Vītola Eiropas čempionātā finišē TOP5

13/01/2024 13:38
Nokopēts
Elīna Ieva Vītola

Kamaniņas, sievietes

Latvijas sportiste Elīna Ieva Vītola sestdien Austrijā Eiropas čempionātā Pasaules kausa kamaniņu sportā posma ietvaros ieņēma piekto vietu, Eiropas čempionāta vērtējumā Kendija Aparjode finišēja astotā, Sigita Bērziņa – 12. un Zane Kaluma – 16.vietā, bet par uzvarētāju kļuva mājiniece Madeleine Egle.

Labāko rezultātu pirmajā braucienā sasniedza mājiniece Egle – 39,599 sekundes.Vīt ola aizvadīja labu braucienu, ieņemot piekto vietu un Eglei zaudējot 0,186 sekundes. Blakus pirmā brauciena rezultātu sarakstā ierindojās Aparjode (+0,343) un Bērziņa (+0,370), sasniedzot attiecīgi 12. un 13.rezultātu. Kaluma ieņēma 21.vietu, Eglei zaudējot 0,577 sekundes.

Otro vietu pēc pirmā brauciena ieņem vāciete Jūlija Taubica (+0,023), trešo – vēl viena Vācijas sportiste Anna Berreitere (+0,148), ceturtā ir mājiniece Liza Šulte (+0,156), bet 19 sekundes tūkstošdaļas no Vītolas, ieņemot sesto vietu, atpaliek amerikāniete Samere Bričere.

Otrajā braucienā Vītola kļūdījās trases lejasdaļā, saslīdot kamanām un ietriecoties trases apmalē. Tas Latvijas sportistei Pasaules kausa vērtējumā deva 11.vietu braucienā un astoto – abu braucienu summā, Eiropas meistarsacīkšu vērtējumā izcīnot piekto vietu aiz trim ASV sportistēm. Vītola uzvarētājai zaudēja 0,486 sekundes.

Aparjode otrajā braucienā sasniedza 13.rezultātu, summā ieņemot 11.vietu Pasaules kausa vērtējumā un astoto Eiropas čempionātā. Viņa uzvarētājai zaudēja 0,678 sekundes. Bērziņa otrajā braucienā sasniedza 15.rezultātu, 15.vietu ieņemot arī Pasaules kausa posmā, bet finišējot 12.vietā Eiropas meistarsacīkstēs. Viņa Eglei piekāpās 0,747 sekundes. Kaluma otro braucienu veica ar 21. ātrāko laiku, šādu vietu ieņemot arī divu braucienu summā, bet Eiropas čempionāta vērtējumā viņa izcīnīja 16.vietu. Eglei viņa zaudēja 1,078 sekundes.

Egle bija ātrākā abos braucienos, trasē pavadot minūti un 19,200 sekundes. Viņa par 0,024 sekundēm apsteidza Taubicu un par 0,239 sekundēm – Berreiteri, pirmoreiz kļūstot par Eiropas čempioni. Iepriekš viņas labākais rezultāts bija otrā vieta 2022.gadā Sanktmoricā.

Ceturto vietu Pasaules kausa posmā ieņēma amerikāniete Ešlija Fārkersone (+0,277), piekto – Šulte (+0,293), sesto un septīto – amerikānietes Emilija Svīnija (+0,402) un Samere Bričere (+0,478), bet Eiropas čempionāta vērtējumā sestā aiz Vītolas ierindojās Itālijas sportiste Verena Hofere (+0,555), kura Pasaules kausā finišēja devītā.

Kopvērtējumā ar 455 punktiem vadībā ir vāciete Jūlija Taubica, 415 punkti ir austrietei Madeleinei Eglei un 301 punkts – amerikānietei Ešlijai Fārkersonei. Vītola ar 206 punktiem ir astotā, Aparjode 191 punktu ieņem 11., Bērziņa ar 144 punktiem – 13., Bona ar 47 punktiem – 26., bet Kaluma ar 20 punktiem – 37.vietu.

Piektdien Nāciju kausā piekto un sesto vietu ieņēma attiecīgi Kaluma un Bērziņa, abām iekļūstot PK sacensībās. Frančeska Bona, kura pēc iekšējās atlases Nāciju kausā piedalījās bez iespējas kvalificēties PK sacensībām, sasniedza 11. ātrāko laiku 27 sportistu sacensībās.

Iepriekšējā sezonā decembra sākumā Īglsā notika pirmais Pasaules kausa posms. Vītola izcīnīja dalītu septīto vietu, Bērziņa – 12.vietu un Aparjode – 15.vietu. Savukārt Bona Nāciju kausā palika pirmā aiz kvalifikācijas strīpas. Sestdien pamīšus divniekos sacentīsies sievietes un vīrieši. Plkst.12.55 pēc Latvijas laika sacensības uzsāks vīriešu divnieki, bet plkst.13.43 pirmo braucienu aizvadīs sievietes. Plkst.14.40 otro braucienu aizvadīs vīrieši, bet plkst.15.32 – sievietes.

