“Virtus.pro” tikai vienā kartē spēj izrādīt pretestību un piekāpjas “IEM Katowice 2021” finālā

28/02/2021 21:27
Abejs

Ļoti vāju spēli aizvadīja latviešu “CS:GO” spēlētāja Mareka “YEKINDAR” Gaļinska pārstāvetā “Virtus.pro”. “IEM Katowice 2021” finālā CIS reģiona komanda ar 1-3 piekāpās Krievijas “Gambit”. Arī vienības līderi “YEKINDAR” un Džami “Jame” Ali sniegums nebija spējīgs glābt komandu no zaudējuma. Ļoti lielu lomu Krievijas komandas uzvarā spēlēja kazahs Abejs “Hobbit” Hasenovs. “Gambit” šī bija sestā uzvara pēc kārtas, toties pārāvās “Virtus.pro” piecu nezaudēto spēļu sērija.

Spēle sākās “Gambit” izvēlētajā kartē “Vertigo”. Lielisks sākums padevās “Virtus.pro”, atrodoties vadībā 9:4, puslaiku noslēdzot 9:6. Tomēr otro puslaiku lieliski aizvadīja pretinieki, kuri bija ļoti tuvu panākumam pirmajā kartē, taču CIS vienība veica atspēlēšanos, pateicoties “YEKINDAR” un “Jame” lieliskajam sniegumam, kas ļāva svinēt uzvaru 16:14. Krievu un latviešu spēlētājs katrs 26 reizes bija spējuši nogalināt savus pretiniekus.

“Dust 2”, ko bija izvēlējušies “Virtus.pro” ļoti labu aizsardzības pusi nospēlēja “Gambit”, kuri atradās vadībā 9:6. Taču otrajā puslaikā vairs nebija ne miņas no sīvas spēkošanās. Latvieša komanda aizsardzības pusē nespēja apturēt pretiniekus, kas bija uzņēmuši augstus apgriezienus un uzvarēja septiņus raundus, kartes saimniekiem neatstājot variantus, esot labākiem 16:6 un izlīdzinot rezultātu sērijā 1-1.

Arī spēles trešajā kartē “Gambit” bija neapturami. Izcilu karti aizvadīja “Hobbit”, kurš “Virtus.pro” spēlētājus neitralizēja 25 reizes, bet nomira 10. Krievijas spēlētāji “Train” neatstāja pretiniekiem nekādus variantus, uzvarot 16:4. “Virtus.pro” atradās bezdibeņa malā, lai turpinātu cīņu par titulu, bija obligāti nepieciešama uzvara “Overpass” kartē. Tomēr vienība nebija spējīga uzlauzt “Gambit” aizsardzību, puslaiku piekāpjoties 4:11. Lai arī “Virtus.pro” centās atspēlēties un bija arī ļoti tuvu, lai saasinātu cīņu, karte beidzās 16:12 “Gambit” labā. Par galveno varoni uzvarā kļuva kazahs “Hobbit”, kurš sērijā 90 reizes nogalināja pretiniekus, mira 65 reizes un ieguva 1.40 reitingu.

Tādējādi par “IEM Katowice 2021” uzvarētājiem kļuva komanda no Krievijas – “Gambit”, otro vietu ieguva latvieša “YEKINDAR” “Virtus.pro”, bet dalītu trešo/ceturto vietu izcīnīja “Spirit” un “Liquid”.