Vītolai Siguldā otrā vieta PK posmā kamaniņu sportā

07/01/2023 13:25
Nokopēts
Elīna Ieva Vītola

Sievietes

Elīna Ieva Vītola sestdien Pasaules kausa kamaniņu sportā ceturtajā posmā Siguldā ieņēma otro vietu, piektajā vietā ierindojās Sigita Bērziņa un septītajā – Kendija Aparjode. Uzvaru posmā izcīnīja vāciete Dajana Eitbergere, kura divu braucienu summā sasniedza rezultātu minūte un 22,999 sekundes un par 0,094 sekundēm apsteidza Vītolu.

Vītolu arī otro braucienu veica labi, braucienā ierindodamās trešajā vietā un divu braucienu summā par 15 sekundes simtdaļām apsteidzot otru Vācijas sportisti Jūliju Taubicu. Ceturtā, uzvarētājai zaudējot 0,154 sekundes, bija viņas tautiete Anna Berreitere, piektā – Bērziņa, kura veica labu braucienu, tobrīd saglabājot sesto vietu, bet pēc amerikānietes Emīlijas Svīnijas iebraukšanas trases apmalē pakāpjoties uz piekto vietu.

Bērziņa Eitbergerei piekāpās 0,319 sekundes. Sestā 27 sportistu konkurencē finišēja Nāciju kausa uzvarētāja Itālijas sportiste Sandra Robačere (+0,367), bet septītā – Aparjode, kura neatkārtoja pirmā brauciena kļūdu un divu braucienu summā no Eitbergeres atpalika 0,526 sekundes.

Neveiksmīgas sacensības ar kritieniem abos braucienos izvērtās pirmā posma uzvarētājai austrietei Madeleinai Eglei, kura finišēja vien 26.vietā. “Esmu priecīga, ka mājas trasē sanāca nobraukt divus labus braucienus,” pēc finiša TV6 tiešraidē teica Vītola. “Bija vietiņas, kur varēja nobraukt nedaudz labāk, bet kopumā bija ļoti labi braucieni.” “Izlaboju pirmā brauciena kļūdas, un otrais brauciens bija daudz labāks. Kopumā esmu apmierināta ar abiem saviem braucieniem un piekto vietu,” sacensības raksturoja Bērziņa.

“Pirmajā braucienā “pārstrādāju” – ledus bija vēl cietāks nekā vakardien, un katra kustība ietekmēja kamanas vairāk,” pēc finiša teica Aparjode. “Otrajā braucienā nedaudz “pārstrādāju” trases augšā.” Pēc pirmajiem četriem Pasaules kausa posmiem un divām sprinta sacensībām līdere ar 465 punktiem ir vāciete Jūlija Taubica. Viņa par 38 punktiem apsteidz Eitbergeri un par 72 punktiem – Egli.

Vītola ar 240 punktiem ieņem astoto vietu, Aparjode ar 159 punktiem ieņem 15.vietu, Bērziņa ar 148 punktiem ir 17.pozīcijā, bet Frančeska Bona, kura startēja tikai pirmajā posmā, ar desmit punktiem atrodas 41.vietā.  Pirmajā braucienā labāko rezultātu ar jaunu trases rekordu sasniedza vāciete Dajana Eitbergere, kura finišēja 41,488 sekundēs.

Otro vietu pēc pirmā brauciena dalīja Vītola un otra Vācijas sportiste Anna Berreitere. Vītola, kura startēja ar 16.numuru, izcili veica trases beigu daļu, par 0,112 sekundēm apsteidzot tautieti Sigitu Bērziņu, kura bija līdere pirms Vītolas. Tobrīd latviete trases rekordu, kurš iepriekš piederēja Krievijas sportistei Tatjanai Ivanovai, uzlaboja par piecām sekundes tūkstošdaļām.

Vītola televīzijas kanāla TV6 tiešraidē nebija pārsteigta par sasniegto trases rekordu: “Ārā ir lieli mīnusi. Jau vakar ledus bija ciets, un sportistes brauca tuvu trases rekordam.” Viņa piebilda, ka otrajā braucienā visa trase ir jānobrauc labi, lai būtu augsts rezultāts, nav vienas konkrētas vietas, kurai vairāk jākoncentrējas. Pēc visu sportistu finiša viņai pēc pirmā brauciena tika dalīta otrā vieta. Bērziņa startēja 14. un aizvadīja labu braucienu, taču pēc finiša atzina, ka nelielas kļūdiņas vēl ir bijušas. Viņai sestā vieta pēc pirmā brauciena.

Kļūdījās trases vidū Kendija Aparjode, kura startēja pa vidu abām komandasbiedrenēm. Viņa piemeta labo kāju pie ledus, bremzējot kamanu skrējienu, un pēc finiša bilda, ka otrajā braucienā vajag braukt labāk. Aparjode ieņēma astoto vietu pēc pirmā brauciena.

Vītolu apsteidza, sasniedzot jaunu trases rekordu, vāciete Dajana Eitbergere, kura finišēja deviņas sekundes simtdaļas ātrāk par Vītolu. Bērziņa no Eitbergeres atpalika 0,202 sekundes, bet Aparjode – 0,337 sekundes. Visas trīs Latvijas kamaniņu braucējas piektdien startēja arī Nāciju kausā, kurā cīnījās par vietām pamatsacensībās. Vītola, Aparjode un Bērziņa izcīnīja attiecīgi otro, trešo un ceturto vietu Nāciju kausa sacensībās.

