Vītola kļūdas dēļ, visdrīzāk, izlaiž no rokām medaļu PK posmā Vistlerā

16/12/2023 23:36
Nokopēts
Elīna Ieva Vītola

Latvijas kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola sestdien Vistlerā izcīnīja sesto vietu Pasaules kausa otrā posma sacensībās, otrā brauciena beigās, iespējams, izlaižot no rokām medaļu. Tikmēr Kendija Aparjode bija desmitā, Sigita Bērziņa – 13., bet Frančeska Bona – 24.pozīcijā.

Pirmo trijnieku aizņēma Vācijas kamaniņu braucējas, gan abos braucienos, gan summā uzvarot Jūlijai Taubicai. Anna Berreitere zaudēja 0,111 sekundes, bet Merle Frēbele atpalika vēl divas sekundes tūkstošdaļas.

Labāko trijniekam 0,042 sekundes zaudēja amerikāniete Emīlija Svīnija, kura par piecām tūkstošdaļām bija priekšā austrietei Madeleinei Eglei un par septiņām – Vītolai. Aparjode summā zaudēja 0,342 sekundes, Bērziņa bija vēl 0,017 sekundes lēnāka, bet Bonai bija 1,343 sekunžu atpalicība no uzvarētājas.

Pirmajā braucienā trasi visātrāk veica Taubica, kura finišēja 39,032 sekundēs, par 0,048 sekundēm pārspējot Svīniju. Septiņas sekundes tūkstošdaļas aiz viņas bija austriete Egle, bet vēl tikpat atpalika Vītola, kura bija ātrākā startā un pirmajos trīs starpfinišos. Aparjode ar 0,204 sekunžu deficītu pret līderi bija 11., Bērziņa bija vēl divas sekundes tūkstošdaļas lēnāka un dalīja 12.pozīciju, kamēr Bona atpalika 0,666 sekundes un bija 24.vietā 30 kamaniņu braucēju konkurencē.

Arī otro braucienu Vītola aizvadīja labi līdz brīdim, kad trases lejasdaļā pieļāva kļūdu, kā dēļ nenoturēja līderpozīciju par pirms viņas finišējušajām sportistēm. Braucienā Vītolai bija piektā vieta, kas summā lika atkāpties uz sesto pozīciju. Aparjode otrajā braucienā bija desmitā, Bērziņa uzrādīja 11.rezultātu, bet Bonai bija 25.vieta.

Pusnaktī pēc Latvijas laika sāksies komandu stafete. Pirmoreiz Pasaules kausa posmā komandu stafetē startēs sieviešu divnieki, veicot stafetes pēdējo posmu.

Jau ziņots, ka piektdien vīriešu sacensībās trešo vietu ieņēma Kristers Aparjods, bet 12.vietu – Gints Bērziņš. Vīriešu divnieku sacensībās Mārtiņš Bots/Roberts Plūme izcīnīja sesto vietu, bet Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts – desmito vietu.Savukārt sieviešu ekipāžu sacensībās Ziediņa/Zvilna izcīnīja astoto vietu. Sacensībām Vistlerā startēt ir pieteikušies 104 sportisti no 15 valstīm. Šajā trasē tiks aizvadīts 2025.gada pasaules čempionāts.

Nākamais Pasaules kausa posms tiks aizvadīts no 5. līdz 7.janvārim Vācijas trasē Vintenbergā, bet Eiropas čempionāts no 12. līdz 14.janvārim notiks Pasaules kausa ceturtā posma ietvaros – Īglsas trasē Austrijā.

Pēc sacensībām Austrijā no 26. līdz 28.janvārim Vācijas trasē Altenbergā norisināsies pasaules čempionāts, turpat februāra sākumā tiks aizvadīts Pasaules kausa piektais posms, kam sekos divi posmi Oberhofā, bet pēdējie divi kausa posmi februāra beigās un marta sākumā norisināsies Siguldā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām