Vītola sasniedz FIBA Eirokausa ceturtdaļfinālu

27/02/2020 23:37

Latvijas basketboliste Kristīne Vītola ceturtdien guva deviņus punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa astotdaļfināla atbildes spēlē, palīdzēdama Salamankas “Perfumerias Avenida” komandai svinēt uzvaru un iekļūt ceturtdaļfinālā.

Spānijas vienība mājās ar rezultātu 92:61 (29:11, 16:22, 32:11, 15:17) pārspēja Krievijas klubu Vidnojes “Sparta&K”, divu maču summā uzvarot ar 169:126.

Vītola šajā duelī laukumā pavadīja 19 minūtes un 37 sekundes, kuru laikā grozā raidīja trīs no sešiem divpunktu metieniem un trīs no četriem “sodiņiem”.

Tāpat viņa izcīnīja divas atlēkušās bumbas, veica divas rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, vienu reizi pārkāpa noteikumus un tika pie astoņiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Salamankas komandā rezultatīvākā ar 19 punktiem bija Tifānija Heiesa, bet pretiniecēm 15 punkti bija Morganai Kvinnai Berčai.

Ceturtdaļfinālā četrām FIBA Eirokausa spēcīgākajām komandām pievienosies četras FIBA Eirolīgas pamatturnīra divu grupu piekto un sesto vietu ieguvējas. Izloze norisināsies piektdien.

“Perfumerias Avenida” izcīnīja uzvaras visās sešās F grupas spēlēs un izslēgšanas turnīru sāka no otrās kārtas, kurā divu spēļu summā ar 158:131 pārspēja Polijas komandu Bidgoščas “Artego”.

I grupā izslēgšanas turnīram nekvalificējās Ilzes Jākobsones pārstāvētā Kelternas “Rutronik Stars” no Vācijas, kas ar divām uzvarām sešās spēlēs finišēja trešajā vietā.

2018./2019.gada sezonā “Avenida” ceturtdaļfinālā divu spēļu summā ar 115:128 piekāpās nākamajai kausa ieguvējai Orenburgas “Nadežda” no Krievijas.

Pēc tam finālā “Nadežda” divu maču summā ar 146:132 apspēlēja Monpeljē “Basket Lattes” no Francijas.