Visu laiku sliktākais darījums premjerlīgā? Par 18 miljoniem iegādāts futbolists trenējas ar amatieru līgas klubu

26/12/2021 14:25
Nokopēts
Oumars Niase

Futbola pasaulē gadās visādi – citi klubi par lētu naudu iegādājas futbolistus, kuri kļūst par vienības zvaigznēm, bet citi samaksā salīdzinoši daudz un pēc zināma laika saprot, ka šī nauda ir izmesta vējā. Kā labo piemēru var minēt Lesteras “City”, kas 2015. iegādājās tobrīd nevienam nezināmo Ngolo Kantē par 6,6 miljoniem eiro, kā arī citu futbola aprindās nedzirdētu spēlētāju Rijadu Mahrezu būtībā par sīknaudu jeb nepilnu pusmiljonu eiro. Abi futbolisti bija līderi Lesteras vienībā un palīdzēja sarūpēt futbola vēsturē vienu no lielākajām sensācijām jeb 2016. gada premjerlīgas čempiontitulu. Vēlāk Kantē un Mahrezs tika pārdoti tālāk, un Lestera par viņiem iekasēja nepilnus 106 miljonus eiro.

Pēc nelielas atkāpes par Lesteru varam ielūkoties kādā aktuālākā situācijā, kurā galvenais varonis ir 31 gadu vecs Senegālas uzbrucējs Oumars Niase. Futbols ir neparedzams – vienā brīdī tu vari būt premjerlīgas komandas pieteikumā un gūt vārtus desmitiem tūkstošu skatītāju priekšā, bet tad pēc kāda laika attapties dziļā amatieru līmenī jeb čempionātā, ko sauc par “North West Counties League Division One South”, proti, Anglijas pēc spēka 10. līgā…

Kas īsti notika ar Niasi? 2016. gada ziemas pāreju logā “Everton” viņu nopirka pēc tā laika kursa par 17,8 miljoniem eiro, šo summu samaksājot Maskavas “Lokomotiv”. Niase Krievijas premjerlīgā tajā sezonā bija guvis 13 vārtus 23 spēlēs un rādīja labu sniegumu, kas uzrunāja “Everton” skautus un lika kluba īpašniekam atvērt maciņu. Cena, par kādu “Everton” viņu iegādājās, futbolistam uzlika papildus spiedienu, tomēr tā nebija viņa vaina.

Niase karjeru sāka dzimtajā Senegālā, kur šīs valsts otrās un pirmās līgas turnīros trīs sezonu laikā guva 154 vārtus 102 spēlēs. Niase pārcēlās uz Krieviju, parādīja atzīstamu sniegumu arī tur un tad nonāca “Everton” paspārnē. Niasem bija grūti pierast ar Anglijas futbola ātrumu un viņš ātri vien nonāca uz soliņa. Viņam arī nepaveicās ar iegādes laiku, jo futbolistu nopirka Roberto Martiness, kurš vasarā tika atlaists, vietā stājoties Ronalda Kūmanam.

Pirmajā sezonā Martinesa vadībā Niase izgāja laukumā septiņos mačos, taču gūto vārtu ailītē bija baranka. Pirms nākamās sezonas jau Kūmana vadībā viņš rādīja vāju sniegumu pārbaudes spēlēs, vienā no mačiem netrāpot bumbu pustukšos vārtos no tuvas distances. Kūmans senegālieti izņēma no rotācijas, liedza pieeju treniņu laukumiem un neļāva piekļūt ģērbtuvei, uzstājot, ka Niasem ir jāmeklē jauns klubs. “Tas ir diezgan bēdīgi,” 2016. gadā medijam “The Guardian” sacīja futbolists. “Godīgi sakot, nedomāju, ka esmu pelnījis šādu attieksmi, taču vienīgais, ko varu darīt, ir turēt galvu augšā un cīnīties, lai lietas uzlabotos. Negrasos taisīt drāmas, bet vienkārši centīšos ar to tikt galā.”

Kūmans senegālieti izīrēja “Hull City”, kuras sastāvā viņš 19 mačos guva piecus vārtus, tomēr šis klubs izkrita no premjerlīgas. Pēc 2016./17. gada sezonas viņš atgriezās “Everton” un aizvadīja karjeras labāko posmu – 25 spēlēs deviņi vārti, no kuriem vairāki bija ļoti svarīgi cīņā par kopvērtējuma punktiem. Niase bija komandas otrs labākais vārtu guvējs aiz leģendārā Veina Rūnija un varēja prognozēt, ka viņš ar šādu sniegumu spēs nostiprināties Anglijas augstākajā divīzijā.

“Everton” turpināja saskarties ar treneru rotācijām. Atlaists tika arī Kūmans, bet vēlāk Niase uzspēlēja arī tādu speciālistu kā Sema Elerdaisa un Marko Silvas vadībā. Futbols mēdz būt ne tikai skaists, bet arī nežēlīgi sāpīgs un pēc kvalitatīvās 2017./18. gada sezonas nākamo divu gadu laikā Niase laukumā izgāja 23 premjerlīgas mačos [13 no tiem bija Kārdifas “City” sastāvā, kur tika izīrēts] un neguva nevienus vārtus. Sekoja loģiska sadarbības pārtraukšana ar “Everton”, viņam kļūstot par brīvo aģentu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Oumar Niasse (@oumarniassebaye)

Tomēr ir vērts pieminēt, ka Niase nekad neizcēlās ar problemātisku attieksmi. Par spīti grūtībām viņš allaž bija piezemēts un smagi strādāja treniņos, lai atgūtu treneru uzticību. Aizejot no Liverpūles kluba, Niase nolēma ziedot daļu savas pēdējās nedēļas algas “North Liverpool Foodbank” labdarības organizācijai: “Viņi dara lielisku darbu ļoti sarežģītos apstākļos un ir atgādinājums, ka mēs ikviens varam būt aktīvi un spēlēt pozitīvu lomu sabiedrības labā,” sociālajos tīklos rakstīja Niase.

Šī gada martā Niase parakstīja līgumu ar Anglijas otrās līgas jeb “Championship” vienību “Huddersfield”, kluba menedžerim Karlosam Korberanam atzinīgi izsakoties par futbolistu: “Oumars ir spēlējis Anglijas augstākajā līgā trīs gadus, un tas nozīmē, ka viņam ir visas nepieciešamās prasmes, lai spēlētu “Championship”. Viņš ir dinamisks uzbrucējs, kurš strādā ļoti daudz, presē pretinieku aizsargus un uzbrūk brīvajās zonās.”

Tomēr “Huddersfield” rindās viņš nenospēlēja nevienu spēli, jo guva traumu un tika atlaists. Medijs “The 72” pirms diviem mēnešiem rakstīja, ka Niase ir nokļuvis “West Didsbury & Chorlton” komandā, kas ikdienā spēlē Anglijas pēc spēka 10. līgā. Niase, kurš oficiālu maču nav aizvadījis kopš 2020. gada janvāra, šajā klubā trenējas, lai nezaudētu fizisko formu. Viņš lūkos atgriezties profesionālajā apritē, taču esošā realitāte ir skarba, jo dažu gadu laikā viņš no premjerlīgas komandas spēlētāja kļuvis par komandas biedru amatieriem, kuri ikdienā strādā pamatdarbos un kopā savācās tikai uz mačiem, lai uzspēlētu sava prieka pēc.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
1.94
4.24
3.71
2.33
4.13
2.86
2.3
3.5
2.95
2.4
3.3
2.9
2.45
3.2
2.9
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām