Viens no Slovākijas titulētākajiem klubiem mēģina savākt budžetu ar līdzjutēju palīdzību

HC Košice, sportazinas.com
HC "Košice" | Foto: HC "Košice"

Slovākijas hokeja klubs “Kosice” nonācis lielās finansiālajās grūtībās un vēries pie saviem līdzjutējiem ar lūgumu atbalstīt komandu.

Koronavīrusa Covid-19 smagi ietekmējusi gandrīz visas uzņēmējdarbības sfēras, līdz ar ko “Kosice” vienība palikusi bez galvenā sponsora – metalurģijas uzņēmuma “US Steel Kosice”. Arī sezonas priekšlaicīgās noslēgšanas dēļ klubs nav saņēmis daļu no ieplānotiem līdzekļiem. Pašlaik organizācijas parādi ir 330 tūkstoši eiro, no tiem 200 tūkstoši – par mājas arēnas izmantošanu.

Savā mājaslapā klubs aicinājis līdzjutējus iesaistīties vienības finansēšanā. Mērķis ir visai ambiciozs – līdz 15. jūlijam jāsavāc 700 tūkstošus eiro. Paziņojumā teikts, ka šī summa nosegs nepieciešamās izmaksas, lai reģistrētu komandu nākamajai sezonai. “Ja plānu neizdosies realizēt, tad līdzekļi tiks novirzīti jaunatnes attīstībai. Vai arī, lai sagatavotos 2021./2022. gada sezonai,” rakstīts preses relīzē.

Tāpat, ja “Kosice” neizdosies norēķināties ar “Steel” arēnu, kuras ietilpība ir 8 378 skatītāji, tad klubam varētu nākties pārcelties uz krietni pieticīgāku sporta halli, kurā ir vietas vien 1 100 cilvēkiem.

Kopš 1994. gada, kad Slovākijā tiek izspēlēts atsevišķs čempionāts, “Košice” 15 reizes spēlēja finālā un astoņas reizes izcīnīja zeltu, kas ir dalīti labākais rezultāts pēc valsts neatkarības atgūšanas. Vēl trīs čempionātos Košices komanda palika trešajā vietā.

Šosezon “Košice” regulāro turnīru noslēdza trešajā pozīcijā, izcīnot 97 punktus 48 mačos. No pirmās vietas komanda atpalika par pieciem punktiem.

Pirms dažām dienām parādījās ziņa, ka bijušā KHL vienība Bratislavas “Slovan” var cerēt uz optimistiskāku scenāriju, jo šo klubu iegādājās viens no Slovākijas bagātākajiem cilvēkiem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par