Virslīga: Šabala izrauj veiksmīgu “Riga” uzvaru

08/05/2017 20:42
Valērijs Šabala FC

Valērijam Šabalam gūstot divus vārtus mača nogalē, ambiciozā “Riga” komanda pirmdien “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas pirmā apļa noslēdzošajā mačā savā laukumā ar 2:1 (0:0) pārspēja turnīra debitanti “Babīti”/’Dinamo”.

Vēl dažas minūtes pirms pamatlaika beigām “Riga” atradās iedzinējos ar 0:1, bet “Babīte”/”Dinamo” tuvojās sensacionālai uzvarai. Tiesa, Šabala dažu minūšu laikā guva divus vārtus un izrāva mājiniekiem uzvaru.

“Riga” pirmā puslaika piektajā minūtē tika pie iespējas izpildīt 11 metru soda sitienu, taču Hizira Apajeva sistā bumba trāpīja pa stabu. Tuvojoties puslaika vidum, vienā no “Babītes”/”Dinamo” komandas retajiem momentiem Verners Apiņš no tuvas distances atklāja spēles rezultātu.

Līdz pamatlaika beigām “Babīte”/”Dinamo” bija vadībā, bet tad Šabala ar kreiso kāju netverami sita bumbu viesu vārtos, panākot neizšķirtu. Tiesa, ar to viņš neapstājās un pamatlaika pēdējā minūtē uzvarēja divcīņu ar pretinieku vārtsargu, ieraidot otro bumbu pretinieku vārtos.

Šabalam šosezon virslīgā guvis piecus vārtus. Pēc pirmā apļa viņš ar Jūrmalas “Spartaka” futbolistu Jevgēņiju Kozlovu un “Ventspils” spēlētāju Tosinu Ajegunu dala virslīgas rezultatīvākā spēlētāja godu.

“Riga” komandai pēc treneru maiņas izdevies izcīnīt piecas uzvaras pēc kārtas, ieskaitot iekļūšanu Latvijas kausa finālā, kas ļauj pretendēt uz dalību Eirokausos.

Tikmēr “Babīte”/”Dinamo” šobrīd ar diviem punktiem ir virslīgas pastarīte, turklāt tā ievērību izpelnījusies ne tikai ar pāris punktu atņemšanu spēcīgiem pretiniekiem, bet arī aizdomām saistībā par spēļu sarunāšanu. Totalizatoru likmju monitoringa kompānija “Federbet” jau pāris reizes šogad paudusi publiskas aizdomas par spēļu godīgumu ar “Babīte”/”Dinamo” līdzdalību.

LETA jau vēstīja, ka pirms tam “Jelgava” viesos ar 1:0 (1:0) pārspēja RFS komandu. Jelgavniekiem vienīgos vārtus guva Mindaugs Grigaravičs, kurš bija precīzs spēles septītajā minūtē.

Virslīgas septītās kārtas izspēle sākas svētdien, kad divu līderu duelī “Spartaks” nospēlēja 0:0 ar “Ventspili”, bet “Liepāja”/”Mogo” izbraukumā ar 3:1 pārspēja “Metta”/”Latvijas Universitāte” futbolistus.

Virslīgas kopvērtējumā ar 14 punktiem septiņās spēlēs vadībā ir “Spartaka” un “Riga” komandas, kurām ar 12 punktiem seko “Ventspils” un “Jelgava”. Desmit punkti ir “Liepāja”/”Mogo” rēķinā, pie septiņiem punktiem tikušas “Metta”/LU un RFS vienības, kamēr turnīra tabulu ar diviem punktiem noslēdz “Babīte”/”Dinamo”.

Aizvadītajā sezonā virslīgā negaidīti triumfēja “Spartaks”, kam sekoja “Jelgava” un “Ventspils”.