Vītoliņš atklāj izlases šī brīža pirmo vārtsargu, kā arī vērtē Balinska debiju NHL

13/11/2023 12:12
Nokopēts
Harijs Vītoliņš

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš sarunā “William Hill TV” kanālā pauda savu viedokli par Ziemeļamerikā spēlējošajiem vārtsargiem Artūru Šilovu un Elvi Merzļikinu, kā arī aizsargu Uvi Balinski un viņa debiju Nacionālajā hokeja līgā.

“Tas ir tikai cilvēcīgi. Kā jebkuram jaunam spēlētajam, var būt nestabilitāte. Viss tagad tā arī ir salicies, jo Vankūvera spēlē spēcīgi, kā arī Ziemeļamerikā visu deleģē nauda – Vankūverai ir divi vārtsargi, kuri pelna miljonus un arī tāpēc būs pirmie divi numuri. Jā, Šilovs varbūt ar viņiem tur cīnās, bet, ja viena spēle nesanāk, tad treneriem ir pierādījums, ka Šilovs tagad konkurents vēl nav. Ceru, ka līdz sezonas beigām savas piecas līdz 10 spēles NHL viņš aizvadīs,” latviešu vārtsarga sniegumu un perspektīvas nākotnē vērtēja Vītoliņš.

Viennozīmīgi, ka Elvis izlasē būtu pirmais vārtsargs. Redzu, ka Elvis šogad spēlē savādāk, viņš spēlē nosvērtāk, mierīgāk. Elvim vienmēr ir daudz enerģijas, taču pirms tam viņš to izmantoja, pārāk daudz kustoties. Pirmās spēles man radījušas iespaidu, ka viņš ir pamainījis savu atdevi, viņš koncentrējas uz vienu kustību, nevis vairākām. Redzama miera sajūta, un viņam arī dažas spēles ir aizgājušas. Jā, ir bijušas spēles, kur gājis sliktāk, bet es redzu, ka viņš ir palicis psiholoģiski stabilāks. Līdz pavasarim ir daudz laika, galvenais, lai Elvis turpina to stabilitāti. Domāju, ka viņam iekšā būs tas ego, ka viņš grib būt izlasē,” uzskata Vītoliņš.

Izlases galvenais treneris tāpat komentēja Balinska pirmās spēles NHL. “Skatījos kādas četras spēles – pēc profesionālā viedokļa viņš bija labākais aizsargs komandā, bet viņam nebija punktu. Kaut kur nepamanīja, kaut kur nerespektēja. Tas darba apjoms, ko Uvis dara, ir vislielākais no visiem Floridas aizsargiem – savā golā viņš kā aizsargs bija pirmais pie vārtiem!” izcēla Vītoliņš.

“Viņš ir vienīgais aizsargs, kurš pirmo piespēli dod precīzi uz nūjas – tie visi pārējie slavenie aizsargi, kas viņiem tur ir, vienkārši met pa bortiem ārā, spēlē uz drošību. Bet tur atkal ir savas specifikas. Atnāk tāds Balinskis ar divvirzienu līgumu no Čehijas līgas, kamēr pārējie visi aizsargi ir aizvadījuši septiņas, astoņas sezonas NHL,” norādīja treneris. “Kad skatos tās spēles, liekas, ka visi pārējie kļūdās vairāk, bet viņi priekš publikas spēlē tādu hokeju, kas tiek vairāk pamanīts. Varbūt viņi nokļūdās, bet pēc tam noguļas zem ripas, kas visiem ir tāds wow! Tā arī rodas tas tēls par spēlētājiem.”

Uvis cenšas, bet gribētos, lai viņam vairāk uzticas. Viņš Čehijā bija labākais aizsargs, viņš tāpat mums izlasē bija slavens ar spēli vairākumā un spēju īstajā brīdī pieņemt pareizo lēmumu. Ar to jau arī punkti nāk. Ja paskatāmies uz Floridu – viņiem vairākumā spēlē [Olivers] Ekmans-Larsons, kurš tikai uzmet pa vārtiem, un punkti viņam nāk!” turpināja Vītoliņš, vēlreiz kā faktoru norādot to, ka spēlētāju algas NHL spēlē lielu lomu. “Ja kāds [ar mazāku algu] varbūt pēc kvalitātes ir labāks, bet, ja viņš nokļūdīsies, tad uzreiz trenerim vaicās – kāpēc tu viņi laukumā, tev taču ir divi miljonāri. Neviens NHL negrib ņemt atbildības sajūtu. Domāju, ka viņi analizē spēles un saprot [kurš ir labāks], bet jautājums ir par atbildību.”

 

 

 

Komentāri - 1

  • Anonymous
    13/11/2023 12:26

    Vītoliņam galīgi nav taisnība, ka Merzļikins ir vārtsargs Nr. 1 !!! Merzļikins bija, ir un paliks LŪZERIS!!!
    Vārtsargs Nr.1 ir Šilovs, Merzļikins varbūt trešais, ceturtais???

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
1.87
-
1.95
3.11
4.22
2.16
1.17
8
15.5
5.02
4.75
1.64
1.14
8.75
19
1.51
4.76
6.73
5
3.9
1.61
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām