Virslīga: “Spartaks” viesojas Jūrmalā un uzvar “Babīti”

16/06/2017 21:10

SynotTip” Latvijas futbola virslīgas pērnā gada čempione un šīs sezonas līdere Jūrmalas “Spartaks” piektdien, atsākoties virslīgas turnīram, 12.kārtas pirmajā spēlē sīvā cīņā ar 1:0 (1:0) uzvarēja čempionāta debitanti un turnīra tabulas pastarīti “Babīte”/”Dinamo”.

Spēlē, kura norisinājās Slokas stadionā, taču “Spartaks” nomināli bija viesu statusā, vienīgie vārti tika gūti sestajā minūtē, kad precīzs pēc Edgara Gaurača piespēles bija jūrmalnieku pussargs Jevgēņijs Kozlovs.

Viņš guva savus septītos vārtus šajā sezonā, izvirzoties virslīgas labāko snaiperu saraksta galvgalī, par vienu precīzu sitienu apsteidzot Mārci Ošu no “Jelgavas” un Artūru Karašausku no “Liepāja”/”Mogo”.

Lai arī abas komandas turnīra tabulā atrodas diametrāli pretējās vietās, “Spartakam” septītā uzvara šīs sezonas virslīgā nāca ļoti grūti. Pirmā puslaika izskaņā “Babīte”/”Dinamo” neizmantoja teicamu izdevību panākt izlīdzinājumu, jo 18 gadus vecais Aleksejs Saveļjevs nerealizēja 11 metru soda sitienu, bumbu atvairot “Spartaka” vārtsargam Jevgēņijam Nerugalam.

Spēles otrajā daļā vairāk iespēju bija “Spartakam”, taču viņi izšķērdēja vairākas labas izdevības, līdz ar to intriga mačā bija līdz pēdējai minūtei, tomēr sagādāt pārsteigumu “Babīte”/Dinamo” nespēja, ļaujot Jūrmalas klubam nostiprināties turnīra tabulas līderpozīcijā.

“Babīte”/”Dinamo” joprojām ir vienīgā komanda, kas šīs sezonas virslīgas turnīrā vēl nav spējusi izcīnīt uzvaras – tās kontā ir divi neizšķirti un desmit zaudējumi. Šī vienība pašlaik piedzīvojusi septiņus zaudējumus pēc kārtas.

Savukārt pagājušā gada čempione un pašreizējā kopvērtējuma līdere “Spartaks” šosezon 12 mačos piedzīvojusi tikai vienu zaudējumu – tas pats tika piedzīvots pirmajā kārtā pret RFS. Pēcāk jūrmalniekiem klājies ļoti sekmīgi, jo 11 spēlēs gūtas septiņas uzvaras un četrreiz spēlēts neizšķirti. Tiesa, divi no šiem neizšķirtiem bija iepriekšējās divās spēlēs.

Pirmā apļa cīņā starp šīm abām vienībām tika fiksēts rezultatīvs neizšķirts 2:2, “Spartakam” no zaudējuma izglābjoties vien mača beigās.

Čempionāta 12.kārtas turpinājumā sestdien galvaspilsētas klubu derbijā “Riga” uzņems RFS, bet “Jelgava” savu skatītāju priekšā sacentīsies pret “Metta”/”Latvijas Universitāte”. Savukārt kārtas noslēgumā sestdien Kurzemes derbija ietvaros “Liepāja”/”Mogo” uzņems “Ventspili”.

Virslīgas čempionātā bija iestājies divu nedēļu pārtraukums, kas bija saistīts ar nacionālo izlašu spēlēm.

Virslīgas kopvērtējuma vadībā ar 25 punktiem 12 spēlēs atrodas Jūrmalas “Spartaks”, bet ar 19 punktiem seko “Liepāja”/”Mogo” un “Jelgava”, taču tām abām ir spēle rezervē. Tikmēr pa 17 punktiem ir “Ventspils” un “Riga” komandām, bet sestā ar 16 punktiem ir RFS, visām šīm komandām arī aizvadot pa 11 mačiem.

Savukārt “Metta”/LU vienība ar deviņiem punktiem ir septītā, bet turnīra tabulu noslēdz “Babīte”/”Dinamo”, kas tikusi pie diviem punktiem.

Aizvadītajā sezonā virslīgā negaidīti triumfēja “Spartaks”, kam sekoja “Jelgava” un “Ventspils”.