Visi Latvijas pludmales volejbola dueti sasniedz Eiropas U22 čempionāta astotdaļfinālu

Varvara Brailko un Anete Namiķe
Varvara Brailko un Anete Namiķe | Foto: MBS

Visi četri Latvijas pludmales volejbola dueti piektdien Izmirā nodrošināja sev vietas Eiropas U-22 čempionāta astotdaļfinālā.

Kristīne Briede/Krista Paegle, kuras sieviešu turnīrā izliktas ar 24.numuru, izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 2-0 (21:16, 21:18) pārspēja ar 15.numuru izsētās Ungārijas sportistes Zitu Divēnji un Zofiju Rētelji.

Jau ziņots, ka iepriekš latvietes grupā bija ierindojušās otrajā vietā.

Tikmēr ar piekto numuru izliktās Eiropas U-20 čempiones Varvara Brailko/Anete Namiķe savā grupā uzvarēja un izslēgšanas turnīru sāks no otrās kārtas jeb astotdaļfināla, kurā tiksies tieši ar Briedi un Paegli. Namiķe gan piektdien savainoja kreisās kājas potīti.

Piektdien pirmajā “play-off” kārtā startēja arī pāris Rinalds Aišpurs/Ardis Bedrītis, kuri turnīrā izlikti ar septīto numuru. Viņi ar rezultātu 2-1 (17:21, 21:9, 15:9) uzveica čehus Martinu Melmuku/Františeku Knoblohu (27.).

Viņi grupā ieņēma trešo vietu, tāpēc izslēgšanas turnīrs bija jāsāk no pirmās kārtas. Astotdaļfinālā viņiem pretī stāsies krievi Nikolajs Čuhņenkovs/Ņikita Everts (30.).

Ar 24.numuru izliktais Latvijas vīriešu duets Artūrs Rinkevičs/Rūdolfs Stankevičs grupā ieņēma pirmo vietu un uzreiz iekļuva “play-off” otrajā kārtā, kurā tiksies ar izraēliešiem Eilonu Elazaru/Ofri Masuri (18.).

Visi Latvijas dalībnieki, atskaitot Stankeviču, bija arī šā gada Eiropas pieaugušo čempionāta dalībnieki Jūrmalā.

Pamatturnīrā 32 dueti bija sadalīti astoņās grupās pa četriem katrā. Grupu uzvarētāji iekļuva uzreiz izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, bet no pirmās kārtas “play-off” sāka grupu otro un trešo vietu ieguvēji.

Arī pagājušogad Eiropas U-22 pludmales volejbola čempionāts noritēja Turcijā – Antaljas pilsētā. Vīriešiem Rinkevičs/Stankevičs ierindojās dalītā 17.vietā, bet devīto vietu dalīja Kristaps Šmits/Mihails Samoilovs. Sievietēm Brailko un Namiķe ierindojās dalītā devītajā vietā, bet Briede pārī ar Vanesu Grosbergu ieņēma dalītu 25.vietu.

Brailko/Namiķes un Rinkeviča/Stankeviča duetu trenē Rihards Finsters, bet Briedes/Paegles un Aišpura/Bedrīša pārus gatavo Aigars Birzulis.

Brailko/Namiķe pirms divām nedēļām Brno triumfēja U-20 Eiropas čempionātā, bet Kristians Fokerots/Kārlis Ābelītis svētdien turpat Izmirā izcīnīja sudrabu U-18 meistarsacīkstēs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par