Viena no KHL spēcīgākajām vienībām plāno nomainīt treneri

Valērijs Bragins, sportazinas.com
Valērijs Bragins (pa kreisi) | Foto: Sanktpēterburgas SKA

Tuvākajā laikā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā notiks trenera maiņa un Alekseja Kudašova vietu ieņems viņa asistents , ziņo “Match-TV” žurnālists Pāvels Lisenkovs.

Apskatnieks vēsta, ka tuvākajā laikā Kudašovs pametīs komandu “ģimenes apstākļu dēļ”. Plānots, ka viņš būs konsultants, bet nav skaidrs, vai speciālists paliks Sanktpēterburgā.

48 gadus vecajam Kudašovam šī bija otrā sezona SKA vienībā un pirmā – komandas galvenā trenera amatā. Ar 93 punktiem 62 mačos Sanktpēterburgas klubs ierindojās otrajā vietā Rietumos, par vienu punktu atpaliekot no Maskavas CSKA, savukārt Gagarina kausa pirmajā kārta tika pārvarēta pārliecinoši – 4-0 pret Maskavas apgabala “Vityaz”. Pēc dažām dienām sezona tika apturēta koronavīrusa Covid-19 dēļ.

Kudašova trenera karjera sākās 2012./2013. gada sezonā, kad viņu nozīmēja par asistentu vairs neeksistējošajā Mitišču “Atlant”. No 2013. līdz 2015. gadam speciālists ieņēma galvenā trenera amatu šajā komandā, bet pēc tam viņš divas sezonas nostrādāja Jaroslavļas “Lokomotiv”. 2017./2018. sezonas sākumā treneris tika atlaists no kluba, bet tad saņēma piedāvājumu kļūt par asistentu Krievijas izlasē, kuram sekoja aicinājums uz SKA. Aizvadītajā sezonā Kudašovs bija galvenais treneris gan SKA, gan valstsvienībā.

Savukārt pieredzējušais Bragins pēdējo gadu laikā strādājis Krievijas U20 izlasē, savukārt šī gada janvārī viņu uzaicināja uz SKA par trenera asistentu. Kopš KHL izveides Bragins par kluba galveno treneri strādāja tikai 2012./2013. gada sezonā Maskavas CSKA vienībā, taču jau decembrī viņš tika atlaists.

Pirms tam viņš Krievijas superlīgas laikos vadīja Maskavas “Spartak” 2005./2006. gada sezonā un daļu no 2007./2008. gada sezonas. Arī tad viņš zaudēja darbu decembrī.

Kopš 2010. gada, kad SKA atlaida Bariju Smitu, komandu ar dažādām sekmēm vadījuši 11 dažādi speciālisti, ieskaitot Kudašovu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par