20/03/2018 09:26

Apkaunojošu brīdi vakardien piedzīvojis viens no Lietuvas basketbola flagmaņiem “Lietuvos Rytas”, kura jauniešu komanda Lietuvas Reģionālās līgas (RKL) astotdaļfināla spēlē piekāpās “Taurage” (84:85). Sašutumu basketbola sabiedrībā gan radīja šī mača pēdējā minūte, kurā “Rytas-2” acīmredzami necentās uzvarēt, kā rezultātā par sporta un komandas tēla bojāšanu no darba pienākumiem tika atbrīvots gan galvenais treneris, gan menedžeris.

Kā liecina izplatītais mača video, sākoties spēles pēdējais minūtei, “Rytas-2” vēl atradās vadībā ar 84:83 un devās uzbrukumā, tomēr sekoja divi ļoti neprecīzi un taktiskajā ziņā neizprotami metieni (it sevišķi otrais). “Taurage” atbildēja ar ļoti viegli gūtiem diviem punktiem, izvirzoties priekšā un kā vēlāk izrādījās – arī uzstādot mača gala rezultātu, jo “Rytas-2” nemaz necentās izveidot uzbrukumu (kaut arī laiks tam bija vēl gana), tā vietā jau priekšlaicīgi apsveicot sāncenšus ar panākumu.

Savulaik NBA spēlējušais un šobrīd “Rytas” viceprezidenta pienākumus pildošais Lins Kleiza necentās noliegt notikušo, atzīstot, ka kluba vadība ir pilnībā pret šādu rīcību un sportisko principu neievērošanu.

Viļņas klubs no darba pienākumiem jau atbrīvojis “Rytas-2” menedžeri Viteni Tupčausku, kā arī galveno treneri Edvīnu Justu.