Viena “Instagram” ieraksta dēļ diskvalificēts un sodīts “United” uzbrucējs

01/01/2021 12:38

Anglijas premjerlīgas futbola kluba Mančestras “United” uzbrucējam Edinsonam Kavani Anglijas Futbola asociācija (FA) ceturtdien piespriedusi diskvalifikāciju uz trim mačiem, kā arī 100 000 mārciņu (111 708 eiro) naudas sodu pēc ieraksta sociālajos tīklos.

33 gadus vecais Urugvajas uzbrucējs “Instragram” ierakstā izmantoja vārdu, ko dažos kontekstos var interpretēt kā rasistisku.

Vēlāk Kavani izdzēsa ziņu, kad viņam tika paziņots par tās ietekmi, bet tas neglāba no FA sankcijām, un tagad viņš izlaidīs premjerlīgas maču ar Birmingemas “Aston Villa”, Karabao kausa pusfinālu derbijā pret Mančestras “City” un trešās kārtas FA kausa cīņu pret “Watford”.

Paziņojumā savā tīmekļa vietnē FA skaidro, ka “Instagram” ziņa ir “aizskaroša, nepiedienīga un ceļ spēlei neslavu”.

Pilns sankciju pamatojums sodam, kas bija minimālais par šāda veida pārkāpumu, tiks publiskots “noteiktajā laikā”, un Mančestras “United” ziņo, ka cer uz vienošanās panākšanu, ka Kavani “nav rasists”.

“Kā paziņoja Kavani, viņš nezināja, ka viņa vārdi varētu tikt nepareizi interpretēti, un viņš no sirds atvainojas par šo ierakstu un ikvienam, kurš ir aizskarts,” teikts “United” paziņojumā kluba tīmekļa vietnē.

“Neskatoties uz viņa svētāko pārliecību, ka viņš vienkārši atbildēja ar sirsnīgu paldies uz tuva drauga apsveikumu, viņš nolēma neapstrīdēt apsūdzību aiz cieņas pret FA un solidarizējoties ar FA cīņā pret rasismu futbolā,” rakstīts paziņojumā.

Klubs paļaujas uz to, ko neatkarīga Regulatīvā komisija rakstiskajā pamatojumā skaidri norādīs, ka Kavani nav rasists un viņa ierakstā nav bijis rasistisku nodomu. “

Pieslēgties

Dienas fokusā

26/02/2021 12:35

Latvijas basketbola izgāztā iespēja – kad un kur būs nākamā?

Visiem labi zināms tikko piedzīvotais Latvijas vīriešu basketbola izlases fiasko 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, tāpat arī nesenie notikumi ar sieviešu valstsvienības netikšanu uz Eiropas čempionātu. Daudz apskatīts, analizēts…