Vītoliņš atklāj izlases tuvākos papildinājumus, kā arī ieskicē gaidāmo sastāva problēmu pirms PČ

09/04/2024 09:56
Nokopēts
Harijs Vītoliņš

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš sarunā raidījumā “Rīta Panorāma” komentējis gatavošanās posma sākumu pirms gaidāmā pasaules čempionāta, kā arī ieskicējis potenciālās valstsvienības sastāva aprises tuvākajā laikā un čempionātā.

“Domāju, ka iepriekšējais pasaules čempionāts puišiem ir palīdzējis. Ja paskatāmies uz līgumiem, kurus esam dabūjuši, kur puiši spēlē. Mārtiņš Dzierkals, Rūdolfs Balcers, Kristiāns Rubīns, viņi visi dabūjuši līgumus pateicoties bronzas medaļām,” atzina Vītoliņš. “Mūs novērtē un kā redzējām, tad arī Ziemeļamerikā, kad Balinskis debitēja, tad katrā spēlē pieminēja to, ka viņš ir bronzas medaļas ieguvējs. Viņi parāda to, ka viņi neizvēlas vienkārši tāpat kādu, bet viņi novērtē kvalitatīvu spēlētāju.”

Tāpat Vītoliņš komentēja iespējamos papildinājumus izlases sastāvam tuvākajā laikā. “Domāju, ka šonedēļ vairāk neviens mums nepievienosies. Čehijā beidza spēlēt Zīle un Jaks, bet vienmēr formalitātes, kas jānokārto katram spēlētājam un tas aizņem aptuveni nedēļu. Ja paliec, tad treneris grib vest pārrunas par nākamo gadu, kaut kādas komandas tikšanās, vadības tikšanās, somu sakrāmēšana – tas aizņem savu laiku. Nākamnedēļ domāju, ka būs tā, ka būs jau zināmi vēl spēlētāji, kuri tuvākajā laikā piebiedrosies.”

“Par Danu [Ločmeli] būs ļoti grūts jautājums, jo viņš šīs spēles nospēlēja ļoti labi. Bijām pārsteigti par to, ka pēc pārlidojuma uzreiz viņš piedalījās spēlēs. Problēma ir tāda, ka Danam ir divu spēļu diskvalifikācija. Ja mēs atbrīvosim vietu, piemēram, Teodoram Bļugeram vai Uvim Balinskim, tad maksimums varam pieteikt tikai 20 spēlētājus. Ja tajā skaitā ir Ločmelis, tad mēs paliekam ar 19 spēlētājiem. Pirmās spēles mums ir ļoti svarīgas, tā kā jāskatās, kāda būs situācija. Izvēle būs grūta.” Jāatzīmē, ka Ločmelim diskvalifikācija ir no U20 pasaules čempionāta ceturtdaļfināla pret ASV.

Latvijas izlasei šajā pavasarī ir paredzētas sešas pārbaudes spēles savā laukumā un divas izbraukumā. Pēc aizvadītajām cīņām ar Austriju 10. un 11.aprīlī “Arēnā Rīga” Latvijas hokejisti tiksies ar Somiju, bet 3. un 4.maijā – ar Norvēģiju. Savukārt 26. un 27.aprīlī notiks izbraukuma spēles ar Šveici.

Latvijas izlasē galvenajam trenerim Harijam Vītoliņam palīdz treneri Lauris Dārziņš, Artūrs Irbe, Petri Nummelins, Ville Peltonens, Raimonds Vilkoits, video treneris Pēteris Groms un fiziskās sagatavotības speciālists Ēriks Visockis. Latvijas izlase uz pasaules čempionātu Čehijā dosies 9.maijā. 2024.gada čempionāts Prāgā un Ostravā norisināsies no 10. līdz 26.maijam.

 

TOP notikumi
1
X
2
3.11
4.15
2.18
2.45
4.38
2.61
1.37
5
8
3.2
3.5
2.2
3.8
4
1.83
5.75
4.4
1.53
2.05
3.6
3.4
1.53
-
2.55
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām