Vikštrēms: Pret Slovēniju jānospēlē tā, lai pēc mača laukumu varam pamest ar paceltu galvu

11/06/2015 18:26

Rīga, 11.jūn., LETA. Latvijas handbola izlasei Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra noslēdzošajā mačā pret Slovēniju jānospēlē tā, lai pēc cīņas laukumu var pamest ar paceltu galvu, intervijā Latvijas Handbola federācijai (LHF) pauda valstsvienības galvenais treneris Uģis Vikštrēms.

Kā zināms, Latvija trešdien EČ kvalifikācijas turnīra izšķirošās, trešās, kārtas piektajā mačā ar 14:33 piekāpās Zviedrijas valstsvienībai.

“Spēlē pret Zviedriju pirmajā puslaikā mēs daudz vārtu neiemetām, taču izspēlējām daudz labu situāciju, kuras realizēt neļāva zviedru pasaules līmeņa vārtsargs. Pirmais puslaiks tikpat kā bija normāls, izņemot pēdējo minūti. Otrajā puslaikā Zviedrija mums pārbrauca pāri kā tanks, un mēs pat neiepīkstējāmies. Nokāruši galvas un rokas, mēs vienkārši ļāvām viņiem mūs sakaut. Tas man visvairāk sāp,” stāstīja Vikštrēms, kurš uzskata, ka zaudēt var, bet ne šādā veidā.

Tāpat Latvijas izlases galvenais treneris norādīja, ka Aivim Jurdžam un Ģirtam Lilienfeldam pēc garās sezonas Vācijā “ir nosēdušās baterijas, taču viņi centās un cīnījās”.

Treneris arī izteicās, ka daudziem spēlētājiem, tādējādi arī komandai kopumā, bija melnā diena.

“Otrajā puslaikā devu spēlēt tiem, kas mazāk spēlējuši, bet ne jau viņi galvenās kļūdas uztaisīja. Viņi sadega, taču pret tādu pasaules klases komandu tas bija sagaidāms. Tas ir normāli,” aizvadīto maču komentēja Vikštrēms.

Tikmēr pirms sestdien gaidāmās spēles pret Slovēniju izlases treneris lielas cerības nelolo, zinot, ka valstsvienība izbraukuma spēli aizvadīs bez vairākiem līderiem – Daiņa Krištopāna, Jāņa Pavloviča, Oskara Arāja un Ulda Līberga.

“Tomēr vēl vienu spēli kā trešdien pret zviedriem nevēlos. Jau pēc mača puišiem pateicu, kas man nepatika. Uz Slovēniju braucam ne jau ar lielām domām par uzvaru, tāpēc būsim reālisti. Mums jānospēlē tā, lai pēc spēles laukumu varam pamest ar paceltu galvu. To, kas bija pret Zviedriju, nedrīkstam pieļaut. Ir jācīnās līdz pēdējam, jāatdod visi spēki, bet atļaut sev pārbraukt pāri mēs nevaram,” pauda Vikštrēms.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra trešajā apakšgrupā Latvijas izlase ar četriem punktiem piecās spēlēs ieņem trešo vietu un jau ir zaudējusi izredzes kvalificēties finālturnīram. Uzvaru grupā sev jau nodrošinājusi Zviedrija (deviņi punkti), otro vietu – Slovēnija (septiņi punkti). Eiropas čempionātam kvalificēsies katras grupas pirmo divu vietu ieguvējas un divas labākās trešo vietu īpašnieces.

Spēle ar Slovēniju sestdien sāksies plkst.19.30 pēc Latvijas laika.

Jau spēlē ar Zviedriju Latvija iztika bez rezultatīvākā spēlētāja Daiņa Krištopāna, kurš kluba vainas dēļ aizkavējies Katarā, turklāt spēlētājam radušās veselības problēmas. Kļuvis skaidrs, ka raženais ludzānietis nevarēs tikt arī uz pēdējo spēli.

Tāpat uz Slovēniju nav devies otrs rezultatīvākais spēlētājs valstsvienībā un labākais spēlētājs spēlē pret Zviedriju Jānis Pavlovičs, kurš mājās palicis ģimenes apstākļu dēļ. Savukārt darba dēļ izlasei nevar palīdzēt nupat aizvadītās Latvijas handbola čempionāta sezonas vērtīgākais spēlētājs Oskars Arājs un Uldis Lībergs.

Līdz ar to uz valstsvienību izsaukti divi jauni spēlētāji – Latvijas čempionāta rezultatīvākais handbolists Rolands Ivanovs, kā arī Renāts Hovratovičs. Tādējādi valstsvienību uz pēdējo kvalifikācijas turnīra maču devusies 14 spēlētāju sastāvā – bez jau pieminētajiem spēlētājiem sastāvā ir arī Edgars Kukša, Artūrs Kuģis, Viktors Turkupols, Aivis Jurdžs, Ģirts Lilienfelds, Andis Ērmanis, Ingars Dude, Nils Kreicbergs, Austris Tuminskis, Raimonds Trifanovs, Elvijs Borodovskis un Toms Lielais.

Pēc Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm, no 20. līdz 26.jūnijam, Latvijas izlase startēs Starptautiskās Handbola federācijas (IHF) jaunattīstības valstu turnīrā, kas norisināsies Kosovā.

Latvijas handbola izlases sastāvs Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlei ar Slovēniju:

Viktors Turkupols, Rolands Ivanovs (abi – “Jūrmalas Sports”), Edgars Kukša (“Fredenbeck”, Vācija), Artūrs Kuģis (“TIF Viking”, Norvēģija), Raimonds Trifanovs (“Zweibrucken-Saarpfalz”, Vācija), Austris Tuminskis (Ludzas “Latgols”), Ingars Dude (“Istres”, Francija), Ģirts Lilienfelds (“ThSV Eisenach”, Vācija), Elvijs Borodovskis (“HSV Bad Blankenburg”, Vācija), Nils Kreicbergs, Andis Ērmanis, Toms Lielais, Renārs Hovratovičs (visi – Dobeles “Tenax”), Aivis Jurdžs (“Leipzig”, Vācija).