28/04/2015 11:06

Francijas motobraucējs Dilans Ferandiss saņēmis desmit vietu sodu nedēļas nogalē notikušajā pasaules čempionāta posmā Nīderlandē MX2 klasē, jo otrajā braucienā spēris latvietim Paulam Jonasam.

Incidents notika brīdī, kad Ferandiss apdzina latvieti. Sākotnēji Ferandiss finišēja trešajā vietā, bet vēlāk tika atbīdīts uz 13.pozīciju. Savukārt Jonass braucienu noslēdza septītais, bet vēlāk tika pacelts uz sesto pozīciju.

Kā zināms, pirms tam pirmajā braucienā Jonass piedzīvoja kritienu un nefinišēja.

Izmaiņas otrajā braucienā Latvijas sportistiem nemainīja pozīcijas posmā – KTM rūpnīcas komandu “Red Bull KTM Factory Racing” pārstāvošais Jonass palika 14.vietā, bet “HSF Logistics” vienībā braucošais Roberts Justs, kurš braucienos ieņēma 18. un 12.vietu, ierindojās 15.pozīcijā.

Šo sezonu Jonass bija iesācis lieliski, jo sezonas pirmajā posmā Katarā viņš bija sestais, bet pēc tam nākamajās sacensībās Taizemē un Argentīnā guva otrās vietas. Savukārt ceturtajā posmā Itālijā Jonass ierindojās 11.vietā.

Zīmīgi, ka incidents ar Ferandisu un Jonasu nav pirmais šosezon MX2 klasē. Iepriekš no dalības Argentīnas posmā par iepriekšējā posmā izraisītām nekārtībām pat tika diskvalificēts francūzis Žordi Tiksērs, kurš ir pagājušās sezonas čempions MX2 ieskaitē.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc pieciem posmiem līderis ar 222 punktiem ir Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlingss no Nīderlandes, kuram ar 185 punktiem seko Fernandiss. Savukārt Jonass ar 148 punktiem saglabājis trešo pozīciju.

Tikmēr Justs ar 57 punktiem kopvērtējumā atrodams 16.pozīcijā.

Pasaules čempionātā šosezon plānoti 18 posmi, turklāt 12.jūlijā sportistiem arī plānotas sacensības Ķeguma trasē Latvijā.