Virslīga: Jelgava atspēlējas un uzvar “studentus”

21/04/2017 21:05

“SynotTip” Latvijas futbola virslīgas piektās kārtas pirmajā mačā piektdien pagājušās sezonas vicečempione “Jelgava” ar 3:1 (0:1) izbraukumā pieveica “Metta”/”Latvijas Universitāte” komandu.

Divus vārtus uzvarētāju labā guva aizsargs Mārcis Ošs.

Šī mača rezultāts tika atklāts jau piektajā minūtē, kad izcēlās “Metta”/LU futbolists Ingars Sarmis Stuglis. Turpinājumā abas komandas aizvadīja līdzvērtīgu cīņu bez bīstamiem vārtu gūšanas momentiem. Rīdzinieki, kuri pret vicečempioniem demonstrēja atzīstamu sniegumu, pirmo puslaiku noslēdza ar minimālu vadību, tomēr 60.minūtē jelgavniekiem beidzot izdevās panākt neizšķirtu, kad atzīmējās lietuviešu leģionārs Ēvalds Razulis.

Pēc šī vārtu guvuma “Jelgava” pārņēma iniciatīvu un 76.minūtē Ošs guva savus pirmos vārtus, bet vēlreiz viņš precīzs bija sešas minūtes vēlāk, kad izmantoja partnera centrējumu pēc standartsituācijas.

Zīmīgi, ka Mārcis Ošs tādējādi divas reizes piektdien pārspēja savu brāli Dāvi Ošu, kurš ir “Metta”/LU vārtsargs.

Kaut sezonu “Metta”/LU iesāka ar diviem zaudējumiem, iepriekšējos divos mačos tā labi nospēlēja pret galvaspilsētas vadošajiem klubiem – ar 3:1 uzveica RFS, kā arī cīnījās 2:2 ar “Riga”, kas pēc puslaika bija iedzinējos ar 0:2 un pēc cīņas atlaida galveno treneri Vladimiru Volčeku.

Tikmēr “Jelgava” pagājušajā nedēļas nogalē iepriekšējās sezonas divu spēcīgāko komandu duelī ar 1:2 piekāpās čempionei Jūrmalas “Spartaks” un šosezon spējusi uzvarēt katrā otrajā mačā.

Pārējās šīs kārtas spēles risināsies sestdien, kad “Spartaks” uzņems “Babīte”/”Dinamo”, Kurzemes derbijā “Ventspils” mājās tiksies ar “Liepāja”/”Mogo” futbolistiem, bet galvaspilsētas vadošo vienību duelī RFS spēkosies ar “Riga”.

Ar deviņiem punktiem četrās spēlēs virslīgas kopvērtējuma līdere ir “Spartaks”, kam ar deviņiem punktiem piecos mačos seko “Jelgava”. Pa septiņiem punktiem iekrājušas “Ventspils” un RFS komandas, kamēr seši punkti “Liepāja”/”Mogo” kontā, bet pieci punkti ir “Riga” vienībai. Septītā ar četriem punktiem ir “Metta”/LU, bet vienu punktu guvusi “Babīte”/”Dinamo”.

Aizvadītajā sezonā virslīgā negaidīti triumfēja “Spartaks”, kam sekoja “Jelgava” un “Ventspils”.