Viljamsa “ārdās” uz korta, bet par “US Open” čempioni kļūst japāniete Osaka (VIDEO)

09/09/2018 08:40
Naomi Osaka, Sportazinas.com

Pēdējais gada “Grand Slam” sērijas turnīrs “US Open” noslēdzies ar tikai 20 gadus vecās japānietes Naomi Osakas uzvaru, kura incidentiem bagātā spēlē ar 6:2, 6:4 pieveica titulēto amerikānieti Serēnu Viljamsu.

Līdzīgi kā pēdējās divās spēlēs, Viljamsa iesāka vāji – jau pirmajā setā viņa netipiski sev bija pieļāvusi 13 nepiespiestās kļūdas, kamēr Osakai bija tikai piecas. Ja pirmajos geimos pie savas serves uzvarēja servētāja, tad turpinājumā Osaka uzvarēja četrus geimus pēc kārtas, bet vēlāk arī izservēja setu – 6:2.

Otrajā setā jau šķita, ka Viljamsa būs atguvusies, jo trešajā geimā tika atspēlēta breikbumba, bet vēlāk tika panākts 3:1. Amerikānietei bija lieliska iespēja izvirzīties vadībā ar 4:1, taču viņa piektajā geimā no 30:15 ieservēja divas dubultkļūdas pēc kārtas, pasniedzot Osakai breikbumbu, kuru tā realizēja. Viljamsa dusmās sadauzīja raketi, bet jau nākamajā geimā Osaka paņēma savu servi uz nulles.

Osakai izdevās panākt 4:3, jau ceturto reizi mačā nobreikojot Viljamsu, taču pats interesantākais tikai vēl sekoja – rezultāts kļuva 5:3, pat neizspēlējot geimu, jo amerikānietei tika piešķirts sods! Tam par iemeslu kļuva vairāki faktori – par 2. seta otrajā geimā fiksētu neatļautu trenēšanu, raketes sišanu pret zemi piektajā un tiesneša verbālu aizskaršanu – Viljamsa tiesnesi nosauca par zagli – septītajā geimā. Amerikāniete pat uz korta izsauca turnīra galveno tiesnesi, taču lēmums netika mainīts.

Viljamsa bija manāmi “uzvilkusies” un savu serves geimu uzvarēja “sausā”, bet Osakai roka nenotrīcēja –  izšķirošajā geimā viņa ātri izvirizījās vadībā ar 40:15. Viljamsai izdevās atspēlēt tikai vienu mačbumbu, bet par jauno “US Open” tika kronēta jaunā Osaka.

Jāatzīmē, ka vēl nevienam no Japānas nebija izdevies uzvarēt kādā no “Grand Slam” sērijas turnīriem.

Japānas tenisiste aizvadīja teicamu turnīru, jo septiņās spēlēs zaudēja tikai vienā setā, lai gan pirms “US Open” viņai bija trīs zaudējumu sērija.

Līdz šim karjeras lielāko panākumu Osaka bija guvusi šī gada martā, kad uzvarēja prestižajā Indianvelsas WTA “Premier” turnīrā, taču tagad veikusi jaunu ierakstu Japānas dāmu tenisa vēsturē.