Vītola met precīzi, komanda svin uzvaru Eirokausa astotdaļfināla mačā

23/01/2020 21:05

Latvijas basketboliste Kristīne Vītola ceturtdien guva 13 punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa spēlē, palīdzēdama Salamankas “Perfumerias Avenida” komandai viesos svinēt uzvaru pirmajā astotdaļfināla mačā.

Spānijas vienība viesos ar rezultātu 78:64 (21:15, 25:16, 12:20, 20:13) pārspēja Polijas komandu Bidgoščas “Artego”.

Vītola laukumā pavadīja 16 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā viņa iemeta sešus no astoņiem divpunktu metieniem un vienu no diviem soda metieniem.

Bez tam Latvijas basketboliste izcīnīja arī trīss atlēkušās bumbas, pa reizei kļūdījās un pārķēra bumbu, kā arī spēli noslēdza ar efektivitātes koeficientu 13, kas bija otrs labākais rādītājs komandā.

Rezultatīvākā Salamankas komandā ar 26 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām bija Tifānija Heiesa, bet pretinieču rindās Brianna Kīzela guva 16 punktus un piecreiz rezultatīvi piespēlēja. Savukārt pie “double-double” mājinieču rindās tika lietuviete Laura Miskiniene – 14 punkti un 12 atlēkušās bumbas.

Viešņas pēc spēles sākuma ne reizes neļāva pretiniecēm rezultātu pat izlīdzināt, lielāko pārsvaru 54:35 pēc Vītolas divpunktnieka sasniedzot trešās ceturtdaļas vidū.

Atbildes spēle notiks 29.janvārī Salamankā.

Salamankas vienība izcīnīja uzvaras visās sešās F grupas spēlēs un izslēgšanas turnīru sāka no otrās kārtas.

I grupā izslēgšanas turnīram nekvalificējās Ilzes Jākobsones pārstāvētā Kelternas “Rutronik Stars” no Vācijas, kas ar divām uzvarām sešās spēlēs finišēja trešajā vietā.

2018./2019.gada sezonā “Avenida” ceturtdaļfinālā divu spēļu summā ar 115:128 piekāpās nākamajai kausa ieguvējai Orenburgas “Nadežda” no Krievijas.

Finālā “Nadežda” divu maču summā ar 146:132 apspēlēja Monpeljē “Basket Lattes” no Francijas.