Bijušo KHL klubu no Slovākijas iegādājas viens no bagātākajiem cilvēkiem valstī

Bratislavas Slovan, sportazinas.com
Bratislavas "Slovan" | Foto: Bratislavas "Slovan"

Bratislavas hokeja klubs “Slovan” ticis pie jauna īpašnieka. Slovākijas populārāko hokeja komandu iegādājies Rūdolfs Hrubijs, kurš ir viens no bagātākajiem cilvēkiem valstī, ziņo vietējie mediji.

Hrubijs ir zināms kā viens no tehnoloģiskās kompānijas ESET līdzdibinātājiem. Šī korporācija izstrādājusi vienu no populārākajām antivīrusa programmām NOD32. Slovāks, kura kontos ir vairāk nekā 700 miljoni dolāru (ap 622 miljoniem eiro), ir iekļauts valsts TOP10 bagātāko cilvēku sarakstā.

‘Slovan” šo informāciju pagaidām neapstiprina, taču vietējie mediji ziņo, ka tas ir saistīts ar formalitātēm – darījums vēl nav noslēgts līdz galam.

1921. gadā dibinātais klubs ir viens no titulētākajiem valstī – gan “Slovan”, gan “Košice” kontā ir astoņi čempionu tituli. Līdz 1993. gadam šīs valsts klubi spēlēja apvienotajā Čehoslovākijas čempionātā, kurā “Slovan” izdevies triumfēt tikai vienu reizi – 1978./1979. gada sezonā.

2012./2013. gada sezonā klubs iestājās Kontinentālajā hokeja līgā (KHL). Septiņu gadu laikā Slovākijas vienība tikai divas reizes spēja kvalificēties “play-off” turnīram,  toties ap komandu regulāri cirkulēja baumas par finansiālām problēmām. Ar katru gadu situācija kļuva arvien sliktāka un pēc 2018./2019. gada sezonas klubs izstājās no KHL. “Slovan” gandrīz bankrotēja un bija parādā pilsētai vairāk nekā vienu miljonu eiro par arēnas izmantošanu.

Tomēr Slovākijas grandam izdevās izdzīvot. 2019./2020. gada Slovākijas regulārajā čempionātā komanda iekrāja 100 punktus (pēc trīs punktu sistēmas) 48 mačos. “Play-off” turnīrs netika aizvadīts koronavīrusa Covid-19 pandēmijas dēļ.

Iespējams, ar tik naudīgu īpašnieku klubs varētu aizdomāties par atgriešanos KHL. Tikmēr līgas prezidents Aleksejs Morozovs prestižajam medijam “Forbes” atklājis, ka KHL meklē iespējas paplašināties un skatās arī uz hokeja ģeogrāfijai eksotiskām valstīm.

“Protams, Eiropas tirgus ir visinteresantākais,” noteica Morozovs. “Tomēr arī Āzija nav aizmirsta. Līdz šim interesi izrādījušas tādas valstis kā Francija, Zviedrija, Vācija, Lielbritānija, Dienvidkoreja un Japāna.”

KHL prezidents neizslēdz iespēju līgu paplašināt ar komandām no Japānas un Dienvidkorejas

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par