Viens no volejbola izlases līderiem Egleskalns iekļauts sastāvā dalībai Eiropas Sudraba līgā

12/05/2023 17:01
Nokopēts
Hermans Egleskalns

Latvijas vīriešu izlases trenera Mihala Gogola nosauktajā 14 volejbolistu sarakstā startam Eiropas Sudraba līgas sacensībās jūnijā iekļauts arī diagonālais spēlētājs Hermans Egleskalns, bet šovasar atpūtīsies un izlases rindās nebūs cēlājs Deniss Petrovs, ziņo Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Spēlētāju sarakstā ir pa diviem cēlājiem, diagonālajiem spēlētājiem un “libero” pozīcijas spēlētājiem, kā arī pa četriem pirmā un otrā tempa spēlētājiem. Deviņi volejbolisti šosezon spēlējuši ārvalstīs, bet lielākā pārstāvniecība ir vicečempionei RTU/”Robežsardze”/”Jūrmala”, kuru pārstāvēs trīs spēlētāji. Neviens spēlētājs izlasē nav iekļauts no Latvijas čempionvienības “Ezerzeme”/”Daugavpils Universitāte”.

“12 volejbolisti ir tie paši, kuri pagājušajā gadā spēlēja Eiropas čempionāta kvalifikācijā. Tas ir labi arī tāpēc, ka viņi zina mani un es ziņu viņus. Viņi zina, kā es strādāju un ko no viņiem vēlos, it īpaši tehniskajos elementos. Viņi arī pārzina sistēmu, un tāpēc es ceru, ka šogad būs nedaudz vienkāršāk, uzsākot treniņus,” uz iepriekšējā gada iestrādnēm norāda Gogols.

Viņš uzsver, ka šosezon izlase ir ierobežota spēlētāju daudzumā, jo īsāka būs arī vasaras sezona, un 14 spēlētāji dosies laukumā visās spēlēs. “Es teiktu, ka tas ir pieredzes un jaunas enerģijas sajaukums,” par šā gada modeli saka Gogols.

Kā piemēru viņš diagonālā uzbrucēja pozīcijā min ilggadējo izlases uzbrukuma līderi Hermanu Egleskalnu un jauno Kristeru Dardzānu, bet otrā tempa spēlētāju pozīcijā – pieredzējušo Romānu Saušu un jauno Miku Ramani. “Domāju, ka tā ir ļoti laba kombinācija,” par izvēli saka treneris. “Turklāt esmu priecīgs par to, ka spēlētāji vēlas būt Latvijas izlasē.”

Pirmoreiz izlasē spēlēs Jēkabs Dzenis. Treniņus volejbolisti uzsāks 15.maijā, bet jau pēc nedēļas 19. un 20.maijā Igaunijas pilsētā Tiri tiks aizvadītas divas pārbaudes spēles ar tradicionālajiem pretiniekiem igauņiem.

Gogolam izlasē palīdzēs Raimonds Liniņš, kā arī divi Polijas treneri – trenera palīgs un statistiķis Adams Toločko un fiziskās sagatavotības treneris Andžejs Zahorskis.

Eiropas Sudraba līgā Latvijas pretinieces divu apļu turnīrā būs Fēru salas un Kipra, bet otrā grupā sacentīsies Austrija, Gruzija un Ungārija. Pirmo spēli Eiropas Sudraba līgā Latvijas izlase aizvadīs 4.jūnijā izbraukumā ar Fēru salām, bet pēdējo maču grupā – 14.jūnijā ar Kipru savā laukumā. Divas labākās katras grupas komandas iekļūs pusfinālā. Pusfinālā un finālā uzvarētāji pārī tiks noskaidroti spēlēs savā un pretinieka laukumā.

Izlases sastāvs Eiropas Sudraba līgas sacensībās:

cēlāji – Jānis Jansons (Jēkabpils “Lūši”), Edvīns Skrūders (Bukarestes “Rapid”, Rumānija);

otrā tempa spēlētāji – Atvars Ozoliņš (“Frejus”, Francija), Miks Jānis Ramanis (Brigama Janga Universitāte, ASV), Romāns Saušs (“Martigues”, Francija), Kristaps Šmits (Galacas “Arcada”, Rumānija);

diagonālie spēlētāji – Kristers Dardzāns (Loimā “Hurrikaani”, Somija), Hermans Egleskalns (“Cambrai”, Francija);

pirmā tempa spēlētāji – Vladislavs Blumbergs (Iraklijas OFI, Grieķija), Gustavs Freimanis (“Ajaccio”, Francija), Oļegs Klopovs, Jēkabs Dzenis (abi – RTU/”Robežsardze”/”Jūrmala”);

“libero” spēlētāji – Kaspars Kronbergs (RTU/”Robežsardze”/”Jūrmala”), Dāvis Melnis (Jēkabpils “Lūši”).

TOP notikumi
1
X
2
6.25
4.8
1.46
1.41
4.75
7.5
4.8
3.9
1.68
3.1
3.75
2.15
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām