Viena no Stenlija kausa pretendentēm paliek bez pamatvārtsarga

Tūka Rasks
Tūka Rasks | Foto: NHL

Somu vārtsargs atstājis Toronto “burbuli” un līdz sezonas beigām nepalīdzēs Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienībai Bostonas “Bruins” cīņā par Stenlija kausu.

“Gribu spēlēt kopā ar komandas biedriem, bet pašlaik manā dzīvē ir lieta, kuras ir svarīgāka par hokeju – ģimene. Vēlos pateikties “Bruins” un maniem komandas biedrus par atbalstu un novēlēt viņiem veiksmi,” hokejista vārdus citē Bostonas kluba preses dienests.

Tikmēr “Bruins” ģenerālmenedžeris Dons Suini atklājis, ka komanda atbalsta Raska lēmumu. “Viņam mājās ir jaundzimušais bērns un divas mazas meitas. Rasks juta, ka tagad viņam jābūt mājās ar bērniem. Esmu pateicīgs Tūkam par viņa mēģinājumu tomēr būt ar komandu. Prioritātes ir izvēlētas pareizi, tā arī bija jārīkojas. Viņam bija arvien grūtāk atrasties kopā ar komandu un beigās tika pieņemts lēmums doties pie ģimenes.”

Paziņojums tika publicēts vien dažas stundas pirms Austrumu konfereces ceturtdaļfināla sērijas trešās spēles starp “Bruins” un Karolīnas “Hurricanes”. Rezultāts sērijā ir 1-1.

Šosezon 33 gadus vecais Rasks laukumā gājis 41 NHL pamatturnīra spēlē, kurā viņš atvairījis 92,9% metienu un vidēji ielaidis 2,12 vārtus. Savukārt četrās spēlēs pēc sezonas atsākšanas (divos “round-robin” un divos Stenlija kausa mačos) pieredzējušais vārtsargs tika galā ar 90,4% metienu un ielaida vidēji 2,57 ripas.

Vakar Rasks izteicās, ka Toronto “burbulī” viņš nejūt izslēgšanas spēļu gaisotni. “Godīgi sakot, tas neizskatās pēc “play-off” un vairāk atgādina pārbaudes spēles. Kad jūs aizvadāt spēles savā arēnā, līdzjutēji atbalsta, bet izbraukumā viņi ir pret tavu komandu. Šeit nekā tāda nav, tāpēc brīžiem tas vienkārši ir garlaicīgi,” teica “Bruins” hokejists.

Rasks ir viens no kandidātiem uz Vezinas trofeju NHL pamatturnīra labākajam vārtsargam. Uz šo balvu pretendē arī Vinipegas “Jets” pārstāvis Konors Helebaks un Tampabejas “Lightning” vārtu vīrs Andrejs Vasiļevskis. Raskam jau ir viena Vezinas trofeja, ko viņam pasniedza 2013./2014. gada sezonā.

Vārtsargs spēlē Bostonā kopš 2007./2008. gada sezonas. 2011. gadā viņš kopā ar komandu izcīnīja Stenlija kausu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par