12/05/2015 20:02

Deviņas sekundes pirms trešās trešdaļas beigām pēc Kristapa Sotnieka kļūdas Edgars Masaļskis neticamā veidā atvairīja ripu pēc Žiljēna Derosjē izgājiena pret mūsu vārtsargu, nodrošinot Latvijas izlaseo vietas saglabāšanu Elites divizījā.

Masaļska varoņdarbs un dusmas uz Sotnieku:

Daugaviņš izvirza vadībā Latviju:

Galviņš panāk 2:0:

Francija varonīgi atgūst vienus vārtus:

Francija izlīdzina rezultātu:

Latvijas hokeja izlase otrdien Čehijā notiekošā pasaules čempionāta A apakšgrupas noslēdzošajā – septītajā – mačā ar 2:3 (1:0, 1:0, 0:2, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā zaudēja Francijas valstsvienībai, taču nosargāja vietu elites divīzijā.

Latvijas izlases rindās vārtus šajā mačā guva Kaspars Daugaviņš un Guntis Galviņš, kamēr Francijai pamatlaikā precīzi bija Stefāns da Kosta un Saša Trejē. Pēcāk tieši da Kostas precīzais “bullītis” nodrošināja Francijai uzvaru.

Francija pasaules čempionātos iepriekš vēl nebija pārspējusi Latviju.

Jau pēc pirmajām minūtēm aktīvi cīņu uzsāka abas komandas. Pēc sešās nospēlētām minūtēm un pēc Francijas aizsarga kļūdas, teicama iespēja gūt vārtus bija Latvijas uzbrucējam Armandam Bērziņam, taču ripa lidoja garām vārtiem. Dažas minūtes vēlāk pirmo reizi skaitliskajā vairākumā šajā mačā varēja spēlēt Latvijas izlase. To pēc veiksmīgas izspēles realizēja Kaspars Daugaviņš, kas izvirzīja Latviju vadībā ar 1:0. Mača turpinājumā bija daži asumi, taču vairs neviens spēlētājs netika noraidīts, kā arī vārti netika gūti.

Tiesa, pirmajā trešdaļā krietni aktīvāk uzbruka Francijas valstsvienība, radot bīstamas epizodes pie Edgara Masaļska vārtiem, taču pieredzējušais vārtsargs palika nepārspēts. Latvija pirmajā trešdaļā izdarīja tikai divus metienus, kamēr Francija pa pretinieku vārtiem bija metusi 12 reizes.

Arī otrajā periodā notika ļoti asa cīņa pie abu komandu vārtiem. Pēc vienas no tādām epizodēm uz noraidīto soliņu devās Francijas izlases uzbrucējs Damjēns Flerī, atstājot savu komandu mazākumā. Latvija skaitlisko vairākumu izmantoja, jo pirmos vārdus šajā pasaules čempionātā guva kāds no Latvijas izlases aizsargiem – precīzs bija Guntis Galviņš.

Francūži pēc zaudētajiem vārtiem turpināja aktīvi uzbrukt uz Latvijas izlases vārtiem. Viņu centieni atmaksājās, kad uz divām minūtēm tika noraidīts Latvijas aizsargs Maksims Širokovs. Tiesa, šo skaitlisko vairākumu Francijas hokejisti nespēja pārvērst gūtos vārtos. Francūži turpināja provocēt latviešus uz asu spēli, tādējādi nopelnot vēl vienu vairākumu. Otro reizi uz noraidīto soliņu devās Daugaviņš. Taču arī šo skaitlisko vairākumu Francijas spēlētājiem neizdevās izmantot, tā arī neizveidojot neko bīstamu pie Masaļska sargātajiem vārtiem.

