Vīleram pieci punkti ”Jets” uzvarā, Marlo 600. piespēle NHL karjerā (VIDEO)

10/11/2018 10:54
Bleiks Vīlers, Sportazinas.com

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt ar pieciem (1+4) rezultativitātes punktiem izcēlās Vinipegas ”Jets” uzbrucējs Bleiks Vīlers. Sauso spēli aizvadīja Sentluisas ”Blues” vārtsargs Čads Džonsons. Tikmēr 600. rezultatīvo piespēli savā karjerā izdarīja Patriks Marlo.

Pateicoties Vīlera lieliskajam sniegumam, viena no Rietumu konferences spēcīgākajām komandām Vinipegas ”Jets” mājās ar 5:2 pieveica Kolorado ”Avalanche” un sagādāja pretiniekiem jau piekto zaudējumu pēc kārtas. Vīlers piedalījās visos piecos uzvarētāju vārtu guvumos, pamatlaika izskaņā raidot ripu tukšajos viesu vārtos un izdarot četras rezultatīvas piespēles.

Ceturto panākumu pēc kārtas svinēja Sentluisas ”Blues”, kas neielaida nevienus vārtus un savā laukumā sakāva Sanhosē ”Sharks” (4:0). Mājinieki uzvaras vārtus guva jau 15. minūtē, kad kanādiešu aizsargs Alekss Petrandželo saņēma ripu no krievu uzbrucēja Vladimira Tarasenko un izdarīja precīzu metienu no zonas vidus. Par mača galveno varoni gan kļuva ”Blues” vārtsargs Čads Džonsons, kurš tika galā ar 34 no 35 sāncenšu metieniem. Kādreizējais Bufalo ”Sabres” ripu ķērājs aizvadīja pirmo sauso spēli kopš 2016. gada 30. novembra.

Austrumu konferences vicelīdere Toronto ”Maple Leafs” mājās ar 6:1 sagrāva vienu no konferences priekšpēdējās vietas īpašnieci Ņūdžersijas ”Devils” un izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas, sagādājot pretiniekiem jau piekto zaudējumu pēdējos sešos mačos. Izšķirošo izrāvienu laukuma saimnieki veica otrajā trešdaļā, kurā guva četrus vārtus un pēc kuras atradās vadībā ar 5:1. Uzvarētāju vārtos lielisku spēli aizvadīja dānis Fredriks Andersens, kurš atvairīja 38 no 39 sāncenšu metieniem. Tikmēr 600. rezultatīvo piespēli savā NHL karjerā nopelnīja pieredzējušais Patriks Marlo.

Piekto panākumu pēdējās sešās spēlēs svinēja Detroitas ”Red Wings”, kas noslēdzošajā trešdaļā atspēlēja divu vārtu deficītu un savā laukumā ar 3:2 pagarinājumā pārspēja Ņujorkas ”Rangers”, pārtraucot pretinieku četru uzvaru gājienu. Panākumu ”Red Wings” nodrošināja tikai sešas sekundes pirms papildlaika noslēguma, kad Henriku Lundkvistu pārspēja Dilans Larkins.

Tāpat ceturto uzvaru pēdējos piecos mačos svinēja Rietumu konferences vicelīdere Minesotas ”Wild”, izbraukumā ar 1:5 sagraujot Anaheimas ”Ducks” un sagādājot pretiniekiem jau devīto neveiksmi pēdējās 11 spēlēs. Uzvarētāju sastāvā trim punktiem izcēlās soms Mikaels Granlunds (2+1) un Džeisons Zukers (1+2). Tikmēr trešo neveiksmi pēdējās piecās spēlēs piedzīvoja pašreizējā čempione Vašingtonas ”Capitals”, kas mājās ar 1:2 atzina Kolumbusas ”Blue Jackets” pārākumu.