Svētdien vieniniekos sacentīsies vīrieši, kā arī tiks aizvadīta komandu stafete. Īglsā startē 19 Latvijas kamaniņu braucēji. Vītola, Aparjode, Kristers Aparjods, Bots/Plūme, Ziediņa/Zvilna vietu Pasaules kausa sacensībās izcīnīja, pateicoties pēdējos trijos Pasaules kausa posmos iegūtajiem punktiem.

Sacensībām ir pieteiktas 20 valstu 111 kamanas – 35 sieviešu, 39 vīriešu, 15 sieviešu ekipāžu un 22 vīriešu ekipāžu konkurencē. Pēc sacensībām Austrijā no 26. līdz 28.janvārim Vācijas trasē Altenbergā norisināsies 52. pasaules čempionāts, turpat vēl pēc nedēļas notiekot arī nākamajam Pasaules kausa posmam. Pasaules kausa sezona tiks pabeigta ar diviem posmiem citā Vācijas trasē Oberhofā, bet pēdējie divi kausa posmi februāra beigās un marta sākumā norisināsies Siguldā.

Kamaniņas, vīriešu divnieki

Latvijas sportisti Mārtiņš Bots/Roberts Plūme sestdien Austrijā Pasaules kausa kamaniņu sportā ceturtajā posmā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts, divnieku sacensībās ieņēma otro vietu, Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs ierindojās 11., bet Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts – 13.vietā.

Pirmo braucienu Bots/Plūme braucienu veica 39,414 sekundēs, ieņemot trešo vietu. Ātrāk par viņiem trasi veica vien divi mājinieku dueti Tomass Šteijs un Volfgangs Kindls un Jurijs Gats/Rikardo Šepfs. Šteijs/Kindls trasi veica jauna rekorda laikā – 39,344 sekundēs, par 0,061 sekundēm apsteidzot tautiešus un par 0,070 sekundēm – Latvijas divnieku.

Ceturtie un piektie bija Vācijas dueti Hanness Orlaminders/Pauls Gubics (+0,161) un Tobiass Vendls un Tomass Arlts (+0,166), bet sestie – itāļi Emanuels Rīders un Simons Kaincvaldners (+0,187). Ševics-Mikeļševics/Krasts ar laiku 39,728 sekundes ieņēma devīto vietu, bet Baltgalvis/Jegorovs, kuri trasi veica 39,846 sekundēs – 14.vietu.

Otrajā braucienā Bots ar Plūmi sasniedza otro labāko laiku un divu braucienu summā čempioniem Šteijam un Kindlam zaudēja 0,172 sekundes. Čempioni abus braucienus veica minūtē un 18,690 sekundēs. Pēc latviešiem brauca divi mājinieku dueti, taču Gats/Šepfs piedzīvoja kritienu, ieņemot 17.vietu braucienā un atkrītot uz devīto vietu divu braucienu summā.

Tas ļāva trešo vietu ieņemt Vendlam un Arltam, kuri otrajā braucienā bija trešie, uzvarētājiem zaudējot 0,296 sekundes. Ceturto vietu ieņēma Orlaminders/Gubics (+0,390), piekto –  Rīders un Kaincvaldners (+0,397) un sesto – mājinieki Janniks Millers un Armins Frauschers (+0,615).

Baltgalvis/Jegorovs otrajā braucienā uzlaboja sniegumu, sasniedzot desmito ātrāko laiku un summā Pasaules kausa vērtējumā ierindojās 11.vietā, uzvarētājiem zaudējot 0,966 sekundes. Ševicam-Mikeļševicam un Krastam otrajā braucienā bija 12. ātrākais laiks, summmā ierindojoties 13.vietā un uzvarētājiem piekāpjoties 0,998 sekundes.

Eiropas čempionātā abiem Latvijas duetiem attiecīgi desmitā un 12.vieta. Pasaules kausa kopvērtējuma līderi ar 401 punktu ir Tomass Šteijs un Volfgangs Kindls, bet vācieši Tobiass Vendls un Tomass Arlts ar 380 punktiem ir otrie.

Trešie ar 350 punktiem ir Bots ar Plūmi, ar 114 punktiem 15.vietu ieņem Ševics-Mikeļševics/Krasts, bet Baltgalvis/Jegorovs ar 50 punktiem ierindojas 22.vietā. Nāciju kausa sacensībās junioru divnieks Baltgalvis/Jegorovs izcīnīja otro, bet Ševics-Mikeļševics/Krasts – ceturto vietu.

Iepriekšējā sezonā Austrijā Bots/Plūme ieņēma sesto vietu, bet Ševics-Mikeļševics/Krasts, kuri Nāciju kausā bija bijuši sestie, ierindojās 14.vietā. Jau ziņots, ka sestdien Elīna Ieva Vītola vieniniekos Eiropas čempionātā ieņēma piekto vietu, Eiropas čempionāta vērtējumā Kendija Aparjode finišēja astotā, Sigita Bērziņa – 12. un Zane Kaluma – 16.vietā, bet par uzvarētāju kļuva mājiniece Madeleine Egle.

