23/11/2016 06:16

Ņujorka, 23.nov., LETA. Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis otrdien guva 31 punktu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē un palīdzēja viņa pārstāvētajai Ņujorkas “Knicks” komandai savā laukumā ar 107:103 (28:33, 32:25, 21:23, 26:22) pārspēt Portlendas “Trail Blazers”.

Šī ir otrā reize Porziņģa NBA karjerā, kad viņš vienā spēlē guvis vismaz 30 punktus. Iepriekšējais šāda veida mačs bija 16.novembrī, kad viņš uzvarā pār Detroitas “Pistons” izcēlās ar 35 punktiem.

Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 39 minūtes, turklāt 31 gūtam punktam viņš pievienoja arī deviņas atlēkušās bumbas. Latvietis realizēja desmit no 15 divpunktu metieniem un trīs no astoņiem trīspunktniekiem, kā arī abus soda metienus.

Tāpat latvieša rēķinā viena rezultatīva piespēle, viens bloķēts metiens, divas kļūdas un četras piezīmes.

Latvietis bija “Knicks” komandas rezultatīvākais spēlētājs, kamēr 18 punktus pievienoja Deriks Rouzs, bet ar 17 punktiem izcēlās Karmelo Entonijs.

NBA karjeras labāko spēli aizvadīja lietuvietis Mindaugs Kuzminsks, kurš 20 minūšu laikā iemeta desmit punktus, cīņas gaitā realizējot pāris svarīgus metienus. Tikmēr no rezervistu soliņa nākušais saspēles vadītājs Brendons Dženingss atzīmējās ar četriem punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm.

Savukārt “Trail Blazers” sastāvā Damjans Lilards iemeta 22 punktus, bet 16 pievienoja Sīdžejs Makkolums.

Uzsācis šo spēli “Knicks” komandas sākuma pieciniekā, Porziņģis savus pirmos punktus guva trešajā minūtē kad pēc Kaila O’Kvina piespēles trieca bumbu grozā no augšas, turklāt neilgu brīdi vēlāk viņš iemeta arī grūtu tālmetienu. Abas vienības mača pirmās minūtes aizvadīja diezgan līdzvērtīgi, bet tieši latvieša trīspunktnieks ceturtajā minūtē panāca 12:12. Tiesa, pirmās ceturtdaļas turpinājums krietni veiksmīgāks bija “Trail Blazers” komandai, kas ieguva pat deviņu punktu pārsvaru (25:16).

Pirmās ceturtdaļas beigas pavadot uz rezervistu soliņa, Porziņģis nospēlēja visu otro ceturksni, ko “Knicks” vienība, spēlējot ar vairākiem rezervistiem, aizvadīja krietni labāk un pārņēma vadību. Šīs ceturtdaļas otrajā minūtē Latvijas basketbolists vēlreiz trieca bumbu grozā no augšas, bet pēcāk arī iemeta divus soda metienus un arī pustālo metienu.

Pirmā puslaika turpinājumā “Knicks” un Porziņģis turpināja spēlēt spilgti – latvietim iemetot pustālo, mājinieki piecarpus minūtes līdz pārtraukumam pārņēma vadību (46:45). Vienā no nākamajiem uzbrukumiem viņš jau skaisti pēc caurgājiena trieca bumbu grozā no augšas, kamēr nepilnas divas minūtes līdz beigām Latvijas basketbolists ar metienu no groza apakšas panāca 57:50. Beidzamās minūtes Ņujorkas vienība gan aizvadīja pieticīgāk, kas lielajā pārtraukumā ļāva doties vien ar divu punktu handikapu (60:58).

Individuāli pirmais puslaiks Porziņģim bija ļoti veiksmīgs, jo viņš tajā guva 17 punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas.

Porziņģis sākumsastāvā uzsāka arī otro puslaiku, taču tā ievads “Knicks” komandai atkal nebija sekmīgs – nācās nonākt iedzinējos ar 64:68. Pēc tam gan latvietis ar savu otro precīzo trīspunktnieku samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet turpinājumā vēl divus punktus guva Entonijs, ļaujot Ņujorkas vienībai atkal pārņemt vadību. Trešā ceturtdaļa gan aizritēja mazrezultatīvākā cīņā, bet nākamos punktus latvietis guva vien īsu brīdi pirms trešā ceturkšņa beigām, kad izmantoja “alley-oop” piespēli no Dženingsa.

Latvijas basketbolists noslēdzošās ceturtdaļas sākumā ar vēl vienu skaistu pustālo metienu pēc pretinieka apspēlēšanas bija guvis jau 24 punktus, bet nepilnas deviņas minūtes līdz pamatlaika beigām “Knicks” pēc Kuzminska caurgājiena pēc ilgāka pārtraukuma izvirzījās vadībā ar 89:87.

Turpmākajās minūtēs vadībā bija te viena, te otra komanda, turklāt Porziņģis divos uzbrukumos pēc kārtas iemeta pustālo metienu, tādējādi kopumā gūstot jau 28 punktus. Lai gan Ņujorkas vienība nonāca iedzinējos ar 93:97, latvietis sešas minūtes līdz pamatlaika beigām ar precīzu trīspunktnieku samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Pamatlaika izskaņā Porziņģis pie bumbas tika mazāk, bet “Knicks” veica 7:0 izrāvienu, turklāt svarīgu tālmetienu iemeta Kuzminsks, panākdams 105:101, kad vēl bija jāspēlē divarpus minūtes.

Sākoties pēdējai pamatlaika minūtei, “Knicks” atradās vadībā ar divu punktu pārsvaru (105:103), turklāt mājinieki šo nelielo handikapu varonīgi nosargāja. Tikai 6,8 sekundes pirms beigām Rouzs iemeta ļoti svarīgu pustālo metienu, kas Ņujorkas vienībai nodrošināja septīto uzvaru sezonā.

Ar septiņām uzvarām 14 spēlēs “Knicks” vienība Austrumu konferences kopvērtējumā pakāpusies uz septīto vietu, kamēr “Trail Blazers” ar astoņiem panākumiem 16 mačos ir septītajā pozīcijā Rietumu konferencē.

Nākamo maču “Knicks” komanda aizvadīs vien piektdien, kad savā laukumā uzņems Šarlotes “Hornets”.

Tikmēr Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda ar 11 panākumiem 14 mačos ir Rietumu konferences trešajā pozīcijā. “Spurs” nākamo spēli aizvadīs trešdien, kad izbraukumā tiksies ar “Hornets”.

Porziņģis NBA pārsteidzoši debitēja pērn, kad viņš 72 mačos izcēlās caurmērā ar 14,3 punktiem un 7,3 atlēkušajām bumbām, kā arī 1,9 bloķētiem metieniem. Latvietis iemantoja milzu popularitāti ne tikai “Knicks” fanu vidū, bet arī visā līgā.