Vītoliņš: Kad tu zaudē divcīņas, tad vari laist laukumā kaut piecus aizsargus – tas nepalīdzēs

20/05/2022 00:01
Harijs Vītoliņš

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš sniedzis komentāru pēc sagrāves pret Čehiju Pasaules čempionāta spēlē. Jau ziņots, ka šovakar Latvija ar 1:5 zaudēja Čehijai, visus piecus vārtus ielaižot pirmajā periodā. Vienīgo golu Latvijas izlases labā guva Artūrs Kulda.

“Spēli varējām sadalīt divās daļās. Sākumā mēs zaudējām visu, no pirmā iemetiena, man liekas, ka pirmajās desmit minūtēs mēs neuzvarējām nevienu iemetienu. Bija visādas baumas par čehiem, bet redzējām, kā komanda saņēmās un parādīja savu klasi. Zaudējām visas divcīņas, visus iemetienus, visas neitrālas ripas. Otrajā pusē tomēr spēlējām, tas bija svarīgi, lai līdz galam neizlaistu spēli no rokām. Bija kaut kādi momenti otrajā trešdaļā. Labi, ka iemetām trešajā periodā, jo rīt mums atkal ir spēli un tā jāsāk uz kaut kādas pozitīvās notis. Šoreiz starp gribēšanu un varēšu bija liela distance. Čempionāts turpinās, rīt mums jāspēlē tā, kā to darījām šodien beigās,” uzskata treneris.

“Visi gribēja [uzvarēt]. Bet mēs visu darījām lēni. Čehi mobilizējās, bija redzams, ka viņš izgājuši patiešām cīnīties. Mēs izgājām ar domu, ka varbūt sanāks. Vārtsarga maiņa bija loģiska, Artūrs nospēlēja labi, malacis. Elvi gribējām mainīt trešdaļas gaitā, tad izlēmām pagaidīt līdz pārtraukumam un tad skatīties. Kāpēc neko nemainījām virknējumos? Ir kaut kādas saspēles. Pagājušajā spēlē pirmajai maiņai bija labi momenti. Tagad visu sajaukt pēc 0:5, vai tas ir pareizi? Tas lai paliek mans lēmums. Priekšā vēl ir spēles un nevajadzētu krist haosā, ka mēs tagad visu samainīsim. Šajā spēlē nebija vainas virknējumiem, vaina bija zaudētajās divcīņās, tā ir spēlētāju individuāla atbildība. Ja tu zaudē divcīņas, tad vari mainīt, ko gribi, kaut vai likt kopā piecus aizsargus [tāpat nekas nesanāks]. Beigās mēs redzējām – trešajā trešdaļā bija momenti, bija kombinacionāla spēle. Katram jāpārdomā savas rīcības,” pārliecināts Vītoliņš.

“No vienas puses, varbūt ir labi, ka mēs zaudējām šādi – mēs zinām, ka varam labāk un ka mums jāspēlē labāk. Varbūt trešajā periodā čehi spēlēja nedaudz pasīvāk, jo vienmēr spēcīgas komandas mēģina rezultātu uztaisīt uzreiz. Katrs izanalizēs savas kļūdas, jāsāk no vienkāršāka – no iemetieniem,” teica Latvijas izlases stūrmanis.