“Virtus.pro” divas reizes spēles laikā “izsēj” 14:4 vadību, no neveiksmes glābj “YEKINDAR” un “Jame” lieliskā spēle

26/03/2021 21:22
Mareks

Otro spēli “ESL Pro League Season 13” aizvadījusi latvieša Mareka “YEKINDAR” Gaļinska pārstāvētā “Virtus.pro”, kas ar 2-1 pārspēja “Evil Geniuses” vienību no ASV. Šis mačs noteikti ieies skatītāju atmiņā ar to, ka “Virtus.pro” divās no trim kartēm atradās vadībā 14:4, bet pamanījās visu pārsvaru zaudēt un abās nācās aizvadīt pagarinājumu. Par uzvaras galvenajiem kaldinātājiem var uzskatīt vienu no pasaulē labākajiem duetiem – “YEKINDAR” un Džami “Jame” Ali, kuri abi kopā pretiniekus neitralizēja 156 reizes, kas ir tikai astoņas reizes mazāk nekā pārējie trīs komandas biedri kopā. Tikmēr “Evil Geniuses” sastāvā lielisku spēli aizvadīja Vincents “Brehze” Kajonts, tomēr ar viņa viena centieniem iegūt uzvaru nepietika.

Spēle sākās “Overpass” kartē, kurā lielisks sniegums padevās CIS reģiona vienībai, puslaiku uzvarot 11:4. Arī kartes otro daļu ar trīs uzvarētiem raundiem iesāka “Virtus.pro”, esot vadībā 14:4. Tomēr tad pēkšņi atmodās “Evil Geniuses” spēlētāji, kuri uzvarēja 11 no 12 atlikušajiem raundiem, gūstot iespēju spēlēt pagarinājumu. Četros no tiem amerikāņiem izdevās uzvarēt post-plant situācijas, kas nozīmē, regrupēties pēc tam, kad pretiniekiem ir izdevies uzstādīt bumbu. Arī papildus raundos “Evil Geniuses” iesāka lieliski uzvarot, izvirzoties vadībā 17:15. Tomēr pagarinājuma pirmās puses pēdējā raundā lieliski nospēlēja “YEKINDAR” izšķirošā situācijā nogalinot divus pretiniekus un palīdzot iegūt uzvaru. Pēc pušu maiņas “Virtus.pro” spēlētāji atguva spēles garšu, bet pie rezultāta 18:17 fantastiski ar “AWP” nospēlēja “Jame”, kurš dažu sekunžu laikā neitralizēja četrus “Evil Geniuses” spēlētājus, nodrošinot panākumu pirmajā kartē.

Otrās kartes ievadā risinājās līdzīga cīņa abām komandām samainoties ar uzvarētiem raundiem. Puslaiks noslēdzās 8:7 latvieša pārstāvētās vienības labā. Taču otro puslaiku atkal lieliski aizvadīja ASV spēlētāji, kuri “Virtus.pro” ļāva uzvarēt tikai vienu raundu, kartei noslēdzoties 16:9. Lai noskaidrotu spēles uzvarētāju, bija nepieciešama trešā, izšķirošā karte.

Par to kļuva “Inferno” kurā dienu iepriekš “Evil Geniuses” jau bija lieliski nospēlējuši ar 16:7 pieveicot “Astralis”. Kartes ievadā lielisku spēli aizvadīja “YEKINDAR”, kurš kontrolēja situāciju “banānā”. Pēc puslaika vadībā atkal ar 11:4 atradās “Virtus.pro”. Arī šajā kartē atkārtojās “Overpass” scenārijs. Pirmie trīs raundi CIS vienības labā un fantastiska atspēlēšanās no amerikāņiem. Šoreiz viņi uzvarēja 12 raundus pēc kārtas un pat atradās vadībā 15:14, tomēr “Virtus.pro” to nepieļāva un atkal bija nepieciešams pagarinājums. Šoreiz pagarinājuma pirmā puse noslēdzās 2:1 par labu latvieša komandai. Otrajā puslaikā vairs brīnumi netika pieredzēti, uzvaru svinot CIS reģiona organizācijai 19:17.

“YEKINDAR” trīs aizvadīto karšu laikā tika galā ar 83 pretiniekiem, tikmēr “Jame” pievienoja vēl 73 kā arī attiecīgi reitings 1.39 un 1.14. “Evil Geniuses” labākajam spēlētājam “Brehze” 89 uzvarēti dueļi un reitings 1.30.

Nākamo spēli “Virtus.pro” aizvadīs rītdien, kad 16:30 tiksies ar pasaules otro spēcīgāko komandu “Astralis”, kas vakar piekāpās “Evil Geniuses” un šobrīd aizvada cīņu pret vēl vienu ASV vienību “Liquid”. Spēles tiešraidi ir iespējams vērot ŠEIT.