Vītoliņš: Nekas nav neiespējams – mums jātiek līdz OS finālam

29/08/2021 22:15
Nokopēts
Latvijas hokeja izlase

Latvijas hokeja izlase olimpiskā kvalifikācijas turnīra trīs spēlēs demonstrēja lielisku sniegumu gan uzbrukumā, gan aizsardzībā un ar kārtīgu darbu sagatavošanās posmā arī var cīnīties par vietu 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu finālā, pēcspēles preses konferencē pauda galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu hokeja izlase 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē svētdien pārspēja Franciju un nākamā gada sākumā Pekinā sesto reizi cīnīsies olimpiskajās spēlēs. Latvija pieveica Franciju ar 2:1 (1:0, 0:0, 1:1). Vārtus Latvijai guva Rihards Bukarts un Miks Indrašis, bet Francijai – Stefans da Kosta. Par labāko spēlē Latvijas komandā tika atzīts aizsargs Jānis Jaks, Francijas vienībā – vārtsargs Anrī Korentēns Baiss.

Ivars Punnenovs ar vieniem ielaistiem vārtiem trijās spēlēs saņēma turnīra labākā vārtsarga, kā arī vērtīgākā spēlētāja atzinību. Par labāko aizsargu tika atzīts Francijas spēlētājs Florians Šakiašvili, bet uzbrucēju – Ronalds Ķēniņš Komandas kapteinis Teodors Bļugers īsi pirms Latvijas himnas atskaņošanas devās saņemt uzvarētāju balvu.  E grupā Rīgā Latvija finišēja ar deviņiem punktiem, Francija – ar sešiem, Ungārija – ar trim, bet Itālija piedzīvoja trīs zaudējumus, paliekot bez punktiem.

“Spēle bija grūta, bet, ja reiz uzvarējām, tad laikam visu izdarījām pareizi,” līdzjutējus ar izcīnīto ceļazīmi uz Pekinas olimpiskajām spēlēm sveic Vītoliņš. “Beigu fāze, kad puiši nostāvēja četri pret sešiem, bija fantastika. Izlase cīnījās kā vienota komanda. Katrā spēlē ar gūtiem vārtiem izcēlās kāds cits spēlētājs.”

Vītoliņš uzsver, ka spēlētājiem būtiski bija saprast savu lomu komandā. Mazāk uzmanības bija jāpievērš savam spēles laikam un vairāk jākoncentrējas tam, ko vari darīt komandas labā. “Noteikti varējām iemest vairāk vārtus, bet tai pat laikā varējām arī ielaist. Arī Ivars [Punnenovs] mūs pavilka,” hokejistu sniegumu paslavēt nevairās galvenais treneris. “Apsveicu visus ar uzvaru un ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm.”

Treneris norāda, ka nākamais mērķis ir pēc iespējas labāk sagatavoties olimpiskajām spēlēm, kas paredzētas nākamā gada februārī. “Šis nav galamērķis, bet gan tikai sākums. Redzējām, kā iepriekš veicās Vācijas izlasei, kas pārvarēja kvalifikāciju un vēlāk sasniedza olimpisko spēļu finālu. Arī mums jātiek līdz finālam, tikai pareizi jāsagatavojas. Nekas nav neiespējams,” pārliecināts ir treneris.

Punnenovs pauda gandarījumu par izlases paveikto un pateicās līdzjutējiem, kuri atbalstīja gan klātienē, gan pie televizoru ekrāniem. Vārtsargs pēc turnīra noslēguma saņēma vairākas balvas, taču, viņaprāt, puse no nopelniem jāuzņemas komandas biedriem, kuri nebaidījās bloķēt pretinieku mestās ripas. “Īpašs paldies aizsargiem, kuri bloķēja vārtos lidojošās ripas. Domāju, ka turnīru vinnējām ar pašaizliedzīgu spēli aizsardzībā,” pauda vārtsargs. “Galvenais, ka esam ieguvuši tiesības spēlēt olimpiskajās spēlēs.”

Latvijas izlase arī šoreiz parūpējās par saspringtu spēles galotni, kā tas nereti notiek svarīgos turnīros. Divas minūtes un četras sekundes līdz pamatlaika beigām kapteinis Bļugers par pretinieka nūjas turēšanu nopelnīja divas soda minūtes. Francijas hokejisti izvietojās vairākuma izspēlei un īsi pēc tam noņēma vārtsargu. Vītoliņš neslēpj, ka šādos brīžos lielāka spriedze noteikti ir uz soliņa, nevis laukumā.

“Mēs nekad nemākam mierīgi nobeigt [spēli]. Tas mums ir tipiski,” smejoties saka Vītoliņš. “Aizsardzība bija kā mūris. Spēlējot sešatā, francūži būtībā nespēja ripu nogādāt līdz vārtiem. Visi [treneri] nervozējām. Domāju, ka spēlētāji, kuri bija uz ledus, nervozēja mazāk, jo koncentrējās spēlei. Apkārt esošajiem gan bija citādāk.”

Vītoliņš pagaidām nav noslēdzis līgumu ar kādu klubu, bet vēl nesteidzās teikt, ka šosezon strādās tikai ar Latvijas izlasi. Tuvākās dienas treneris vēlas veltīt atpūtai, bet nākotnes lēmumus karjeras sakarā pieņems nedaudz vēlāk. “Latvijas izlasei nav tik daudz turnīru sagatavošanās posmā, lai sezonas laikā kaut kur paralēli nestrādātu. Skaidrs, ka Latvijas izlase man būs prioritāte, tāpēc visi gaidāmie turnīri tiktu pieskaņoti valstsvienībai. Protams, ja sezonas laikā parādīsies kāds darbs,” uzsver speciālists.

Pekinas olimpiskajās spēlēs Latvijas izlasi pārstāvēs tie hokejisti, kuri līdz februārim savos klubos būs demonstrējuši stabilu un rezultatīvu sniegumu. Vītoliņš norāda, ka hokejisti, kuri augusta nogalē palīdzēja valstsvienībai kvalificēties olimpiskajām spēlēm, automātiski sev nenodrošina vietu sastāvā.

“Skatīsimies statistiku, kā viņi spēlē. Arī aprunāsimies ar treneriem, lai brauktu patiešām labākie. Ja kāds vinnē vienu turnīru, tas nenozīmē, ka brauc tieši tas pats sastāvs,” par izlases aprisēm februārī stāsta Vītoliņš. “Mums nav pārāk liela izvēle, tāpēc NHL hokejistu klātesamība būs lieli svētki. Pat, ja NHL spēlētāji tomēr nevarēs piedalīties, mums ir pietiekami daudz labas kvalitātes spēlētāji.”

Nākotnē Vītoliņš pieaugušo izlasē biežāk gribētu redzēt gados jaunākus hokejistus, kuri dažādu iemeslu dēļ ne vienmēr var pievienoties komandai. Kopā ar Latvijas Hokeja federāciju (LHF) tiks meklētas iespējas, kā uz pārbaudes turnīriem pieaicināt 19 – 22 gadus vecus hokejistus, lai palielinātu konkurenci Latvijas izlasē. Lai arī tas ar laiku treneriem sagādās lielākas galvassāpes “pareizā” sastāva izvēlē, Vītoliņa redzējumā šādas grūtības ir nepieciešamas.

Jau ziņots, ka dienas pirmajā grupas spēlē Ungārija ar 2:1 pieveica Itāliju.

Pirmajā sacensību dienā Latvija ar 6:0 uzvarēja Itāliju, bet piektdien ar 9:0 sagrāva Ungāriju, astoņus vārtus gūstot trešajā periodā. Francija turnīra ievadā ar 5:3 sīvā cīņā uzvarēja Ungāriju, bet Itālija pārspēta ar 2:0.

Latvijas izlasei piektdienas spēlē trīs vārtus un tikpat rezultatīvas piespēles iekrāja Rūdolfs Balcers, Ronalds Ķēniņš pievienoja 2+4, Rodrigo Ābolam divi vārti un rezultatīva piespēle, divus “golus” iemeta arī kapteinis Teodors Bļugers, bet Roberts Bukarts izcēlās ar trim piespēlēm.

Francijas izlases līderis ar diviem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm bija vairākumā īpaši bīstamais Aleksandrs Teksjē.

Divās pārbaudes spēlēs pirms kvalifikācijas turnīra Latvija pirms nedēļas ar 4:2 uzvarēja Norvēģiju un ar 1:4 tai zaudēja.

Francijas valstsvienība pirms turnīra Rīgā pārbaudes spēlē ar 4:2 uzvarēja Dienvidkorejas izlasi un ar 2:8 piekāpās Dānijai.

Šis Latvijas hokeja izlasei ir pirmais turnīrs jaunā trenera Harija Vītoliņa vadībā. Treneru kolektīvā ir arī Viktors Ignatjevs, Artis Ābols, Raimonds Vilkoits, vārtsargu treneris Juris Klodāns un Kārlis Zirnis.

Paralēli olimpiskajam kvalifikācijas turnīram Rīgā vēl astoņas valstsvienības sadala divas ceļazīmes uz Pekinas Olimpiādi. D grupā Bratislavā tiekas slovāki, baltkrievi, austrieši un poļi. Savukārt Oslo bez mājiniekiem norvēģiem piedalās arī dāņi, dienvidkorejieši un slovēņi. Startu olimpiskajās spēlēs izcīna tikai grupu uzvarētāji.

Latvijas izlase ir piedalījusies četrās ziemas olimpiskajās spēlēs pēc kārtas – 2002.gadā Soltleiksitijā, 2006.gadā Turīnā, 2010.gadā Vankūverā un 2014.gadā Sočos -, bet uz 2018.gada Phjončhanas Olimpiādi ceļazīme netika izcīnīta.

Dalība turnīrā Pekinā jau nodrošināta Kanādai, Krievijai, Somijai, Zviedrijai, Čehijai, ASV, Vācijai, Šveicei un mājiniecei Ķīnai.

Latvijas vīriešu hokeja izlases sastāvs dalībai 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā:

Vārtsargi: Ivars Punnenovs (Langnavas “Tigers”, Šveice), Artūrs Šilovs (Manitobas “Moose”, AHL), Mareks Mitens (Jūtikas “Comets”, AHL);

Aizsargi: Ralfs Freibergs, Oskars Cibuļskis, Kristaps Sotnieks, Kārlis Čukste (visi – Rīgas “Dinamo”, KHL), Kristiāns Rubīns (Toronto “Marlies”, AHL), Sandis Smons (Ženēvas “Servette”, Šveice), Uvis Balinskis (Litvīnovas “Verva”, Čehija), Jānis Jaks (“Soči”, KHL);

Uzbrucēji: Teodors Bļugers (Pitsburgas “Penguins”, NHL), Zemgus Girgensons (Bufalo “Sabres”, NHL), Rūdolfs Balcers (Sanhosē “Sharks”, NHL), Lauris Dārziņš (Rīgas “Dinamo”, KHL), Miks Indrašis (Podoļskas “Vitjaz”, KHL), Andris Džeriņš (Lincas “Black Wings”, Austrija), Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Deniss Smirnovs (Ženēvas “Servette”, Šveice), Renārs Krastenbergs (“Villacher SV”, Austrija), Mārtiņš Dzierkals (bez kluba), Kaspars Daugaviņš (“Bern”, Šveice), Rihards Bukarts (Vladivostokas “Admiral”, KHL), Roberts Bukarts (Vītkovices “Ridera”, Čehija), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice).

TOP notikumi
1
X
2
6
4.33
1.52
1.53
4.75
5.25
1.52
4.5
5.75
10.5
5.75
1.26
2.05
3.3
3.7
3.7
3.7
1.93
1.9
-
1.81
2.95
3.2
2.1
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām