Vilde Eiropas čempionātā finišē 13. pozīcijā

05/06/2021 13:44
Artūrs Vilde

Latvijas smaiļotājs Artūrs Vilde sestdien Polijā Eiropas čempionāta smaiļošanā un kanoe airēšanā 1000 metru distances B finālā izcīnīja ceturto vietu un kopvērtējumā ierindojās 13.pozīcijā. Vilde 1000 metrus B finālā veica trīs minūtēs un 49,271 sekundē, kas bija ceturtais labākais rezultāts airējumā. Kopvērtējumā viņš ieņēma 13.vietu.

B fināla uzvarētājs un desmitās vietas ieguvējs Rene Poulsens no Dānijas Vildi apsteidza par 2,570 sekundēm. Gan A, gan B finālā startē deviņi sportisti. Dienu iepriekš Vilde pusfinālā 1000 metrus noairēja par teju divām ar pusi sekundēm lēnāk. Starp 17 pusfināla dalībniekiem viņš sasniedza 12. labāko laiku.

Tikmēr smaiļotājs Kaspars Tiklenieks 200 metru pusfināla airējumā finišu sasniedza pēc 37,124 sekundēm, kas deva sesto vietu astoņu sportistu konkurencē, kā arī tiesības piedalīties B finālā. Vietu A finālā automātiski garantēja pirmo trīs vietu ieguvēji. Starp 16 pusfināla dalībniekiem Tiklenieks sasniedza 11.labāko rezultātu. Finālsacensības šajā disciplīnā paredzētas svētdien.

Tāpat svētdien 500 metru distances B finālā dāmu konkurencē startēs Madara Aldiņa, kura pusfinālā ierindojās pēdējā jeb septītajā vietā. Latviju Eiropas čempionātā Polijā pārstāv Aldis Vilde, Madara Aldiņa, Kristaps Laube un Kaspars Tīklenieks. Izlases treneris ir Kaspars Močāns, savukārt Māris Pravains pilda tiesneša pienākumus. Eiropas meistarsacīkstes Polijas pilsētā Poznaņā notiks līdz svētdienai.