Vietu Serie A atguvusī “Parma” tiek turēta aizdomās par izšķirošā mača rezultāta sarunāšanu

09/06/2018 14:43

Itālijas A sērijas futbola čempionātā vietu atguvusī “Parma”, kuras sistēmā atrodas arī Latvijas vārtsargs Kristaps Zommers, tiek turēta aizdomās par mēģinājumu sarunāt izšķirošā mača rezultātu.

Jau ziņots, ka maijā “Parma” nodrošināja atgriešanos A sērijā, kad B sērijas pēdējās kārtas spēlē viesos ar rezultātu 2:0 pārspēja “Spezia” vienību, nodrošinot otro vietu turnīrā un ceļazīmi uz augstāko līgu.

Tomēr sestdien itāļu laikraksts “Gazzetta Dello Sport” informē, ka Itālijas Futbola federācija (FIGC) šobrīd veic pārbaudi, vai “Parma” nav mēģinājusi sarunāt izšķirošo maču. Informācija liecina, ka divi šīs komandas futbolisti varētu būt sūtījuši “Spezia” spēlētājiem īsziņas, lai savstarpējā spēlē pret viņiem diez ko necenšas.

Izmeklēšana vēl ir sākuma stadijā, bet viens no spēlētājiem, kurš sūtījis īsziņas, tiek minēts Fabio Čeravalo, kurš minētajā duelī pret “Spezia” guva uzvaras vārtus.

Zīmīgi, ka pēc mača “Spezia” fani bijuši ļoti saniknoti par savas komandas sniegumu. It īpaši viņi dusmojās uz kādreizējo “Parma” futbolistu Alberto Džilardino, kurš 29. minūtē nerealizēja 11 metru soda sitienu, bumbu raidot pamatīgi garām vārtiem.

“Spezia” vienībai sportiskajā ziņā šis mačs neko neizšķīra, tai B sērijas sezonu noslēdzot desmitajā vietā.

Finansiālu problēmu rezultātā “Parma” 2015.gadā bankrotēja un nonāca Itālijas pēc spēka ceturtajā līgā, tomēr katrā no sezonām spēja pacelties līmeni augstāk un šogad nodrošināja atgriešanos A sērijā vien pēc trīs gadu pārtraukuma.

Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados “Parma” bija viena no spēcīgākajām komandām Itālijā. 1995. un 1999.gadā “Parma” vienība triumfēja UEFA Kausā (tagad – UEFA Eiropas līga), kā arī trīsreiz kļuva par Itālijas kausa ieguvēju.

Zommers “Parma” klubā ir kopš 2015.gada un sākotnēji bija vienības pirmais numurs, tomēr pēc tam savas pozīcijas zaudēja un pāris reizes ticis izīrēts Itālijas zemāko līgu komandām.