Viena no Latvijas-Igaunijas basketbola līgas komandām ir nonākusi finansiāli grūtā situācijā

Pērnavas
Pērnavas "Sadam" komanda | Foto: Siim Semiskar

“Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas () Pērnavas ostas basketbola komanda “Sadam” ir nonākusi finansiāli grūtā situācijā, jo trūkst “play-off” spēļu, taču kopā ar līdzjutējiem tiek cerēts, ka komanda turpinās darboties rudenī un izdosies nolīgt Heiko Rannulu par galveno treneri, pirmdien ziņoja Igaunijas Nacionālais radio.

Vienības galvenais treneris Rannula stāsta, ka pilnīga sezonas pārtraukšana bija kā auksta duša pēc tam, kad Igaunijas valdība 12.martā izsludināja ārkārtas stāvokli koronavīrusa izplatības dēļ.

“Tas bija negaidīti. Bija baumas, ka vīruss izplatās, bet ka tas nāks tik pēkšņi, mēs nebijām gatavi,” Rannula pastāstīja radio. “Mēs domājām, ka būs īss pārtraukums vai kaut kas tamlīdzīgs. Taču katru dienu parādījās ziņas, ka lieta ir nopietna, un tad mums ar to bija jāsamierinās.”

Pērnavas komandai, kura LIBL atradās septītajā vietā un bija tikusi pie medaļām Igaunijas čempionātā, pēc komandas menedžera Johana Kerba teiktā “play-off” spēļu atcelšana sāpīgi ietekmēja gan kluba maku, gan spēlētāju garu.

“Komanda atrodas grūtā situācijā divējādi,” sacīja Kerbs. “Viena daļa noteikti attiecas uz ekonomisko pusi un līdzekļiem, un tā atrodas ļoti, ļoti grūtā situācijā. Otra puse ir arī morālā puse, ja visu sezonu esat strādājis, lai komanda būtu gatava saņemt medaļas, un kādā brīdī jūs tiekat apstādināts, tas ir ļoti sāpīgi.”

Tā kā atdeves vairs nebija, daudziem komandas atbalstītājiem vairs nebija jēgas pārskaitīt naudu, un tāpēc Pērnavas komandas spēlētāji darbu beidza no pirmās ārkārtējā stāvokļa dienas.

“Nē, mēs neesam parādā basketbolistiem algas un gadiem ilgi Pērnavā esam ieturējuši tādu līniju, ka vissvarīgākais ir, lai zēni saņemtu savu naudu,” turpināja Kerbs. “Protams, viņi naudu saņēma tikai līdz marta vidum, kad viņi beidza darbu.”

Rannula, kas ir arī Igaunijas vīriešu valstsvienības trenera palīgs un Igaunijas U-18 izlases galvenais treneris, pagaidām netiecas pēc gadījuma darbiem. Viņš paziņoja, ka nekļūs bagāts kā kluba galvenais treneris, taču piedzīvos smagu vasaru un ir gatavs, ka jaunie piedāvājumi būs pieticīgāki nekā iepriekš.

“Kopš rudens būs atšķirīga nauda un situācija. Ar to nevarat kļūt bagāti, un jums ir jābūt vietējam patriotam. Šis darbs ir jāmīl un, ja jūs gribat tikai saņemt naudu, tad noteikti būtu vairāk jēgas darīt kaut ko citu,” saka treneris intervijā.

36 gadus vecais Rannula spēlētāja kreklu nomainīja pret trenera amatu pirms sešiem gadiem un kā galvenais treneris sešus gadus pēc kārtas vada Pērnavas komandu. Viņa vadībā Pērnava pagājušajā gadā pirmo reizi vēsturē ieguva medaļu Igaunijas čempionātā, un klubs vēlas viņu nolīgt arī jaunajai sezonai.

Aizvadītajā sezonā Pērnavas vienību pārstāvēja arī vairāki Latvijas basketbolisti, piederot komandas līderu lokam. “Sadam” krāsas LIBL spēlēs mugurā vilka Lauris Blaus, Linards Jaunzems un sezonas pirmajā pusē arī Ivars Žvīgurs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par