Vieglatlētikas leģenda Lūiss aicina Tokijas OS pārcelt uz 2022.gadu

23/03/2020 17:39
Karls Lūiss, www.sportazinas.com

Deviņkārtējais olimpiskais čempions vieglatlētikā Karls Lūiss aicinājis Tokijas Olimpiādi pārcelt uz 2022.gadu, kad Pekinā norisināsies ziemas olimpiskās spēles.

58 gadus vecais Lūiss sarunā ar Hjūstonas televīzijas kanālu “KRIV” norādīja, ka viņš atbalsta ASV Vieglatlētikas savienības un Peldēšanas federācijas kopīgo lēmumu, kas aicināja pārcelt Olimpiādi Covid-19 vīrusa straujās izplatības dēļ.

“Labākais tajā visā ir tas, ka šīs abas organizācijas iestājas par vienu viedokli. Uzskatu, ka sportistiem ir ļoti grūti gatavoties Olimpiādei, ja saproti, ka nekas vēl nav skaidrs. Tas ir patiesi sarežģīti,” sarunā ar “KRIV” teica bijušais vieglatlēts.

Tokijas Olimpiādes sākums paredzēts 24.jūlijā, bet jau jūnijā ASV paredzēta atlase peldēšanas un vieglatlētikas olimpiskajām komandām.

“Sportisti nevar gatavoties Olimpiādei, ja viņiem nav olimpiskās kvalifikācijas un citu sacensību,” teica Lūiss. “Domāju, ka ASV Vieglatlētikas federācija šajā gadījumā uzņēmās spert pirmo soli. Organizācija ar savu rīcību parāda, ka sportistu veselība ir pirmajā vietā, un paši atlēti to noteikti novērtē.”

Lūiss ieteica Tokijas olimpiskās spēles aizvadīt 2022.gadā, kad Pekinā ir paredzētas ziemas olimpiskās spēles. Bijušajam vieglatlētam šī doma šķiet lieliska, jo tādējādi pasaule varētu svinēt “olimpisko” gadu.

“Ja spēles tiek pārceltas, ko mums darīt? Domāju, ka Tokijas olimpiskās spēles būtu jāpārceļ par diviem gadiem, kas ļautu mums svinēt “olimpisko” gadu,” ar ideju dalījās Lūiss. “Zinu, ka ir sportisti, kuri tuvojas karjeras beigām, bet lielākais uzsvars būtu jāliek uz to, kas nāk par labu vairumam atlētu.”

Bijušais vieglatlēts arī nesaskatīja problēmu vasaras olimpiskās spēles divu gadu nogrieznī sarīkot divas reizes. Jau 2024.gadā vasaras Olimpiāde paredzēta Parīzē.

“Divi gadi nav nekas traks. Vēl pēc diviem mums atkal būs olimpiskās spēles. Nešaubos, ka sportisti spētu tām sagatavoties,” pauda Lūiss.

Bijušais vieglatlēts ļoti labi zina, kā ir nepiedalīties Olimpiādē, jo 1980.gadā ASV izlase boikotēja Maskavas olimpiskās spēles. Lūiss togad bija izcīnījis iespēju piedalīties tāllēkšanas un 4×100 metru sacensībās.

Tāpēc Lūiss arī norādīja, ka lēmums atcelt Tokijas olimpiskās spēles būtu vienkārši stulbs.

“Tas būtu graujoši, jo tādējādi no šīs lielās “sarunas” tiktu izņemta sportistu balss,” norādīja Lūiss. “Uzskatu, ka Olimpiādes atcelšana būtu negodīga pret atlētiem. Ja paziņojam, ka pasākums ir pārcelts, sportistiem no negatīvā vēl ir iespēja rast pozitīvo.”

Jau ziņots, ka pēc Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmuma četru nedēļu laikā izlemt Tokijas Olimpiādes likteni, arī Japānas valdība pirmdien paziņoja, ka ir gatava veikt pārrunas par četrgades notikuma pārcelšanu.

Šobrīd olimpiskajām spēlēm ir kvalificējušies 57% no sportistiem. Valstis var būt drošas par savām izcīnītajām kvotām, jo tās mainītas netiks. SOK gan pieļauj iespēju, ka, nenotiekot kvalifikācijas sacensībām, pārējās ceļazīmes var noteikt pēc federāciju rangiem vai pēc vietām jau aizvadītos kvalifikācijas turnīros.

Tokijas olimpiskajām spēlēm šogad jāpulcē aptuveni 11 000 dalībnieku. Olimpiādes sākums paredzēts 24.jūlijā, bet mēnesi vēlāk noritēs paraolimpiskās spēles.

Pasaules vēsturē līdz šim atceltas tikai trīs olimpiskās spēles un visos iepriekšējos gadījumos tas notika kara dēļ. Pirmais pasaules karš liedza aizvadīt 1916.gada vasaras olimpiskās spēles Berlīnē, bet Otrā pasaules kara dēļ nenotika 1940.gada vasaras olimpiskās spēles Tokijā un četrus gadus vēlāk sportisti nepulcējās arī Londonā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rūdolfs Balcers
30/01/2023 21:30

Balceru neizvēlas cits NHL klubs, latvietis paliek “Lightning” sastāvā

Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers pirmdien netika izraudzīts no Nacionālās hokeja līgas (NHL) neaizsargāto spēlētāju saraksta, tādējādi paliekot Tampabejas “Lightning” komandas sistēmā. “Lightning” svētdien ievietoja Balceru neaizsargāto spēlētāju sarakstā, taču diennakts…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām