Vītoliņš: Man nekas nebūtu pret, ja vēl divas nākamās spēles uzvarētu šādā stilā

19/05/2023 19:49
Nokopēts
Harijs Vītoliņš

Pasaules čempionātā hokejā visas komandas var būt sīvas pretinieces un cīnīties par panākumiem, sarunā ar žurnālistiem piektdien norādīja Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien “Arēnā Rīga” pasaules čempionāta B grupas spēlē ar 3:2 uzvarēja Slovēniju, svinot trešo panākumu pēc kārtas un nostabilizējoties cīņā par ceturtdaļfinālu.

“Šajā turnīrā katra komanda cīnās par izdzīvošanu, arī mēs. Svarīgi pievērst uzmanību, ka pēc tādas viļņainas spēles mēs mācējām trešo trešdaļu nostabilizēt. Labi nospēlējām aizsardzībā, bet nezinu, kā spēle būtu izvērtusies, ja ceturtie vārti būtu ieskaitīti. Svarīga tomēr ir uzvara,” pēc panākuma teica Vītoliņš.

Trešajā periodā latvieši pa pretinieku vārtiem ripu meta astoņas reizes, kamēr slovēņi pa Latvijas vārtiem meta 13 reizes. Vītoliņš skaidroja, ka tas ir pašsaprotami, ka noslēdzošajās 20 minūtēs vairāk uzbrukt centīsies tā komanda, kas ir iedzinējos. “Kad pretiniekam vairs nav kur sprukt, viņi iet uz visu banku. Pozitīvi tas, ka visa mača garumā mēs bijām vadībā un nosargājām rezultātu. Man nekas nebūtu pret, ja vēl divas nākamās spēles uzvarētu šādā stilā,” piebilda treneris.

Savukārt, runājot par to, kas Latvijas izlasei jāuzlabo pirms rītdien gaidāmā mača pret Kazahstānu, treneris norādīja, ka sestdien ir jābūt labākai disciplīnai, jo pret slovēņiem tā pievīla otrā perioda ievadā. “Disciplīna neattiecas tikai uz divām minūtēm mazākumā, bet katram jādara savs darbs visas spēles garumā,” viņš izcēla. “Piemēram, aizsargiem nedrīkst uzbrukt tā, lai tas traucētu aizsardzībai. Jāatceras, ka aizsargiem prioritāte ir aizsardzība un uzbrucējiem – uzbrukums.”

Gan aizvadītajos mačos pret Norvēģiju un Slovēniju, gan rītdien pret Kazahstānu Latvijas hokejisti ir nosacītā favorītu lomā. Vītoliņš neslēpa, ka tas dod papildu atbildības sajūtu mačos. “Tā brīvība dod sajūtu, ka vari izdarīt kaut ko vairāk. Reizēm tas ir mānīgi, jo arī pretinieks ir pietiekoši meistarīgs. Pret mums jau arī ir grūti cīnīties labākajām komandām, jo viņi zina, ka ir favorīti. Jāsabalansē atbildība, ka esam favorīti, un jāturpina spēlēt sava spēle,” skaidroja treneris.

To, vai Šilovs sargās vārtus arī sestdien pret Kazahstānu, treneris vēl nevarēja apstiprināt, norādot, ka līdz nākamajam mačam laika vēl ir pietiekoši un vārtos stāties ir gatavi visi trīs izlases vārtsargi.

Ar 12 punktiem četrās spēlēs pirmo vietu grupā ieņem Šveice, 11 punktus guvusi Kanāda, desmit punkti ir Čehijai, bet ceturtā ar astoņiem punktiem piecās cīņās ir Latvija. Aiz mājiniekiem ar četriem punktiem ir Slovākija un Norvēģija, divus punktus guvusi Kazahstāna, bet bez punktiem piecās cīņās ir Slovēnija

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām