Visockis-Rubenis par pārcelšanos uz Liepāju, piedāvājumu no Francijas un darbu ar jaunajiem basketbolistiem

05/10/2020 18:22

Artūrs Visockis-Rubenis ir viens no pašmāju labākajiem basketbola speciālistiem. Vairākas sezonas strādājis ar klubiem, kuri Latvijā cīnās par medaļām – “Ogre” un “Ventspils”. Savukārt pirms šīs sezonas latviešu treneris pārcēlās uz vēju pilsētas komandu, kura pēdējo gadu laikā bijusi viena no Latvijas čempionāta pastarītēm.

Pats Visockis-Rubenis sarunā ar “www.sportazinas.com” min, ka pārcelšanos uz Liepāju noteikti nevar uzskatīt par soli atpakaļ, jo pandēmijas laikā vispār nebija skaidrības par to, kā izskatīsies profesionālais basketbols mūsu valstī. “Varu būt treneris vienā no sešiem profesionālajiem vīriešu basketbola klubiem Latvijā. Uztveru to kā soli uz priekšu, jo man ir dota iespēja turpināt savu darbu,” saka speciālists.

Arī šajā starpsezonā trenerim bija iespēja doties ārpus Latvijas. Tomēr tobrīd Visockim-Rubenim jau bija uzsākts pārrunu process ar “Liepāju”. “Saņēmu reālu piedāvājumu no Francijas, braukt un strādāt izcilā klubā par asistentu. Tajā pašā laikā jūtu, ka ar Liepājas klubu mums izveidojas vienota vīzija par “Liepājas” attīstību, lai vietējais basketbols sniegtu pilsētas iedzīvotājiem kvalitatīvu izklaidi un tajā pašā laikā sniegtu papildus iedvesmu jaunajiem sportistiem.”

“Liepājas” pieteikumā ir 15 basketbolisti, kuru starpā pirmo reizi vairāku gadu laikā nav atrodams neviens ārzemnieks. Par vienu no komandas zvaigznēm noteikti var uzskatīt Iļju Gromovu, kurš savulaik pārstāvējis “VEF Rīga” vienību un Latvijas izlasi. Komandas vidējais vecums ir 21 gads. “Komplektācija pie ierobežota budžeta ir interesants, bet reizē arī ļoti izaicinošs process. Viss sākas ar vīziju, ko saliekam kopā ar kluba vadību, tad seko praktiskais darbs, lai saprastu, ko vispār varam atļauties, cik kurš maksā, kādas ir katra basketbolista ambīcijas un mērķi,” komplektācijas procesa nianses atklāj speciālists.

“Beigās esam apmierināti ar visiem spēlētājiem, kuri pie mums ir nokļuvuši. Kluba vadībai bija svarīgi, lai sastāvs tiktu izveidots tikai no vietējiem spēlētājiem, plus gribējām arī liepājniekus. Esam priecīgi, ka komanda ir Roberts Krastiņš un Valters Vuciņš, cerams, ar laiku izdosies sastāvu papildināt ar vēl kādu liepājnieku.”

Artūrs Visockis-Rubenis

Artūrs Visockis-Rubenis | Foto: Ģirts Gertsons

Ņemot vērā to, ka desmit basketbolisti ir jaunāki par 23 gadiem, trenerim noteikti jāiemāca jaunajiem spēlētājiem strādāt – smagi un mērķtiecīgi, uzskata Visockis-Rubenis. “Viņiem ir jāsaprot, ka, ja viņi centīsies, strādās un spēlēs ar atdevi, treneris ļaus viņiem arī kļūdīties, jo kļūdas ir izaugsmes procesa sastāvdaļa. Mums treneriem vienkārši jānorij tas, ka nevaram visu kontrolēt un jābūt pacietīgiem. Tajā pašā laikā pretī jāredz tas, ka jaunietim deg acis,” pārliecināts speciālists.

Pēdējos gados Liepājā bieži mainījās gan spēlētāji, gan treneri, katrs no kuriem nāca ar savu filozofiju un stilu. Visockis-Rubenis negrib solīt kādu konkrētu stilu, kādu spēlēs “Liepāja”. Svarīgākais, ko viņš prasa no komandas, ir cīņa, pašatdeve un vienotība. “Ja tas viss būs, pārējo uztrenēsim un atradīsim sev piemērotāko spēles stilu.”

Pirmssezonas preses konferencē kā viens no Liepājas mērķiem tika minēts “radīt pozitīvu vidi, lai par Liepāju runātu kā par vietu, kur basketbolā var attīstīties”. Pats Visockis-Rubenis piebilst, ka “kārt bleķi kaklā gribās ikvienam. Ja sezonas beigās būsim cīņā par medaļām un reizē būsim noturējuši savu kursu, radījuši pozitīvu un profesionālu vidi, attīstījuši spēlētājus, domāju, sezonu varēs saukt par izdevušos.”

Visās pilsētas, kurās strādājis Visockis-Rubenis, viņam līdzi devusies arī ģimene. “Rīga, Ogre, Ventspils, Liepāja – visas šīs pilsētas ir ar kaut ko īpašas. Kā ģimene šo procesu uztveram kā piedzīvojumu. Ne visas sievas un bērni būtu gatavi ik pa laikam par mājām saukt kādu citu pilsētu. Ticu, ka dzīves beigās būs interesanti uz to visu atskatīties un pastāstīt mazbērniem,” noslēdz treneris.

Pie “Liepājas” stūres Visockis-Rubenis debitēja ar zaudējumu pret “Ventspili” ar 91:92. Nākamo spēli komanda aizvadīs 7. oktobrī pret “VEF Rīga”.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Bobs Hārtlijs
26/07/2021 17:29

Hārtlijs pamet Latvijas hokeja izlases galvenā trenera amatu, zināms viņa aizvietotājs

Līdzšinējais Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs aizņemtības dēļ Kontinentālās hokeja līgās (KHL) komandā Omskas “Avangard” vairs nepildīs galvenā trenera funkcijas valstsvienībā, ziņo Latvijas Hokeja federācija (LHF). Viņa vietā…