Vienīgajā šodienas LIBL mačā “Valmiera Glass”/”ViA” uzņems “Liepāju”

19/12/2020 08:51

Vienīgajā sestdienas “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) spēlē savstarpēju maču aizvada “Liepāja” un “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (“Valmiera Glass”/”ViA”) komandas.

Spēle Vidzemes Olimpiskajā centrā sāksies plkst.19, to tiešraidē translējot oficiālajam līgas “Youtube” kanālam.

Pēdējās spēlēs veiksmīgāk klājies kurzemniekiem, kuri piecos mačos tikuši pie trim uzvarām. Novembri “Liepāja” iesāka ar zaudējumu čempionei “VEF Rīga” (81:95), bet pēcāk sekoja divu uzvarētu spēļu sērija – 79:62 pret “Latvijas Universitāti” (LU) un 79:72 pret valmieriešiem. Vēlāk ar 73:78 sekoja zaudējums “Ogrei”, bet pēdējā duelī ar 87:80 vēlreiz izdevās uzveikt LU.

Valmieras vienība bez zaudējuma “Liepājai” pēdējās piecās spēlēs kapitulējusi arī “VEF Rīga” (divreiz – 64:93 un 81:87), kā arī “Ogrei” (75:82) un “Ventspilij” (65:70).

Šogad abas komandas kopumā tikušās trīsreiz. Februārī pārāki bija Valmieras basketbolisti, bet pēdējos divos dueļos uzvaru svinēja kurzemnieki.

Starp Latvijas komandām vislabāk klājies “VEF Rīga”, kas 12 mačos zaudējusi tikai reizi. “Ventspils” ar desmit uzvarām 12 mačos ir otrā, par diviem panākumiem mazāk 12 spēlēs ir “Ogrei”, un “Liepāja” seko ar piecām uzvarām 11 cīņās. 11 dueļos divi panākumi ir valmieriešiem, bet LU šosezon vēl nav uzvarējusi.

Pirms sezonas apstiprinātais kalendārs paredzēja, ka līdz 6.decembrim katras valsts komandas spēlēs tikai savā starpā, bet sezonas turpinājumā notiks starpvalstu spēles. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju reģionā, līgas valde nolēma pamatturnīru izspēlēt abās valstīs atsevišķi.

Patlaban apstiprināts Latvijas komandu spēļu kalendārs vēl diviem apļiem, kas provizoriski tiks izspēlēti līdz februāra vidum. Par sezonas turpinājumu tiks lemts vēlāk.

Provizoriskā čempionāta izspēles sistēma paredz iespēju pavasarī organizēt kopīgu izslēgšanas turnīru, savā starpā spēlējot dažādu valstu komandām.

LIBL trešās sezonas pamatturnīrā 13 komandām bija plānots aizvadīt divu apļu turnīru, pēc kura notiktu izslēgšanas spēles – ceturtdaļfināla sērijas un “Final Four” turnīrs.

LIBL čempionātā 2020./21.gada sezonā piedalās 13 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī septiņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/TLU un “TalTech”.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”, bet 2019./2020.gada sezona palika nepabeigta, Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktajā pamatturnīrā pirmo vietu ieņemot “VEF Rīga”, otro – “Ogrei”, trešo – Tallinas Kalev”/”Cramo” un ceturto – “Ventspilij”.

Pieslēgties

Dienas fokusā

18/04/2021 11:19

Nosaukts hokeja izlases sastāvs spēlēm pret Slovākiju, iekļauts arī 40 gadus vecais Kr. Rēdlihs

Latvijas hokeja federācija (LHF) savā mājaslapā paziņojusi valstsvienības sastāvu gaidāmajām pārbaudes spēlēm pret Slovākiju. Jau rītdien, 19. aprīlī, hokeja izlase dosies uz Slovākiju, lai, gatavojoties 2021. gada pasaules čempionātam Rīgā,…