Vītoliņa vadītā “Davos” Špenglera kausa izcīņu sāk ar minimālu zaudējumu Kanādai

26/12/2018 23:51

Ar zaudējumu dalību slavenajā Špenglera kausa izcīņā iesākusi turnīra saimniece “Davos”, kas Harija Vītoliņa vadībā ar rezultātu 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) piekāpās no dažādās Eiropas un Ziemeļamerikas līgās spēlējošajiem hokejistiem veidotajai Kanādas izlasei.

Vārtus “kļavu lapu” labā guva šo sezonu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Čerepovecas “Severstal” iesākušais Zaks Bojčaks, kurš šobrīd pārstāv Šveices vienību “Bern”, kā arī cita vietējā kluba “Ambri-Piotta” pārstāvis Mets D’Agostīni. Mājinieku labā vienīgos vārtus otrā perioda priekšpēdējā minūtē guva Tjerī Baders.

Jāatzīmē, ka Bojčaka vārtu guvums tika ieskaitīts vien pēc ilgākas video atkārtojuma pētīšanas, jo kanādietis, iespējams, ar tīšu kustību raidīja ripu vārtos ar slidu, tomēr tiesneši galu galā lēma, ka vārti tika gūti korekti. Tāpat arī D’Agostīni guva vārtus pirmā perioda 12. minūtē, kas gan netika ieskaitīti, jo “Davos” vārtsargs Anders Lindbeks bija izstūmis vārtus.

15-kārtējie Špenglera kausa ieguvēji (pēdējoreiz 2011. gadā) tādējādi turnīru iesākuši ar zaudējumu un rītvakar plkst. 21:15 “Katīni” grupas ietvaros tiksies ar Vācijas Augstākās līgas (DEL) klubu Nirnbergas “Ice Tigers”.

Šis vienlaikus ir arī latviešu hokeja speciālista Vītoliņa pirmais zaudējums pie “Davos” stūres, jo iepriekšējos divos mačos Šveices čempionātā klubs spēja izcīnīt divus panākumus. Vietējā čempionātā “Davos” ar iekrātiem 25 punktiem 27 mačos ieņem priekšpēdējo, desmito pozīciju.