Virslīga: čempionei “Spartaks” bezvārtu neizšķirts pret Ventspili

07/05/2017 15:59

“SynotTip” Latvijas futbola virslīgas pērnās sezonas čempione Jūrmalas “Spartaks” svētdien pirmā apļa pēdējās kārtas pirmajā spēlē savā laukumā nospēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar seškārtējo valsts čempioni “Ventspili”.

Lai arī bumbas kontrole lielāka bija “Ventspils” komandai, “Spartaks” futbolisti pirmajā puslaikā atbildēja ar vairākiem asiem pretuzbrukumiem, kas gan palika neizmantoti. Tikmēr kurzemniekiem tik daudz iespēju gūt vārtus nebija, turklāt arī otrajā puslaikā “Spartaks” izniekoja vairākus vārtus gūšanas momentus.

Tiesa, otrajā puslaikā “Spartaku” pāris reizes no vārtu zaudējuma glāba vārtsargs Jevgēņijs Ņerugals.

Jūrmalnieki sezonu iesāka ar zaudējumu, bet pēc tam virslīgas turnīrā nākamajās sešās spēles izcīnītas četras uzvaras un nospēlēti divi neizšķirti, kas ļauj atrasties kopvērtējuma līderpozīcijā.

Tāpat arī “Ventspils” cietusi vienu zaudējumu, bet pārējās piecās virslīgas spēlēs izcīnītas trīs uzvaras un nospēlēti trīs neizšķirti, turnīra tabulā ieņemot otro vietu. Kurzemnieki šobrīd ir uz viļņa, jo sasnieguši Latvijas kausa finālu.

Zīmīgi, ka turnīra rezultatīvāko spēlētāju sarakstā atrodas šo abu komandu futbolisti. Pa pieciem vārtiem šosezon iesituši “Spartaka” krievu leģionārs Jevgēņijs Kozlovs, bet “Ventspils” labā tikpat vārtus guvis nigēriešu talants Tosins Ajeguns, kurš virslīgā nospēlējis tikai četrus mačus.

Tikmēr plkst.17 Rīgas Hanzas vidusskolas futbola laukumā “Metta”/”Latvijas Univeristāte” uzņems 2015.gada čempioni “Liepāju”/”Mogo”.

Arī šosezon “Metta”/LU izrāda sīvu pretestību nosacītajiem favorītiem, kas ļauj turnīra tabulā dalīt septiņus punktus ar RFS un liepājniekiem, kuri cerēja uz labāko sezonas sākumu, taču iepriekšējā mačā pret “Spartaku” parādījās starpsezonā ieguldītais darbs, bet uzvara izpalika.

Virslīgas pirmā apļa noslēgumā pirmdien RFS Kauguru vidusskolas stadionā uzņems “Jelgavu”, kurai diskvalifikāciju dēļ nevarēs palīdzēt četri pamatsastāva futbolisti, bet “Riga” RTU stadionā spēkosies ar virslīgas debitanti “Babīti”/”Dinamo”.

Virslīgas kopvērtējumā ar 14 punktiem septiņās spēlēs līdere ir “Spartaks”, kurai ar 12 punktiem seko “Ventspils”, bet punkts mazāk ir “Riga” futbolistiem, kamēr deviņus punktus iekrājusi “Jelgava”. Pie septiņiem punktiem tikušas “Metta”/LU, RFS un “Liepāja”/”Mogo” vienības, kamēr turnīra tabulu ar diviem punktiem noslēdz “Babīte”/”Dinamo”.

Aizvadītajā sezonā virslīgā negaidīti triumfēja “Spartaks”, kam sekoja “Jelgava” un “Ventspils”.