Vītoliņš: Izlases pauzē Latviju tagad novērtē mazliet citādāk

12/12/2023 20:05
Nokopēts
Harijs Vītoliņš

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš sarunā ar medijiem sniedzis savus komentārus pirms gaidāmā pārbaudes turnīra Slovākijā.

Latvijas valstsvienība šonedēļ piedalīsies “Kaufland” kausā Bratislavā, kur paredzētas spēles pret mājiniekiem slovākiem un Norvēģiju. “Es skatos, ka puiši ir noilgojušies. Jūtams, ka visiem ir labs garastāvoklis, bija ļoti intensīvs treniņš. Tā ir iespēja visiem pamainīt vidi, atgriezties šeit. Redzu, ka visi pārliecinošāk jūtas laukumā. Pirmais treniņš aizritēja ļoti labi,” stāstīja Vītoliņš.

“Parādīt savu spēli – to, ko mēs rādījām pavasarī,” par mērķiem turnīrā pauda treneris. “Es gribu redzēt aktīvu, ātru un pašaizliedzīgu spēli, vai mēs joprojām atceramies taktiskos variantus, ko mēs spēlējām pavasarī, jo ir citas maiņas un citi virknējumi. Būs puiši, kas nebija pavasarī, bet bija novembrī. Gribās redzēt atraktīvu un labu spēli pēc treneru uzdevumiem.”

”Kādam ir labāka sezona, kādam sliktāka, kāds pēdējā mirklī dabūja līgumu. Katrs cīnās par savu, bet šobrīd visiem ir līgumi – tas jau vien priecē. Protams, ka līgums saglabāsies tikai tad, ja tu rādīsi atbilstošu sniegumu tam, ko klubs no tevis grib. Domāju, ka šī izlases pauze ir laba, jo tu vari atkal sevi parādīt,” izlases spēlētāju sniegumu šosezon vērtēja Vītoliņš. “Kā jau teicu iepriekš, izlases pauzē Latviju tagad novērtē mazliet citādāk. Ja izsaukums nāk no Latvijas izlases, tad visiem ir tāds “wow” – tu esi iekļauts pie medaļniekiem! Tā medaļa iedod tādu atbildības sajūtu, bet ārzemju klubiem tas ir labs novērtējums. Puiši cīnās, sezona ir gara, šis ir mazs posms, kas palīdzēs sezonas otrajā daļā nospēlēt vēl labāk.”

Piektdien tika nosaukti 23 spēlētāji, kuri piedalīsies turnīrā Slovākijā, taču pēdējā brīdī sastāvā tikušas ieviestas korekcijas. Vakar kļuva zināms, ka savainojumos iedzīvojušies Nauris Sējējs un Ronalds Ķēniņš. Viņus aizvietos divi “Zemgale/LBTU” spēlētāji Renarts Alksnis un Kristaps Roķis. Tāpat komandai pievienojās vārtsargs Mareks Mitens, kurš iepriekšējās septiņas sezonas spēlēja Ziemeļamerikā, taču šobrīd ir bez kluba.

“Nauris Sējējs pēdējā spēlē dabūja traumu, bet Ronalds teica, ka viņam muguru “saķēra”. Patīkami, ka uzreiz ātri atradām spēlētājus, kurus ielikt vietā – viņi uzreiz atsaucās. Bet jā, tas ir hokejs un ar to ir jārēķinās. Kopsummā spēlē komanda. Tiem, kas iekļāvušies, uzreiz rodas iespēja iegūt pieredzi. Divi puiši [Alksnis un Roķis] ir atkal no “Zemgales” – domāju, ka tas viņiem būs tāds labs lēciens priekš nākamā pusgada,” teica Vītoliņš.

 

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām