“Villarreal” pirmajā 1/8 fināla mačā izbiedē “Juventus”; “Chelsea” sāk ar uzvaru

23/02/2022 00:04
Dušans Vlahovičs

Londonas “Chelsea” futbolisti otrdien UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla pirmajā spēlē uzvarēja “Lille” vienību, kamēr “Villarreal” un Turīnas “Juventus” cīnījās neizšķirti. “Chelsea” mājās “Stamford Bridge” stadionā uzvarēja ar rezultātu 2:0 (0:0).

Londoniešus vadībā izvirzīja Kajs Hāvercs, kurš pēc stūra sitiena veikli nospēlēja soda laukumā un ar galvu sita bumbu pret zemi, tai nonākot mērķī. Mača 63.minūtē pārsvaru nostiprināja Kristians Pulisiks, kurš saņēma Ngolo Kantē piespēli un raidīja bumbu garām viesus vārtsargam Leo Žardinam.

Tikmēr “Villarreal” un “Juventus” spēle Spānijā noslēdzās neizšķirti 1:1 (0:1). Spilgtu debiju Čempionu līgā piedzīvoja “Juventus” nesen iegādātais serbu talants Dušans Vlahovičs, kuram pirmo vārtu gūšanai vajadzēja vien 32 sekundes. Pēc Danīlu piespēles Vlahovičs ar krūtīm nolika bumbu pa sitieniem un raidīja to tīklā – 1:0. Mača 66.minūtē pēc pacietīga “Villarreal” uzbrukuma Etjēns Kapo atrada soda laukumā brīvo Danielu Pareho, spāņu futbolistam netraucētam panākot 1:1.

Trešdien astotdaļfināla pirmās spēles notiks Madrides “Atletico” – Mančestras “United” un Lisabonas “Benfica” – Amsterdamas “Ajax” pāros. Iepriekšējā nedēļā “Liverpool” ar 2:0 uzvarēja Milānas “Inter”, “Salzburg” spēlēja neizšķirti 1:1 ar Minhenes “Bayern”, Mančestras “City” ar 5:0 sagrāva Lisabonas “Sporting”, bet Parīzes “Saint-Germain” ar 1:0 uzveica Madrides “Real”.

UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā 32 komandas bija sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļuva nākamajā kārtā, trešā pārcēlās uz Eiropas līgas sacensībām, bet ceturtajai Eiropas kausu sezona bija beigusies. Šīs sezonas fināls iecerēts 28.maijā Sanktpēterburgā, taču Krievijas agresijas dēļ šī pilsēta, visticamāk, zaudēs tiesības uzņemt prestižo maču. 2020./2021.gada sezonā līgas sacensību finālā Portugāles pilsētā Portu Londonas “Chelsea” ar 1:0 pārspēja Mančestras “City”.

UEFA Čempionu līgas 1/8 fināli (pirmā kārta)

Parīzes “Saint-Germain” – Madrides “Real” 1:0
Lisabonas “Sporting” – Mančestras “City” 0:5
Milānas “Inter” – “Liverpool” 0:2
“Salzburg” – Minhenes “Bayern” 1:1
Londonas “Chelsea” – “Lille” 2:0
“Villarreal” – Turīnas “Juventus” 1:1
Lisabonas “Benfica” – Amsterdamas “Ajax” 23.02 | 22:00
Madrides “Atletico” – Mančestras “United” 23.02 | 22:00