10/04/2015 22:31

Ceturtos vārtus savā Nacionālās hokeja līgas (NHL) karjerā ceturtdien guva latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš, palīdzot Vankūveras “Canucks” komandai regulārās sezonas priekšpēdējā mačā savā laukumā ar 5:0 (1:0, 3:0, 1:0) pārliecinoši pieveikt Arizonas “Coyotes” vienību.

Ķēniņš izcēlās otrās trešdaļas septītajā minūtē, kad bija pirmais pie pretinieku vārtsarga atsistas ripas, panākot 2:0 mājinieku labā. Šis Ķēniņam bija pirmais vārtu guvums 22 spēlēs un pirmais punkts 11 maču laikā.

Divus vārtus guva “Canucks” hokejists Janiks Vēbers, bet par cīņas labāko spēlētāju tika nosaukts vārtsargs Edijs Laks, kurš atvairīja visus 28 pretinieku metienus.

Ķēniņš nospēlēja 13 minūtes un 12 sekundes, kuru laikā veica vienu metienu pa vārtiem, tiekot pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Kā zināms, “Canucks” komanda jau pirms šīs spēles bija garantējusi dalību Stenlija kausa izcīņā, bet tagad tā arī pietuvojusies mājas spēļu priekšrocību iegūšanai pirmajā kārtā – pirms pēdējās spēles tā par punktu apsteidz Kalgari “Flames” vienību, kas ceturtdien ar 3:1 (2:0, 0:0, 1:1) uzveica Losandželosas “Kings”, turklāt tas nozīmēja, ka pirmoreiz kopš 2007.gada līdzšinējie čempioni, kas šosezon ir “Kings”, nav sasnieguši izslēgšanas turnīru.

Tāpat šis “Canucks” panākums devis cerības pašlaik savainotā Zemgus Girgensona pārstāvētajai Bufalo “Sabres” komandai, ka tā sezonu nenoslēgs līgas pēdējā vietā. Pašreizējā turnīra pastarīte “Sabres” no “Coyotes” atpaliek par diviem punktiem, bet tai vēl atlicis aizvadīt divus mačus.

Ķēniņš janvāra beigās pirmoreiz karjerā tika izsaukts uz “Canucks” vienību no fārmkluba Jūtikas “Comets”, kas sacenšas Amerikas Hokeja līgā (AHL), bet vēlāk piedzīvoja debiju NHL, palīdzot Vankūveras vienībai ar 5:2 pārspēt “Sabres”. Pirmajos trijos mačos viņš izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem, bet kopā 29 maču laikā latvietis NHL iemetis četrus vārtus un veicis astoņas rezultatīvas piespēles, izpelnoties negatīvu lietderības koeficientu -1.

“Canucks” vienība ar 99 punktiem 81 spēlē saglabā otro vietu Klusā okeāna divīzijas kopvērtējumā, kas dod sesto vietu Rietumu konferencē. Regulārās sezonas pēdējā mačā Vankūveras vienība sestdien spēkosies ar vēl vienu no Rietumu konferences vājākajām vienībām Edmontonas “Oilers”.

Stenlija kausa izcīņai Rietumu konferencē automātiski kvalificēsies trīs labākās abu divīzijas vienības, bet vēl divas ceļazīmes sadalīs pārējās vienības.

Tikmēr “Sabres” komanda ar 54 punktiem stabili ir vājākā komanda Atlantijas divīzijā, kā arī ieņem noslēdzošo 16.vietu arī Austrumu konferencē. Arī visas līgas kopvērtējumā tā joprojām ir pēdējā, tomēr no “Coyotes” hokejistiem pašlaik atpaliek vairs tikai par diviem punktiem.