Virslīgas pastarīšu duelī “Metta”/LU un “Valmiera Glass”/ViA spēlē neizšķirti

28/04/2018 17:09

“SynotTip” Latvijas futbola virslīgas pastarītes “Metta”/”Latvijas Universitāte” (LU) un “Valmiera Glass”/”Vidzemes augstskola” (ViA) sestdien piektās kārtās rezultatīvā spēlē cīnījās neizšķirti 2:2 (0:0), abām komandām tiekot pie pirmā punkta sezonā.

Jau ziņots, ka citā mačā valsts čempione Jūrmalas “Spartaks” sestdien viesos ar 2:0 (1:0) uzvarēja RFS vienību, sagādājot pretiniekiem pirmo zaudējumu šīs sezonas turnīrā.

Rīgas Hanzas vidusskolas stadionā aizvadītajā mačā visi vārti tika gūti otrajā puslaikā, valmieriešiem divas reizes esot vadībā. Rezultātu cīņas 62.minūtē atklāja Valts Jaunzems, bet 77.minūtē Tamirlans Džamalutdinovs ar realizētu 11 metru soda sitienu panāca izlīdzinājumu. Savukārt vēl pēc sešām minūtēm Alvis Jaunzems vēlreiz vadībā izvirzīja “Valmiera Glass”/ViA komandu, taču šoreiz Džamalutdinovs neizšķirtu 2:2 panāca jau pēc četrām minūtēm.

“Metta”/LU un “Valmiera Glass”/ViA līdz šai spēlei bija vienīgās vienības šosezon, kas virslīgas čempionāta nebija izcīnījušas punktus. Abas komandas zaudēja pirmajos četros mačos, rīdziniekiem gūstot vienus vārtus un desmit ielaižot, bet valmierieši trīs reizes bija pārspējuši pretinieku vārtsargus, kamēr ielaiduši 17 vārtus, kas ir sliktākais rādītājs čempionātā.

“Valmiera Glass”/ViA virslīgā atgriezusies pēc 15 gadu pārtraukuma. Šī komanda starpsezonā papildināja sastāvu ar pieredzējušo uzbrucēju Gati Kalniņu, kurš atgriezies savā dzimtajā pilsētā, bet vienības galvenais treneris ir Gatis Ērglis.

Tikmēr “Metta”/LU starpsezonā šķīrās ne tikai no Kalniņa, bet arī no Dāvja Indrāna, kurš pārgāja uz RFS. Komanda joprojām iespējas dod savas futbola skolas audzēkņiem. “Studenti” pērn turnīru noslēdza pēdējā – septītajā – vietā, pēc tam vietu virslīgā nosargājot pārspēlēs.

Jau ziņots, ka dienas pirmajā spēlē “Spartaka” labā vārtus guva Kaspars Svārups un uz maiņu laukumā nākušais Oļegs Dmitrijevs. Svārups rezultātu atklāja 34.minūtē, bet Dmitrijevs pārsvaru dubultoja 77.minūtē.

Jūrmalniekiem šī bija trešā uzvara šosezon virslīgā piecos aizvadītos mačos, kamēr RFS cieta pirmo neveiksmi, jo sezonu sāka ar četrām uzvarām pēc kārtas.

Rīgas futbola komanda RFS sezonas sākumā apliecināja, ka ir viena no galvenajām titula pretendentēm, jo četros mačos RFS izcīnīja četras uzvaras, gūstot 14 vārtus un ielaižot tikai divus. Tikmēr pašreizējā Latvijas čempione “Spartaks” četrās spēlēs divreiz uzvarēja un divreiz zaudēja, līdz sestdienai iesitot astoņus, bet ielaižot piecus vārtus.

Vēl piektajā kārtā svētdien “Ventspils” uzņems “Riga” vienību, bet pirmdien “Liepāja”/”Mogo” mājās spēlēs pret “Jelgavu”.

Turnīra labākais vārtu guvējs pēc četrām kārtām ir “Liepāja”/”Mogo” līderis Artūrs Karašausks, kura kontā četri vārti. Viņam seko Adeleke Akinjemi (“Ventspils”), Gļebs Kļuškins, Maksims Marusičs (abi – RFS) un Aleksejs Višņakovs, kuri katrs izcēlušies ar trīs precīziem sitieniem.

Šajā sezonā astoņas virslīgas komandas aizvadīs četrus apļus, tādējādi kopumā katra nospēlēs pa 28 mačiem. Sezona noslēgsies 10.novembrī.

Iepriekšējā sezonā Jūrmalas “Spartaks” otro gadu pēc kārtas izcīnīja valsts čempionu titulu, aiz sevis atstājot “Liepāja”/”Mogo” vienību, kamēr trešā palika “Riga”.