Visockis-Rubenis par gaidāmo sezonu, Ziemeļu līgu un darbu kopā ar Banki

29/09/2021 18:10

Latvijas basketbola komandas “Liepāja” galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis sarunā ar “Sportazinas” atklāja gaidāmās sezonas mērķus Latvijas-Igaunijas basketbola līgā, uzskaitīja ieguvumus spēlēšanai jaunizveidotajā Ziemeļu basketbola līgā (ENBL), kā arī pastāstīja par darbu Latvijas valstsvienības galvenā trenera Lukas Banki komandā.

“Mazliet ziņkārība par to, kas izdosies un sanāks. Esam gados jauna komanda, bet tajā pašā laikā, piemēram, 1997. gadā dzimušajiem basketbolistiem jau sava veida pieredze ir uzkrāta. Verners Kohs pavadīja vairākus gadus “VEF Rīga” un ir spēlējis augstā līmenī, tā kā šī ir iespēja viņam nodemonstrēt, ka viņš var ne tikai spēlēt lomu, bet arī būt līderis. Saliekot to visu kopā ar ļoti jauniem spēlētājiem, arī pašiem treneriem un vadībai ir interesanti, kā tas izskatīsies. Man novērojums, ka potenciāls ir augsts, bet šobrīd ir jākrāj pieredze. Sakrājot pieredzi, mēs potenciālu varēsim parādīt arī laukumā,” par gaidāmo sezonu izteicās Visockis-Rubenis.

Speciālists atzina, ka pašlaik grūti teikt, kādu basketbolu spēlēs “Liepājas” vienība. “Pašlaik grūti spriest, jo komandai sava identitāte ir jāuzbūvē. Šobrīd var redzēt, ka tā ir aktīva spēle. Tas ir tāpat kā “Latvijas Universitāte” komandā, kur ir jauni spēlētāji un viņi nespēlē lēnu basketbolu. Tajā pašā laikā viss ir jāmācās darīt ar prātu. Arī mēs iesim uz to, lai mēs būtu agresīva komanda, pietiekoši ātra, kas spēlē modernu basketbolu, lai spēlētāji attīstās.”

“Liepāja” 2021./2022.gada sezonā spēlēs arī Ziemeļu basketbola līgā, kur sacentīsies pret Čehijas, Polijas, Lietuvas un citiem klubiem. Tāpat turnīrā startēs arī “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”. “Ieguvumi spēlēšanai Ziemeļu līgā ir vairāki. Pirmkārt, tā ir papildus spēļu prakse. Otrkārt, papildus gatavošanās pret ļoti nopietniem pretiniekiem jau Eiropas līmenī. Latvijā jau principā visus pretiniekus zinām, Igaunijā sezonas sākumā vēl ir jāpapēta, bet, kas notiek Lietuvā un Polijā mēs nezinām. Tagad būs interesanti gan spēlētājus skautot, gan redzēsim, kā tas ir, kad jāsagatavojas pret pretiniekiem, kurus nezinām. To, ka Rinalds Sirsniņš met trīspunktu metienos jau mēs zinām. Tas būs nākamais solis un jauna pieredze spēlētājiem. Tāpat arī izaicinājums treneriem Eiropas kontekstā un paskatīties, kā mēs varam sagatavot komandu uz konkrētām spēlēm. Ieguvums būtu pieredze un papildus spēļu prakse,” atzina Visockis-Rubenis.

Treneris sacīja, ka starpsezonā nebija doma meklēt citu darba vietu. “Uzreiz ar “Liepājas” klubu vienojāmies par šo sezonu. Neko citu neizskatīju, nemeklēju, nebija arī piedāvājumu un šobrīd esmu nobāzējies Liepājā. Mūsu darbā, protams, nekad neko nevar zināt, bet jūtos tiešām labi. Organizācija ir augoša un mums ir ļoti daudz kopīgu mērķu un idejas. Pagaidām tik ilgi, kamēr tas viss būs, domāju, ka mēs turēsimies kopā. Ir interesanti gan vadībai, gan man.”

“Sāksies sezona un tad mēs redzēsim, domāju, ka pirmais aplis parādīs kaut ko. Daudzas komandas bieži vien tieši sezonas otrajā pusē ieskrienas. Šobrīd nemācēšu pateikt kopējo līmeni, bet var redzēt, ka katrs klubs ir mērķtiecīgi attīstījies. Vairākās komandās ir atjaunināti sastāvi, citur arī noturēti kodola spēlētāji. Līdz ar to domāju, ka būs ļoti interesanti,” jaunās sezonas pretiniekus vērtēja Visockis-Rubenis.

Šajā vasarā Visockis-Rubenis bija viens no Latvijas nacionālās izlases galvenā trenera Banki asistentiem. “Tā bija ļoti vērtīga pieredze. Gan darbs ar Banki, gan ar Jāni Gailīti. Domāju, ka ieguvām ļoti daudz viens no otra ar mērķi palīdzēt Latvijas izlasei. No Banki noteikti varēja mācīties strukturētību – kā gatavoties treniņiem, kā gatavoties spēlēm, kā pēc tam analizēt kļūdas, vai labās lietas. Interesanti viņam ir tas, ka viņš ir paņēmis idejas no ASV, jo pirms pievienošanās izlasei viņš bija aizbraucis NBA G līgā pastrādāt. Varēja redzēt arī turienes taktiskos risinājumus, kas varbūt Eiropā nav ierasti, bet ASV strādā. Banki nedaudz tos integrēja arī Latvijas izlasē un man bija ļoti interesanti paskatīties, kā tas strādā un šo to arī esmu no tā paņēmis.”

“Šobrīd pats svarīgākais ir sagatavoties spēlei pret Rakveres “Tarvas”. Tas ir pirmais mačs uz to gatavojamies un tālāk nedomājam. Bet, protams, mums ir izvirzīti mērķi un, manuprāt, katram sportistam, kurš nostājās uz starta līnijas, ir mērķis, ja ne izcīnīt čempiontitulu, tad vismaz iegūt medaļu. Domāju, ka sportists citādāk vispār nevar strādāt. Arī mums tieši tāds mērķis arī ir – izcīnīt medaļu, bet apzināmies, ka ir jāiet soli pa solim,” norādīja Visockis-Rubenis.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rihards Lomažs
28/10/2021 21:54

Lomažs par īsziņām no Pārkera, “čakarēšanu” Francijā un Turcijas naudu

Latviešu basketbolists Rihards Lomažs sarunā ar Valdi Valteru pastāstīja par savu Eirolīgas pieredzi Francijas klubā Vilērbānas ASVEL, komunikāciju ar komandas prezidentu, NBA leģendu Toniju Pārkeru, kā arī par finansiāliem apsvērumiem,…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…