Aparjode sezonu sāka ar 15.vietu Insbrukas trasē, bet otrajā posmā viņai izdevās uzlabot savu sniegumu un izcīnīt 11.vietu, taču trešajā posmā viņa nespēja pakāpties augstāk par 16.vietu. Bērziņa pirmajā Pasaules kausa posmā ieņēma 12.vietu, kam sekoja neveiksmīgs starts Vistleras trasē, ierindojoties 29.pozīcijā, un 18.vieta Pārksitijā. Tikmēr Vītola sezonas pirmajā posmā izcīnīja dalītu septīto vietu, bet pēc tam ieņēma 22.vietu un 13.pozīciju.

Plkst.13 pirmais brauciens paredzēt vīriešu ekipāžām, starp kurām būs arī Mārtiņš Bots/Roberts Plūme un Eduards Ševics-Miķelševics/Lukass Krasts, bet plkst.13.45 notiks pirmais brauciens sieviešu ekipāžām, startējot arī Latvijas duetam Andai Upītei un Sanijai Ozoliņai. Otrie braucieni paredzēti attiecīgi plkst.14.30 un plkst.15.15. Pasaules kausa posmu tiešraidē translē TV6.

Svētdien ceturtais Pasaules kausa posms Siguldā noslēgsies ar vīriešu sacensībām, kurās startēs Kristers Aparjods un Gints Bērziņš, kā arī komandu stafeti. Pasaules kausa ceturtajā posmā startēt pieteikušies 134 sportisti no 19 valstīm – 36 sievietes, 36 vīrieši, deviņas sieviešu ekipāžas, kā arī 22 vīriešu ekipāžas. Nedēļu vēlāk turpat Siguldā notiks Pasaules kausa sezonas piektais posms, kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts.

No 27. līdz 29.janvārim Oberhofā kamaniņu braucēji cīnīsies par godalgām pasaules čempionātā, bet vēlāk paliks turpat Vācijā, kur notiks nākamie divi Pasaules kausa posmi – Altenbergā no 3. līdz 5.februārim un Vinterbergā no 10. līdz 12.februārim. Pēc nedēļas kamaniņu braucēji sacentīsies Šveices trasē Sanktmoricā, bet sezonas noslēgums iecerēts nedēļu vēlāk Vinterbergā, kur sportisti atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.

Upīte/Ozoliņa ar 130 punktiem atrodas devītajā vietā, kamēr līderes ir Itālijas kamaniņu braucējas Andrea Fetere un Mariona Oberhofere ar 440 punktiem. Svētdien ceturtais Pasaules kausa posms Siguldā noslēgsies ar vīriešu sacensībām, kurās startēs Kristers Aparjods un Gints Bērziņš, kā arī komandu stafeti. Pasaules kausa ceturtajā posmā startēt pieteikušies 134 sportisti no 19 valstīm – 36 sievietes, 36 vīrieši, deviņas sieviešu ekipāžas, kā arī 22 vīriešu ekipāžas. Nedēļu vēlāk turpat Siguldā notiks Pasaules kausa sezonas piektais posms, kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts.

No 27. līdz 29.janvārim Oberhofā kamaniņu braucēji cīnīsies par godalgām pasaules čempionātā, bet vēlāk paliks turpat Vācijā, kur notiks nākamie divi Pasaules kausa posmi – Altenbergā no 3. līdz 5.februārim un Vinterbergā no 10. līdz 12.februārim. Pēc nedēļas kamaniņu braucēji sacentīsies Šveices trasē Sanktmoricā, bet sezonas noslēgums iecerēts nedēļu vēlāk Vinterbergā, kur sportisti atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.

Divnieki

Latvijas divnieks Mārtiņš Bots/Roberts Plūme sestdien Siguldā Pasaules kausa kamaniņu sportā ceturtajā posmā laboja trases rekordu un pēc pirmā brauciena ieņem pirmo vietu, piektajā vietā ierindojoties otrai Latvijas ekipāžai Eduards Ševics-Miķelševics/Lukass Krasts.

Bots ar Plūmi trasi veica 41,361 sekundē, par 0,124 sekundēm labojot nepilnus sešus gadus veco vāciešiem Toni Egertam un Sašam Benekenam piedrošo trases rekordu. Vācieši braucienu aizvadīja pēdējie, bet trases vidū kļūdījās, sasniedzot vien ceturto labāko laiku un līderiem zaudējot 0,219 sekundes.

Viņi ierindojās tieši pirms otras latviešu ekipāžas Ševics-Miķelševics/Krasts, apsteidzot viņus par 89 sekundes tūkstošdaļām. Otro vietu pēc pirmā brauciena 17 ekipāžu konkurencē ieņem vācieši Tobiass Vendls un Tobiass Arlts, kuri līderiem zaudē 0,102 sekundes, bet trešie ir Itālijas pārstāvji Emanuels Rīders un Simons Kaincvaldners (+0,142).

Latvijas duets Anda Upīte/Sanija Ozoliņa sestdien Siguldā Pasaules kausa kamaniņu sportā ceturtajā posmā pēc pirmā brauciena ieņem pirmo vietu divnieku sacensībās. Septiņu ekipāžu konkurencē latvietes trasē devās pirmās, un nevienas no konkurentēm viņas apsteigt nespēja.

Upīte un Ozoliņa finišēja ar laiku 42,435 sekundes. Visas pārējās konkurentes trasē kļūdījās vairāk, ukrainietēm nefinišējot. Otro vietu ieņēma pasaules čempionāta bronzas medaļnieces amerikānietes Ševona Forgena un Sofija Kērkbija, atpaliekot 0,102 sekundes, bet trešās pēc pirmā brauciena ir pasaules čempiones un Pasaules kausa ieguvējas vācietes Jesika Dēgenharta un Šaiena Rozentāla, kuras latvietēm zaudē 0,185 sekundes.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
2.76
4.78
2.23
8.5
4.8
1.27
3.4
3.2
2.2
1.23
6.25
11
2.8
3.25
2.55
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām