Viens no Latvijas labākajiem esportistiem “YEKINDAR”: Es dzīvoju savu sapņu dzīvi…

02/01/2021 13:41

Beidzoties 2020. gada kibersporta sezonai, uz paveikto atskatījies talantīgais latviešu “CS:GO” spēlētājs Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis, kurš medijam “HLTV” atzina, ka pēc savas karjeras veiksmīgākās sezonas dzīvo savu sapņu dzīvi.

Līdz 2017. gadam “YEKINDAR” nebija spēlēšanas pieredzes nopietnās komandās. Līdz tam viņš spēlēja latviešu apvienībā “Wolsung”, ko īsti nevarēja nosaukt par komandu, jo tajā bieži mainījās spēlētāji, kā arī nenotika nopietni treniņi visiem kopā. Par pirmo Mareka vienību kļuva Krievijas vienībā “EPG” ar līderi Dmitriju “hooch” Bogdanovu priekšgalā. “Mums komandā bija nepieciešams tieši šāds “idiots”,” par to, kāpēc “EPG” vienība izvēlējās tieši Mareku sacījis “hooch”. Dmitriju piesaistīja “YEKINDAR” agresīvā spēles maniere kā arī emocionalitāte dzīvē, ko viņš novēroja videoklipā, kurā bija redzamas spēlētāja svinības pēc spēlēšanas “Game On III Finals” turnīrā Viļņā kopā ar Mareka tā brīža pārstāvēto komandu “Wolsung”.

Mareks atzina, ka nopietni spēlei pievērsies salīdzinoši vēlu. “Tas bija 2015. vai 2016. gads, kad spēli sāku uztvert nopietni. Adaptēties bija salīdzinoši grūti. Tu nevari visu darīt pēc savām vēlmēm, jo tev ir komanda un loma, kas jāveic, turklāt nedrīksti spēlēt viens un veikt gājienus, kuri nav izskaidrojami.” Par pāreju uz komunikāciju krievu valodā latvietis atzina, ka tā nav bijusi problēma, jo viņa ģimene ir krievvalodīga. “Viņu latviešu valoda ir sliktāka nekā krievu,” par saviem vecākiem teica spēlētājs.

“No sākuma es spēlēju diezgan viduvēji, pat slikti, bet brīdī, kad sapratu, ko no manis komanda vēlas, biju ļoti priecīgs,” teica Mareks par komandā pavadītajiem astoņiem mēnešiem, kuru laikā viņš sasniedza reitingu 1.13. Pēc turnīra, kurā “EPG” neizdevās kvalificēties “Minor” turnīram Londonā, spēlētājs atzina, ka esot zaudējis motivāciju spēlēt.

2018. gada otro pusi Mareks sauc par “grūtu periodu”, jo nācās izlemt, kā virzīt savu karjeru: “Man bija daudz iespēju kur doties, kuras nebija tās labākās, bet visgrūtākā izvēle bija starp “forZe” un “pro100” vienībām. Es arī mēģināju iekļūt Eiropas komandās kā “Vexed”. Daudz komandu vēlējās redzēt mani savā sastāvā, izvēle bija grūta. “Ja mēs salīdzinām “EPG”, “forZe” un “pro100”, “forZe” bija labākā komanda, taču mēs nespējām vienoties par līgumu. “pro100” bija mana otrā izvēle, “EPG” trešā. Tajā brīdī “pro100” vienībai bija nedaudz savādāks spēles stils kā “EPG” vai “forZe” un es redzēju, ka šie spēlētāji ir prasmīgāki nekā “EPG” vienībā. Tobrīd vēl nebiju gatavs noslēgt līgumu ar šo organizāciju, tomēr mēs bijām pieteikti “DreamHack Delhi Invitational” un “Qi Banja Luka 2019” turnīriem, kā arī biju sācis ticēt puišiem, tāpēc pievienojos “pro100″ sastāvam.”

Neskatoties uz panākumiem “LAN” turnīros, Mareks nebija līdz galam apmierināts ar savu sniegumu: “Es jutos labi šajos turnīros, bet komandas līmenis nebija pietiekami augsts. Tas nebija tāds, lai man būtu lepnums par mums.” 2020. gadā Mareks bija gatavs spēlēt augstākā līmenī. Liela bija “hooch” un ukraiņa Danilo “Zeus” Teslenko ietekme. “Viņi abi man ļoti palīdzēja, bet atšķirīgos laika periodos. “hooch” man vienmēr ticēja un atbalstīja, mēs kļuvām par ļoti labiem draugiem. Viņš man ir kā tēvs,” par 12 gadus vecāko spēlētāju teica latvietis.

Par savu agresīvo spēles stilu “YEKINDAR” saka: “Man uzdevums jau “EPG” laikos bija būt agresīvam, man nācās izpildīt visdažādākos dīvainos komandas kapteiņa norādījumus. Līdzīga loma man bija arī “pro100″ sastāvā.” Savu artavu spēlētāja snieguma veidošanā deva arī platforma “FaceIt”, kur Mareks spēlēja “FPL” un viņam bija iespēja uzspēlēt kopā ar tādiem “CS:GO” meistariem kā Aleksandru “s1mple” Kostiļevu un Nikolā “NiKo” Kovāču: “Kad tu nezini spēlētāju personību, nav īsti skaidrs, ko tu drīksti teikt, ko nē. Nākotnē labas attiecības var noderēt un, pasakot ko lieku, tās var tikt sabojātas. Es nevarēju spēlēt kā vēlējos, jo nevēlējos atstāt sliktu iespaidu uz viņiem.” Viens no profesionāļiem, kas Mareku iedrošināja bija Johanes “tabseN” Vodarc no “BIG” sastāva: “Viņš man teica, lai neuztraucos, ka esmu ļoti labs spēlētājs un ka man ir spoža nākotne. Viņš man iedeva pārliecību par savām spējām. Viņš ir viens no iemesliem, kāpēc es spēlēju “FPL” un nebaidījos pieļaut kļūdas.”

