Vītolas klubam neveiksme FIBA Eirolīgas spēlē

04/12/2020 20:52

Latvijas basketbolistes Kristīnes Vītolas pārstāvētā Stambulas “Fenerbahce”, kā arī Gundara Vētras trenētā Gdiņas “Arka” piektdien cieta pa zaudējumam Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas B grupas trešajā spēlē.

“Fenerbahce” Stambulā notiekošā miniturnīra B apakšgrupas mačā ar rezultātu 70:84 (12:22, 25:29, 16:16, 17:17) piekāpās Francijas klubam Lionas ASVEL.

Vītola spēlēja divas minūtes un 35 sekundes, statistikas ailēs neatzīmējoties.

Stambulas komandā ar 28 punktiem atzīmējās Keila Makbraida, bet pretiniecēm 17 punkti bija Elišai Klārkai.

Gundara Vētras vadītā Polijas vienība Gdiņas “VBW Arka” piekāpās Prāgas ZVVZ USK ar (17:21, 17:21, 19:18, 23:25).

Polijas kluba labā 24 punkti Alisei Kunekai, bet Čehijas vienībai pie “double-double” tika pat divas basketbolistes. Brīana Džonsa sakrāja 28 punktus un desmit atlēkušās bumbas, bet Alisa Tomasa tika pat pie “triple-double” – 19 punkti, 11 atlēkušās bumbas un 12 rezultatīvas piespēlēs.

Apakšgrupā pa divām uzvarām trīs spēlēs ir Lionas, Prāgas un Stambulas komandām, bet Gdiņas basketbolistes zaudējušas visās trijās spēlēs.

Pirmā apļa spēles notiek šonedēļ, bet otrā apļa mači plānoti no 17. līdz 23.janvārim.

FIBA valde septembrī lēma, ka Eirolīgas turnīrā tiks mainīts izspēles formāts. Šāds lēmums pieņemts, vērtējot Covid-19 izplatību Eiropā, kā arī par prioritāti nosakot spēlētāju un pārējo iesaistīto personu drošību.

Jaunā izspēles kārtība nosaka, ka kvalifikācijas turnīrs notika vienā pilsētā ar vienu spēli. Savukārt grupu turnīrā komandas tiks sadalītas četrās grupās pa četrām katrā.

Katras grupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet trešo vietu ieguvējas neturpinās cīņu līmeni zemākajā Eirokausā. Tikmēr ceturtdaļfināla spēles notiks vienā arēnā, komandām aizvadot tikai vienu spēli. Ceturtdaļfināli plānoti 14.-20.martā.

Ceturtdaļfināla uzvarētājas turnīru turpinās “Final 4”.