Vītoliņa “Davos” izslēdz Bukarta un Galviņa komandu, sasniedzot Špenglera kausa pusfinālu

29/12/2018 23:44

Tradicionālās Špenglera kausa izcīņas pusfinālu sasniegusi turnīra saimniece “Davos”, kas latviešu hokeja speciālista Harija Vītoliņa vadībā ceturtdaļfinālā ar rezultātu 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) pārspēja Roberta Bukarta un Gunta Galviņa pārstāvēto Tžinecas “Ocelari”.

15-kārtējo turnīra uzvarētāju labā divus vārtus guva zviedrs Līnuss Klāsens, bet vienus jau tukšos “Ocelari” vārtos sekundi pirms mača beigu sirēnas raidīja Dino Vīzers. Intersanti, ka Klāsenu “Davos” šī turnīra nolūkos ieguva no cita Šveices kluba “Lugano”. Tikmēr Čehijas vicečempionu labā vienīgais precīzais raidījums padevās Ondžejam Kovarčikam, kurš 37. minūtē panāca izlīdzinājumu 1:1.

“Ocelari” sastāvā aizsargs Guntis Galviņš darbojās otrajā maiņā, tikmēr Robers Bukarts bija iekļauts nomināli ceturtajā uzbrucēju virknējumā. Kā viens, tā otrs latvietis ar rezultativitātes punktiem šajā turnīrā tā arī neizcēlās.

“Davos” priekšsacīkstēs “Katīni” grupā ar rezultātu 1:2 piekāpās Kanādai, kam sekoja uzvara grūtā cīņā pār Nirnbergas “Ice Tigers” – 3:2. Vācijas klubs iepriekš šodien ar rezultātu 3:1 pārspēja divkārtējo Gagarina kausa ieguvēji Magņitogorskas “Metallurg”, nodrošinot pusfināla dueli pret kanādiešiem. “Davos” par vietu finālā spēkosies ar somu vienību “KaIPa”.

Tikmēr “Ocelari” “Torriāni” grupā vispirms soda metienu sērijā ar 1:2 piekāpās “Metallurg”, bet otrajā spēlē ar 1:3 atzina “KaIPa” pārākumu.

Špenglera kausa izcīņa šogad tiek rīkota jau 92. reizi, un visvairāk reižu – 15 – triumfējušas “Davos” un Kanādas komandas.