Septiņas minūtes līdz perioda beigām otro reizi šajā mačā uz noraidīto soliņu devās Širokovs. Šajā vairākumā Francijas spēlētāji spēlēja pacietīgāk, taču vienreiz bīstams izgājiens mazākumā bija arī latviešiem, kad labā situācijā nonāca Andris Džeriņš. Francijas uzbrucējs Antuāns Rusels bijis aktīvākais provocētājs uz asumiem. Trešdaļas beigās viņa dēļ kārtējo reizi pie Latvijas vārtiem bija saķeršanās starp vairākiem spēlētājiem, līdz Jānis Andersons nometa Ruselu uz ledus. Divas minūtes līdz perioda beigām francūži kārtējo reizi palika mazākumā, kad uz noraidīto soliņu devās Stefāns da Kosta, taču šoreiz Latvijas spēlētāji nespēja realizēt vairākumu.

Latvijas izlase noslēdzošo trešdaļu iesāka ar piesardzīgu spēli, vairāk spēlējot no aizsardzības un cenšoties noturēt pārsvaru. Tiesa, labi Francijas zonā ripu pieturēja Latvijas ceturtais uzbrucēju virknējums. Pēc astoņām spēlētām minūtēm labs pretuzbrukums izdevās francūžiem, kas vienus vārtus atguva, precīzu metienu Masaļska sargātajos vārtos gūstot da Kostam.

Deviņas minūtes līdz mača pamatlaika beigām pēc teicamas Daugaviņa piespēles vārtus Latvijai varēja gūt Džeriņš, taču viņš nespēja pārspēt Francijas izlases vārtsargu no tuvas distances. Četras minūtes un 40 sekundes līdz pamatlaika beigām mača rezultātu izlīdzināja Saša Trejē, bet pašā pēdējā pamatlaika minūtē Latviju kārtējo reizi glāba Masaļskis, atvairot pretinieku izgājienu uz vārtiem.

Papildlaiku agresīvāk iesāka Francijas hokejisti, taču kārtējo reizi Latvijas vārtus glāba teicamā Masaļska spēle. Pēc divām spēlētām minūtēm bīstamu izgājienu veica Lauris Dārziņš, taču meta garām vārtiem. Turpinājumā Latviju no zaudējuma glāba arī vārtu pārliktnis. Pēdējās sekundēs latvieši uz Francijas vārtiem raidīja vēl dažus bīstamus metienus, taču tā arī nespēja pārspēt francūžu vārtsargu, tādējādi komandām bija jāaizvada pēcspēles metienu sērija.

Pēcspēles metienu sērijā pirmos metienus realizēja gan Damjēns Flerī, gan Lauris Dārziņš. Turpinājumā Kaspars Daugaviņš netrāpīja savu “bullīti”, bet Francija guva vēl divus vārtus, tādējādi ne tikai izcīnot uzvaru šajā spēlē, bet arī nosargājot vietu elites divīzijā. Uzvaras vārtus francūžiem guva da Kosta.

Par trīs labākajiem spēlētājiem šajā pasaules čempionātā Latvijas izlasē tika nosaukti Edgars Masaļskis, Lauris Dārziņš un Kaspars Daugaviņš. Masaļskis tika atzīts arī par šīs spēles labāko hokejistu Latvijas valstsvienībā.

Pirms šī mača notika nelielas izmaiņas sastāvā. Pirmajā maiņā pie Miķeļa Rēdliha un Jāņa Sprukta atgriezās Roberts Bukarts, trešajā virknējumā spēlēja Armands Bērziņš, Miks Indrašis un Kaspars Saulietis, bet ceturtajā bija Rodrigo Ābols, Mārtiņš Cipulis un Gunārs Skvorcovs. Kā 13.uzbrucējs šim mačam bija pieteikts Koba Jass.

Pirmais aizsargu pāris šajā mačā bija Galviņš un Sotnieks, kā otrie bija pieteikti Krišjānis Rēdlihs un Māris Jass, bet trešajā pārī spēlēja Širokovs un Oskars Cibuļskis. Kā septītais aizsargs šajā mačā piedalījās Jānis Andersons.

