11/09/2018 18:45

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Helsinku “Jokerit” uzbrucējs Džefs Plets pirmdien Baltkrievijas galvaspilsētā spēlēja pret Minskas “Dinamo”. Baltkrievijas komandā Toronto dzimušais kanādietis savulaik (2009.-2014.) pavadīja piecas sekmīgas sezonas, 2013. gadā iegūstot Baltkrievijas pilsonību, kas ļāvis hokejistam pārstāvēt šo valsti jau četros pasaules čempionātos.

Minētā mača pret “Dinamo” pirmais periods noslēdzās ar rezultātu 1:0 viesu labā, turklāt vienīgos vārtus bija guvis tieši Plets. Dodoties pārtraukumā, Džefs tika aicināts uz ekspress-interviju, un 33 gadus vecais uzbrucējs nekautrējās atbildes uz reportieres jautājumiem sniegt krievu valodā: “Mača ievadā spēlējām ļoti vienkārši. Vairākumā jau spēlējām ļoti piesardzīgi, bet es spēju gūt vārtus. Minskā ir ļoti labi fani, šeit esmu spēlējis piecus gadus un esmu ļoti priecīgs par pavadīto laiku. Mača turpinājumā neatslābināsimies un spēlēsim tā, lai otrajā periodā jau justos komfortablāk.”

Plets kopš pārcelšanās uz Eiropu pārstāvējis ne tikai KHL klubus Minskas “Dinamo” un Helsinku “Jokerit”, bet arī citu somu vienību “Ilves”, kā arī Jaroslavļas “Lokomotiv”, Maskavas CSKA un Zviedrijas kluba Vakšjo “Lakers”. Statistiski produktīvāko sezonu Džefs aizvadīja 2009./2010. gada sezonā, kad minskiešu sastāvā Plets KHL pamatturnīrā sakrāja 44 (26+18) rezultativitātes punktus.

Debiju Baltkrievijas izlasē uzbrucējs piedzīvoja 2014. gada Pasaules čempionātā un planētas meistarsacīkstēs kopumā uz ledus izgājis 25 mačos, izceļoties ar septiņiem vārtiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm.

Savā pirmajā sezonā latviešu vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvētās “Jokerit” kreklā Plets līdzšinējās četrās spēlēs izcēlies ar diviem precīziem raidījumiem.