Kamaniņas, sieviešu divnieki

Latvijas sportistes Marta Robežniece un Kitija Bogdanova sestdien Austrijā Pasaules kausa kamaniņu sportā ceturtajā posmā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts, divnieku sacensībās ieņēma ceturto vietu, Eiropas meistarsacīkstēs izcīnot trešo vietu, Anda Upīte/Zane Kaluma Pasaules kausa vērtējumā ieņēma piekto un Viktorija Ziediņa un Selīna Elizabete Zvilna – 11.vietu, Eiropas čempionātā ieņemot attiecīgi ceturto un devīto vietu.

Labāko laiku pirmajā braucienā sasniedza austrietes Selina Egle un Lara Mihaela Kipa, trasi veicot 40,035 sekundēs. Viņas par 0,035 sekundēm apsteidza Itālijas duetu Andrea Fetere/Mariona Oberhofere un par 0,079 punktiem – Vācijas divnieku Džesika Dēgenharta/Šaijena Rozentāla. Upīte ar Kalumu finišēja ceturtās, līderēm zaudējot 0,172 sekundes, bet Robežniece/Bogdanova, kuras trasē bija spiestas ar kājām skart ledu, regulējot kamanu gaitu, līderēm zaudēja 0,227 sekundes. Ziediņa/Zvilna trasē kļūdījās, ieņemot 12.vietu un 24 divnieku konkurencē esot 0,479 sekundes aiz līderēm.

Otrajā braucienā labāko laiku sasniedza Dēgenharta/Rozentāla, divu braucienu summā uzvarot ar rezultātu minūte un 20,178 sekundes. Otrās divu braucienu summā bija itālietes Fetere/Oberhofere, kuras arī otrajā braucienā ieņēma otro vietu. Viņas vācu divniekam zaudēja 0,014 sekundes. Trešās Pasaules kausa posmā finišu sasniedza amerikānietes Ševona Forgena un Sofija Kērkbija, kuras braucienā bija otrās, bet summā uzvarētājām zaudēja 0,206 sekundes.

Robežniece/Bogdanova braucienā sasniedza ceturto labāko laiku, ceturtajā vietā finišējot Pasaules kausa un trešajā – Eiropas čempionāta vērtējumā. Viņas vācietēm piekāpās 0,260 sekundes. Attiecīgi piekto un ceturto vietu divu braucienu summā ieņēma otrs Latvijas divnieks Upīte/Kaluma, kuras braucienā bija tikai septītās. Viņas Vācijas ekipāžai zaudēja 0,301 sekundi.

Sesto vietu Pasaules kausa posmā izcīnīja vēl viens ASV duets Maja Čena/Rīenina Vailere, kas Dēgenhartai un Rozentālai zaudēja 0,375 sekundes, bet Eiropas meistarsacīkšu vērtējumā piekto un sesto vietu ieņēma aiz viņām finišējušās attiecīgi vācietes Dajana Eitbergere un Saskija Širmere, kuras uzvarētājām zaudēja tieši pussekundi, un mājinieču divnieks Liza Cimmermane/Dorotea Švarca (+0,514).

Ziediņa/Zvilna otrajā braucienā sasniedza desmito labāko laiku, divu braucienu summā ierindojoties 11.vietā Pasaules kausa posmā un devītajā vietā Eiropas čempionātā. Nāciju kausā sacensībām kvalificējās Robežniece un Bogdanova, kuras uzvarēja, kā arī otro vietu ieņēmušās Upīte un Kaluma.

Iepriekšējā sezonā Īglsā Anda Upīte duetā ar Saniju Ozoliņu bija ceturtā, sasniedzot trases rekordu starta metros 2,101 sekunde, kas joprojām nav pārspēts. Arī Nāciju kausā, startējot visām Pasaules kausa posma dalībniecēm, divnieks ieņēma ceturto vietu. Jau ziņots, ka sestdien Elīna Ieva Vītola vieniniekos Eiropas čempionātā ieņēma piekto vietu, Eiropas čempionāta vērtējumā Kendija Aparjode finišēja astotā, Sigita Bērziņa – 12. un Zane Kaluma – 16.vietā, bet par uzvarētāju kļuva mājiniece Madeleine Egle.

Divnieku sacensībās vīriešiem Latvijas sportisti Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ieņēma otro vietu, Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs Pasaules kausa vērtējumā ierindojās 11., bet Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts – 13.vietā, Eiropas čempionāta vērtējumā abiem pakāpjoties vietu augstāk.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
2.76
4.78
2.23
3.4
3.2
2.2
8.5
4.8
1.27
1.23
6.25
11
2.8
3.25
2.55
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām