09/05/2015 01:24

Latvijas hokeja izlase, turpinot cīņu par iekļūšanu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā, piektdien A apakšgrupas piektajā mačā ar 1:2 (1:0, 0:0, 0:2) dramatiskā cīņā piekāpās Vācijas valstsvienībai.

Pēc šī zaudējuma Latvijas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā ir stipri teorētiskas.

Latvijas komandā vienīgos vārtus guva Lauris Dārziņš. Vācijas izlases labā tikmēr vārtus iemeta Mihaels Volfs un Matīass Plahts.

Latvijas valstsvienības rindās par labāko tika nosaukts Kaspars Daugaviņš.

Latvijas valstsvienība cīņu iesāka veiksmīgi, jau pirmajās minūtēs dodoties apdraudēt pretinieku vārtus, taču līdz reālām vārtu gūšanas iespējām gan netiekot. Jau ceturtajā minūtē Latvija tika pie iespējas spēlēt vairākumā, taču šajā pasaules čempionātā sekmīgi mazākumā spēlējošā Vācija neļāva lāgā sāncenšiem pat nostāties zonā. Pēc vairākuma nerealizēšanas Latvija turpināja uzbrukt, izdarot vairākus metienus pa Vācijas valstsvienības vārtiem, bet pēc tam sekmīgs uzbrukums izdevās jau pretiniekiem, taču pieredzējušo vārtsargu Edgaru Masaļski pārspēt neizdevās Nikolasam Krāmeram.

Pirmās trešdaļas vidū Latvija tika pie vēl vienas izdevības spēlēt vairākumā, jo noteikumi tika pārkāpti pret Kasparu Saulieti. Viena hokejista pārsvaru Latvijas spēlētāji arī izmantoja, jo pēc teicamas Kaspara Daugaviņa piespēles vārtus no šaura leņķa guva Dārziņš. Zīmīgi, ka Vācijai šajā pasaules čempionātā šie bija pirmie zaudētie vārti mazākumā. Pēc vārtu zaudējuma vācieši nedaudz aktivizējās, taču pirmās perioda beigās uz vārtiem traucās Daugaviņš, bet pret viņu tika pārkāpti noteikumi. Lai gan latvietis pieprasīja soda metienu, Vācijai tika piešķirtas divas soda minūtes, bet Latvija vairākumu neizmantoja.

Jau pašā otrās trešdaļas sākumā Miķelis Rēdlihs guva vārtus, taču tiesneši pamatoti nolēma tos neieskaitīt, jo tobrīd pretinieku vārtsargam Denisam Endrasam traucēja Miks Indrašis. Pēcāk Vācijas valstsvienībai izdevās aktivizēties, cīņai starp abām komandām izlīdzinoties, tomēr Latvijas valstsvienība aizsargājās veiksmīgi, turklāt nepārspēts vārtos bija Masaļskis. Otrais periods gan nebija ar notikumiem tik bagāts, bet tā viducī Latvija vēlreiz varēja spēlēt vairākumā, taču tas izmantots netika, lai gan Daugaviņa metiens atsitās pret vārtu stabu.

Otrās trešdaļas izskaņā Vācija nopelnīja vēl vienu mazākumu, bet Latvija to nerealizēja, vāciešiem dažreiz veiksmīgi pielietojot ciešu presingu. Pēdējās perioda minūtēs neliels pārsvars piederēja Vācijas valstsvienībai, taču šis mača nogrieznis noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Noslēdzošās trešdaļas sākumā lieliska iespēja gūt vārtus bija Krišjānim Rēdliham, bet viņa metiens no distances atsitās pret vārtu stabu. Neilgu brīdi vēlāk 5+20 minūšu sodu, kas nozīmēja noraidījumu līdz spēles beigām, nopelnīja viens no Latvijas valstsvienības līderiem Jānis Sprukts, kurš veica pretiniekam sitienu pa celi. Vairākumā Vācijai piederēja nospiedošs pārsvars, taču vienā no epizodēm pretinieki tomēr panāca izlīdzinājumu – pirmo metienu Masaļskis veiksmīgi atvairīja, taču pirmais pie atlēkušās ripas bija Volfs. Mazākuma turpinājumā vācieši turpināja aktīvi uzbrukt, taču teicami darbojās gan Latvijas aizsardzība, gan Masaļskis.

Pēc lielā mazākuma izturēšanas Latvijai bija vēlreiz jāspēlē četru hokejistu sastāvā, jo tika nopelnītas divas soda minūtes par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Vācija arī šī vairākuma laikā turpināja kontrolēt notikumu attīstību laukumā, vairākkārt radot spiedienu uz Latvijas valstsvienības vārtiem, taču vārtus gūt viņiem neizdevās. Pēc mazākuma izturēšanas Latvija palika aktīvāka un sāka vairāk kontrolēt ripu, bet vienā no epizodēm bīstamu pretuzbrukumu pēc Daugaviņa kļūdas veica Tobiass Rīderts, tomēr Masaļski pārspēt viņam neizdevās. Tuvojoties pamatlaika izskaņai, spriedze starp abu izlašu spēlētājiem pieauga arvien vairāk, bet aptuveni divas minūtes līdz beigām Vācija devās pretuzbrukumā, metienu uz vārtiem izdarot Plahtam. Mačs pēc viņa metiena turpinājās, jo šķita, ka tā atsitās pret vārtu pārliktni un bija atpakaļ laukumā, bet pēc videoatkārtojuma noskatīšanās bija redzams, ka galvenais spēles rīks tomēr atsitienā pret vārtu līniju šķērsoja vārtu līniju, kas Vācijai ļāva izvirzīties vadībā ar 2:1.

Pēc vārtu zaudējuma Latvija metās atspēlēties, nomainot Masaļski pret sesto laukuma spēlētāju, taču, par spīti milzīgajam spiedienam, vārtus gūt neizdevās.