Vēlāk otrdien A apakšgrupas ietvaros čehi cīnīsies ar šveiciešiem, bet Ostravā Krievijas izlase spēkosies ar somiem.

Kā zināms, šī gada pasaules čempionāta pirmajā spēlē Latvija ar 1:6 piekāpās olimpiskajai čempionei Kanādai, bet pēc tam ar 2:4 atzina mājinieces Čehijas pārākumu. Savukārt pasaules čempionāta trešajā spēlē Latvija pirmdien ar 1:8 kapitulēja Zviedrijas priekšā, bet pēc divām dienām Latvijas valstsvienība izcīnīja pirmo uzvaru čempionātā, kad papildlaikā ar 2:1 pārspēja Šveici, uzvaras vārtus gūstot Kasparam Daugaviņam. Tikmēr piektdien Latvija cieta ļoti sāpīgu neveiksmi ar 1:2 pret Vāciju, kas lika tai zaudēt reālas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā.

Apakšgrupas priekšpēdējā mačā Latvijas hokejisti ar 2:1 pagarinājumā pieveica Austriju, uzvaras vārtus gūstot Daugaviņam.

Savukārt Francija čempionātu iesāka ar diviem zaudējumiem – vispirms ar 1:2 piekāpjoties Vācijas, bet pēc tam nākamajā dienā kapitulējot 1:3 Šveices hokejistu priekšā. Nākamajā cīņā francūžiem jau “sausā” uzvara 2:0 pret Austriju, bet pēc divām dienām sāpīgs zaudējums čehiem ar 1:5.

Kanāda apakšgrupu turnīrā tika pie septiņiem panākumiem tikpat spēlēs, kas tai ar 21 punktu ļāva ieņemt pārliecinošu A grupas pirmo vietu, bet 16 punktus iekrāja Zviedrija. 13 punkti šobrīd ir Čehijai, bet deviņi punkti – Šveicei. Šīs komandas tad arī nodrošinājušas sev vietu ceturtdaļfinālā, kamēr Vācija šo turnīru noslēdza ar septiņiem iegūtiem punktiem. Pa pieciem punktiem šajā apakšgrupā iekrāja trīs komandas, bet pēc savstarpējo spēļu rezultātiem sestajā vietā vietā ierindojās Francija, aiz tās – Latvija, bet kā pēdējā – astotā – šo pasaules čempionātu noslēdza Austrija, tādējādi izkrītot no elites divīzijas.

Pasaules čempionātā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs no 1. līdz 12.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju. Viņu vietā nākamajā gadā nāks Kazahstāna un Ungārija, kas augstākajā divīzijā atgriezīsies pēc septiņu gadu pārtraukuma.

Latvijas hokeja izlases sastāvs mačam pret Franciju:

vārtsargi – Ervīns Muštukovs (Olborgas “Pirates”, Dānija), Edgars Masaļskis (“Ambri-Piotta”, Šveice);

aizsargi – Kristaps Sotnieks, Oskars Cibuļskis, Krišjānis Rēdlihs (visi – Rīgas “Dinamo”), Māris Jass (Znojmo “Orli”, Čehija), Maksims Širokovs (Martiņī “Red Ice”, Šveice), Guntis Galviņš (Bolcāno “Foxes”, Itālija), Jānis Andersons (Trenčīnas “Dukla”, Slovākija);

uzbrucēji – Rodrigo Ābols (“Rīga”), Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Kaspars Saulietis, Gunārs Skvorcovs, Miks Indrašis (visi – Rīgas “Dinamo”), Koba Jass (Liberecas “Bili Tygri”, Čehija), Jānis Sprukts (“Fribourg-Gotteron”, Šveice), Armands Bērziņš (Bruniko “Val Pusteria”, Itālija), Kaspars Daugaviņš (Maskavas “Dinamo”, Krievija).