“pro100” komandas viena no vājībām bija spēle pret “eco” situācijām un daudzi cilvēki izsmēja viņu par tām – viens no tiem bija arī “s1mple”, kurš ir uzskatāms par vienu no labākajiem spēlētājiem pasaulē. “Viņš pilnā nopietnībā savā tiešraidē “Twitch” platformā pavaicāja Danilo “Zeus” Teslenko, vai viņš nevar iemācīt savai komandai, kā spēlēt pret “eco” raundiem.” Lai arī šobrīd uz šo situāciju Mareks atskatās ar smaidu, viņš atzīst, ka tas bija viens no brīžiem, kad viņš nopietni sāka piestrādāt pie savas spēles. “Tas bija viens no pakāpieniem manā izaugsmē. Mani neinteresēja “s1mple” viedoklis, mani vairāk uztrauca kritika nekā veids kā tā tika pasniegta. Man tā bija lieliska mentalitātes uzlabošana gan kā personībai, gan kā spēlētājam.”

To, ka par “YEKINDAR” interesējas “Virtus.pro”, spēlētājs jau zināja krietni pirms pārejas 2020. gada maijā. Ierašanās komandā nebija pārāk veiksmīga, rodoties savstarpējām problēmām, jo komandā bija divi vienāda stila spēlētāji, kuri nespēja savā starpā atrast kompromisu, tomēr Timura “buster” Tulepova atgriešanās komandā augustā mainīja šo situāciju uz labo pusi. “Pusotru mēnesi mēs strādājām pie tā, lai uzlabotu savas kļūdas. Mēs spēlējās tik daudz “CS”, ka var teikt, ka mūsu dzīve atradās spēlē,” par brīdi, kad “buster” atgriezās komandā, atklāja Mareks. Šis grafiks deva rezultātus, atspoguļojoties 20 uzvarās pēc kārtas un izcīnot uzvaru “ESL One New York CIS” turnīrā, kurā divreiz pārspēta “s1mple” pārstāvētā “Na`VI” vienība. “Pēc katras spēles, pēc katra treniņa mēs analizējām savas kļūdas un ko darījām labi. Pat pēc uzvaras “Flashpoint 2″ turnīrā, mēs uzreiz devāmies noskatīties spēli vēlreiz, lai nākamajos turnīros nepieļautu iepriekšējās kļūdas,” spēlētājs atklāja, cik nopietni komanda piegāja sagatavošanās procesam un komandas spēles uzlabošanai.

Par uzvaru “Flashpoint 2” Mareks ir pieticīgs: “Es vairāk lepojos ar savu komandu nekā sevi. Es nenospēlēju tik labi, cik vēlējos, es šo turnīru uzskatu par adaptāciju spēlei pret labākajām komandām. Šis turnīrs ļāva saprast, kas strādā, kas nē un ko man jādara, lai kļūtu vēl labāks. Es uzskatu, ka nākamo piecu, sešu mēnešu laikā mums jābūt pasaules piecu labāko komandu skaitā, tas būtu lieliski. Bet tas ir atkarīgs no apstākļiem, es gribu spēlēt un uzvarēt.”

Pirms gada “YEKINDAR” spēlēja mazos turnīros Indijā un Bosnijā un Hercegovinā, bet šobrīd 21 gada vecumā ir viena no uzlecošajām zvaigznēm uz “CS:GO” skatuves, atskatoties uz to, kas šī gada laikā ir mainījies, Mareks atbildēja: “Es domāju, ka pāris lietas ir mainījušās. Pirmkārt uzvaras šajos Indijas un Bosnijas turnīros ar “pro100” man deva motivāciju un kad “Zeus” man pateica, ka man, iespējams, būs piedāvājums no “Virtus.pro” vienības, tā man kļuva vēl lielāka. Es pavadīju daudz laika spēlējot “FPL”, oficiālās spēles, neoficiālās spēles, individuālos treniņos un kad tu pavadi tik daudz laika treniņos, tu kļūsti labāks.”

Mareka “YEKINDAR” Gaļinska uzplaukums 2020. gadā ir smaga darba augļi un viņš tic, ka pievienošanās komandai kā “Virtus.pro” palīdzēs viņam attīstīties kā pasaules klases spēlētājam. “Galvenais, kas man ir jādara, es nedrīkstu zaudēt motivāciju spēlēt šo spēli. Tāpat es nedrīkstu ļaut savam ego kļūt pārāk lielam, es dzīvoju savu sapņu dzīvi par ko biju domājis pirms tam, bet tas nenozīmē, ka man pie tā būtu jāapstājas. Man ir jāturpina ieguldīt laiks un ir vēl daudz, ko es varu sasniegt.”

Pieslēgties

Dienas fokusā

26/02/2021 12:35

Latvijas basketbola izgāztā iespēja – kad un kur būs nākamā?

Visiem labi zināms tikko piedzīvotais Latvijas vīriešu basketbola izlases fiasko 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, tāpat arī nesenie notikumi ar sieviešu valstsvienības netikšanu uz Eiropas čempionātu. Daudz apskatīts, analizēts…