Viļņas “Žalgiris” vienībai zaudējums UEFA Konferences līgas H grupas cīņā

03/11/2022 23:15
Viļņas Žalgiris

Konferences līga

Viļņas “Žalgiris” UEFA Konferences līgas H grupas pēdējā cīņā savā laukumā ceturtdien piekāpās Bratislavas “Slovan”. “Žalgiris” piekāpās “Slovan” ar 1:2 (0:2).

Viesi ar diviem Aleksandars Čavriča gūtajiem vārtiem 15. un 23.minūtē panāca 2:0 vadību. 47.minūtē vienus vārtus atguva Frensiss Kairema. Savukārt 90.minūtē uzlabot vārtu starpību palaida garām “Slovan” spēlētājs Giorgi Čakvetadze, kurš nerealizēja 11 metru soda sitienu. Otrā grupas spēlē “Basel” viesos ar 2:1 (2:0) apspēlēja Erevānas “Pyunik”.

17.minūtē Darians Maless atklāja rezultātu, bet 29.minūtē rezultāta starpību dubultoja Anton Kade. 55.minūtē viesu rindās otru dzelteno kartīti nopelnīja Dans Ndojē, atstādams Bāzeles vienību mazākumā. 72.minūtē vienus vārtus mājiniekiem atguva Luka Juričičs, taču panākt neizšķirtu neizdevās.

“Slovan” un “Basel” sešās cīņās sapelnīja pa 11 punktiem, “Slovan” iekļūstot izslēgšanas spēļu otrajā, bet “Basel” – pirmajā kārtā. Sešus punktus sakrāja “Pyunik” un piecus – “Žalgiris”.

Jau ziņots, ka A grupā RFS ceturtdien mājās ar 0:3 zaudēja Itālijas A sērijas vienībai Florences “Fiorentina”. Vārtus Antonīns Barāks, Arturs Kabrals un Rikardo Saponara. UEFA Konferences līga ir Eiropā trešā līmeņa klubu turnīrs aiz Čempionu līgas un Eiropas līgas.

2022./2023.gada sezonas fināls notiks Prāgā. Šī Konferences līgas sacensībām ir otrā sezona. Pirmajā sezonā “Roma” finālā Tirānā ar 1:0 uzvarēja Roterdamas “Feyenoord”.

Eiropas līga

Nīderlandes klubs Roterdamas “Feyenoord” un “Midtjylland” no Dānijas ceturtdien svinēja uzvaru savā laukumā UEFA Eiropas līgas grupu turnīra pēdējās cīņās un grupā, kurā visas komandas finišēja ar astoņiem punktiem, iekļuva Eiropas līgas izslēgšanas spēlēs.

F grupā “Feyenoord” mājās pieveica Romas “Lazio” ar 1:0 (0:0). Vienīgos vārtus 64.minūtē guva Santjago Himeness. Otrā mačā “Midtjylland” savā laukumā pārspēja Grācas “Sturm” ar 2:0 (1:0). Abus vārtus guva Anderss Drejers.

Visas komandas guva pa astoņiem punktiem, bet pirmo vietu izcīnīja roterdamieši, iekļūstot “play-off” otrajā kārtā, dāņi sacensības turpinās ar izslēgšanas spēļu pirmo kārtu, bet “Lazio” sacensības turpinās Konferences līgas 1/16 finālā, kamēr Austrijas klubam Eiropas kausu sezona ir beigusies.

H grupā “Monaco” mājās pieveica Belgradas “Crvena zvezda” ar 4:1 (2:0), bet “Trabzonspor” no Turcijas – Budapeštas “Ferencvaros” ar 1:0 (1:0). Ar desmit punktiem Ungārijas klubs ieņēma pirmo, bet “Monaco” otro vietu. Deviņus punktus sakrāja Turcijas klubs, bet sešus – “Crvena zvezda”.

G grupā Pirejas “Olympiacos” mājās zaudēja “Nantes” ar 0:2 (0:0), bet Agdamas “Qarabag” no Azerbaidžānas savā laukumā spēlēja 1:1 (0:1) ar “Freiburg” (Vācija). “Freiburg” finišēja ar 14, “Nantes” ar deviņiem, “Qarabag” ar astoņiem un “Olympiacos” ar diviem punktiem.

E grupā savā laukumā Sansevastjanas “Real Sociedad” zaudēja Mančestras “United” ar 0:1 (0:1), bet Tiraspoles “Sheriff” pieveica Nikosijas “Omonia” ar 1:0 (0:0). Pa 15 punktiem sakrāja Spānijas un Anglijas virslīgu klubi, pirmo vietu ieņemot “Real Sociedad”. Tiraspoles klubs tika pie sešiem punktiem, bet “Omonia” sacensības beidza bez gūtiem punktiem.

UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā 32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļūs izslēgšanas turnīrā, pirmo vietu ieguvējām uzreiz nodrošinot vietu otrajā kārtā. Otro vietu ieguvējām pirmajā kārtā pievienosies astoņas Čempionu līgā grupās trešo vietu ieņēmušās komandas. Savukārt trešo vietu ieguvējas pārcelsies uz Eiropas Konferences līgas sacensībām, kamēr ceturto vietu ieguvējām grupās Eiropas kausu sezona beigsies.

Fināls norisināsies 31.maijā Budapeštā. Pagājušajā sezonā finālā Frankfurtes “Eintracht” pēcspēles sitienu sērijā uzvarēja Glāzgovas “Rangers”.