Vītoliņš izlases dēļ atteicis darba piedāvājumam no Eiropas labākās līgas

15/03/2024 22:02
Nokopēts
Harijs Vītoliņš

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš sarunā ar “LSM.lv” atklājis, ka atteicies no piedāvājuma vadīt Šveices klubu, lai no pirmās dienas būtu klāt Latvijas valstsvienības treniņnometnē pirms pasaules čempionāta.

Latvijas hokeja izlases treniņnometne sāksies 1. aprīlī. Šogad čempionāts risināsies no 10. līdz 26. maijam Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija spēlēs vienā grupā ar ASV, Vāciju, Zviedriju, Slovākiju, Franciju, Kazahstānu un Poliju.

“Katru dienu norisinās “play-off” spēles, kāds traumējas, kāds izkrīt un vēl ir daudz neskaidrības. Ir spēlētāji, kas ar traumām spēlē un nezinām, vai viņš varēs pēc sava čempionāta piedalīties izlasē,” izteicās Vītoliņš. “It kā visu kontrolējam, bet grūti pateikt, kurā brīdī kurš piebiedrosies. Saprotu to, ka pēc sava čempionāta beigām ir vajadzīga kaut kāda atelpa arī. Ja uzreiz iesaisties, tad enerģija beigās pazudīs, jo mums sagatavošanās posms arī ir visai nopietns. Vienmēr ir grūti nosargāt to, ko esi sasniedzis.”

“Negribu pakļauties tām teorijām, kas bija pēc pasaules čempionāta, ka nākamās medaļas mums būs pēc četriem gadiem un tas jau būs labi. Esmu treneris un gribu radīt spēlētājiem to pārliecību, iespēju, ka mēs katru gadu cīnīsimies par labiem rezultātiem,” atklāja Latvijas izlases stūrmanis. “Vai sanāks, vai nesanāks, bet man jādara viss, lai spēlētāji, ierodoties izlasē, redzētu, ka mēs esam gatavi cīnīties un cīņa būs nopietna.”

“Pats atteicos no piedāvājumiem pavadīt sezonas noslēgumu pie klubiem. Man Šveices Nacionālajā līgā (NL) piedāvāja pārņemt komandu līdz sezonas beigām. Atteicu, jo mans princips tagad ir izlase. Kā pats sev esmu teicis, ka no pirmās dienas būšu izlasē. Ja kāds no treneru asistentiem nebūs, tad es viņu kompensēšu, bet man ir svarīgi, ka viņi pēc tam ierodas ar savu redzējumu,” atzina Vītoliņš.

Gatavību pievienoties izlasei šobrīd pauduši aizsargi Kristiāns Rubīns, Uvis Balinskis, Ralfs Freibergs, Oskars Cibuļskis, Jānis Jaks un Kārlis Čukste, kā arī uzbrucēji Kaspars Daugaviņš, Oskars Batņa, Miks Indrašis, Renārs Krastenbergs, Eduards Tralmaks un Haralds Egle. Jau ziņots, ka gaidāmajā pasaules čempionātā izlases treneru kolektīvam pievienosies soms Ville Peltonens, kurš aizvietos Arti Ābolu.

TOP notikumi
1
X
2
3.11
4.15
2.18
2.45
4.38
2.61
3.25
3.5
2.15
1.41
4.8
7.25
1.53
-
2.55
2
3.6
3.5
3.8
4
1.83
5.75
4.4
1.53
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām